Flak 18 / GPM / 1:25

Moderátori: serpens, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Mele | 27
Meno: Michal Pidík

Flak 18 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa Mele » 09 Okt 2019 23:53

Ahojte modelári,
po dokončení stíhačky som nevedel čo začať ďalšie, nakoniec zvíťazilo asi najznámejšie protilietadlové delo druhej svetovej vojny - Flak 88. Okrem toho, že je to moja srdcovka, k výhre mu pomohol aj fakt, že je to prvý model od mojej priateľky, kúpený na našej prvej spoločnej výstave :) :)

Model obsahuje 16 strán návodných kresieb - tie sú zaujímavo riešené, pripomína mi to plastové stavebnice a teda v každej "rysunke" je očíslované poradie ako lepiť jednotlivé diely ; 13 strán dielov a stranu písaného návodu.

Foto originálu, plus detail návodu :

Model som začal uzáverom hlavne, potom samotná hlaveň, kolíska či jak to nazvať a nejaké drobnosti... lepí sa to dobre, len mi chýbajú diely, ktorými by som oblepoval hrúbku papiera, najmä pri podliepaní. V podstate sú tam dva druhy dielov: tie ktoré sa podliepajú a tie ktoré sa stáčajú :) Pekne to vidno na fotke návodu, napr. diely 3,a,b,c a 5,a sa podliepajú, ale neobliepajú sa ničím. Ešteže je tam "zapas koloru" :) Asi je to model skôr na prefarbenie, neviem ... Taktiež ma prekvapilo, že hoci vo vysvetlivkách je podlepiť napr. 0,5 mm kartónom, v skutočnosti diely majú mať dokopy napr. 0,5 mm. Inak to viac menej sedí, jedno miesto na prilepenie (uzáver hlavne - kolíska) bolo posunuté asi o milimeter...

A nejaké foto zo stavby:

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Flak 18 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 10 Okt 2019 21:53

Teším sa, že sa to tu vo VT začína rozhýbavať konečne! :P
Dobrý výber, tento model som ešte nevidel. Z tých pár fotiek sa mi zdá, že kvalita tlače je dosť dobrá a aj hlaveň si dobre stočil.
Teším sa na ďalšie fotky a postup. Držím palce a sledujem. :big smile:
Oliver

Na stole: Podvozok lokomotívy Albatros (BETA)
Naposledy dokončené: Tw29

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní