Jabba th Hutt/free/1:???

Užívateľov profilový obrázok
Fifco | --

Jabba th Hutt/free/1:???

Príspevokod užívateľa Fifco » 21 Apr 2017 13:50

Zdravím kolegovia, už riadne dlhú dobu mám tento model zlepený a odložený na poličke, no nejak som sa nevedel prinútiť postnúť ho sem. Našiel som to na stránke https://noturnosukhoi.blogspot.sk/ kde je plno všeliakých zaujímavých modelov. Neviem ako je to u ostatných, ja som pozeral hlavne tie z Star Wars a vydedukoval som, že sú to vlastne 3D modely vyextrahované z hier (konkrétne tento Jabba čo som ho postavil bol asi z Battlefrontu z 2004) a rozložené v pepakure. Táto sutočnosť má niekoľko nevýhod. V prvom rade, stavba postupuje systémom, ktorý je popísaný v pesničke od Mira Žbirku: Poraď si sám. Návod nie je, nejaký rozumný postup lepenia, že čo spojiť skôr, lebo inak sa to už nebude dať alebo naopak, čo nechať až na koniec, lebo to vyblokuje ostatné veci tiež nie. Situáciu ešte komplikuje aj fakt, že tie zdrojové 3D modely z hry majú nešťastnú vlastnosť, že sa správajú počítačovo - steny cez seba v niektorých miestach voľne prechádzajú. Toto samozrejme s papierom docieliť nevieme a je nutné zapojiť fantáziu a improvizovať. Modely tiež nemajú kostru, čo spôsobuje, že pri ich veľkosti sú dosť krehké a balónové. Jabba mal výhodu, že je amorfný, čiže improvizácie až tak nevadia. Skúšal som začať aj nejakého battledroida, tam ale bola situácia neúnosná a musel som to celé odložiť na neskôr (poznáme to, z neskôr sa stalo už pár rokov). Keď si to však človek nejak vnútorne ujasní a vyrovná sa s týmito nedokonalosťami, myslím, že môžu vzniknúť celkom príjemné modely. Keďže na tej stránke je veľa pepakurových zdrojákov, je možné si s tým veľa pomôcť, aspoň čo sa týka identifikácie dielov a taktiež sa dá do ľubovôle resizeovať.

Dosť bolo kecov, prikladám fotky. Mal som kdesi odfotenú aj stavbu, neviem však tie fotky nájsť.

Užívateľov profilový obrázok
bigpetr | --

Re: Jabba th Hutt/free/1:???

Príspevokod užívateľa bigpetr » 21 Apr 2017 23:23

Pěkná práce. Vypadá to na docela macka :). Tak už to holt u pepakura modelůněkdy bývá. Mě osobně návod absence návodu u pepakura modelů nevadí, protože jak sám uvádíš, identifikace dílů není problém a postup který jsem si naplánoval mi většinou vyšel a nic jsem si nezablokoval. Procházení stěn a absence kostry je problém. To si vyžádá práci navíc a trochu laborování.

Návrat na "Figúrky a zvieratá // Figures & Animals"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný