Spinosaurus / free - vlastná tvorba / 1:?

Užívateľov profilový obrázok
sunto | 44
Príspevky: 410
Meno: Juraj
Bydlisko: Melčice-Lieskové, okr. Trenčín

Spinosaurus / free - vlastná tvorba / 1:?

Príspevokod užívateľa sunto » 17 Jún 2018 20:06

Čaute,
dlho som bez tých pravekých jašteríc nezostal a rozhodol som sa pre ďalší kúsok. Tento krát, ale úplne od začiatku. Model spinosaura som našiel na nete ako 3D model, stiahnutý z hry alebo nejakého iného programu. Model bol vo formáte obj., v takej dalo by sa povedať nudnej póze. Takže som model začal v pepakure rozkladať a upravovať do 2D.
Takže model verzia 1:

Ale stále som s ním nebol akosik familiarný a skontaktoval som sa s maníkom, ktorý má skúsenosti so zmenou postoja. Netrvalo dlho a model mi poslal naspäť aj s postojom, ktorý som mu poslal. Opäť som sa pustil do rozkladania modelu v pepakure.
A tu je model verzia 2:

Veľkosť modelu som sa snažil čo najvernejšie priblížiť ku veľkosti predošlého modelu T-Rexa. A keďže spinosaurus bol a niečo málo väčšia jašterica ako T-Rex, opäť budem bojovať hlavne s jeho veľkosťou. Model sa mi podarilo rozložiť na 11 strán formátu A4, už neostáva nič iné ako model vytlačiť a pustiť sa do skladania. Sám som zvedavý ako tento pokus dopadne. :P

Užívateľov profilový obrázok
LMD | 44
Príspevky: 545
Meno: Lukáš Šulej
Bydlisko: Veľká Lomnica

Re: Spinosaurus / free - vlastná tvorba / 1:?

Príspevokod užívateľa LMD » 18 Jún 2018 13:29

Tak toto sa mi páči :P dáme paralelku???

Užívateľov profilový obrázok
sunto | 44
Príspevky: 410
Meno: Juraj
Bydlisko: Melčice-Lieskové, okr. Trenčín

Re: Spinosaurus / free - vlastná tvorba / 1:?

Príspevokod užívateľa sunto » 19 Jún 2018 07:15

dohodleeee :big smile:, model uz mas tak som zvedavy v akej velkosti sa do neho pustis, tesim sa na prve fotky, ja uz som to vytlacil a vynimocne nezmensoval, takze dufam, ze v najblizsich dnoch sa pustim do neho

Užívateľov profilový obrázok
sunto | 44
Príspevky: 410
Meno: Juraj
Bydlisko: Melčice-Lieskové, okr. Trenčín

Re: Spinosaurus / free - vlastná tvorba / 1:?

Príspevokod užívateľa sunto » 24 Jún 2018 19:33

Konečne som sa dokopal k samotnej stavbe, narýhoval som diely, ktoré sú na hlave a krku a začal som lepiť. Ďalej som sa zatiaľ nedostal pre nedostatok času len som premýšľal nad ďalším postupom. Zatiaľ je bez zubov a pravdepodobne aj zostane až pokiaľ nebude dokončený a zuby dám až nakoniec, ale uvidíme počas stavby ako to pôjde.
Report
Takže tu je zatiaľ malý postup zo stavby
- hlava


- už dokončený krk

Užívateľov profilový obrázok
sunto | 44
Príspevky: 410
Meno: Juraj
Bydlisko: Melčice-Lieskové, okr. Trenčín

Re: Spinosaurus / free - vlastná tvorba / 1:?

Príspevokod užívateľa sunto » 03 Júl 2018 13:32

po nejakej tej malej pauzičke som sa opäť pustil do lepenia a podarilo sa mi dokončiť chrbtovú časť a prednú časť tela, naviac nebol zatiaľ čas, teraz prídu na radu predné nohy, dúfam, že čoskoro budú aj prvé fotky

Report
- chrbtová časť

Užívateľov profilový obrázok
sunto | 44
Príspevky: 410
Meno: Juraj
Bydlisko: Melčice-Lieskové, okr. Trenčín

Re: Spinosaurus / free - vlastná tvorba / 1:?

Príspevokod užívateľa sunto » 06 Júl 2018 16:52

ako som spomínal na rade boli predné nohy a tak som sa do nich pustil. Trošku som sa na nich zapotil, kým som prišiel na správny postup lepenia, prerobil som ho 3x. Posledný postup nakoniec slávil úspech. Po prilepení predných nôh som pridal ešte pár dielikov z jeho tela. A tu je zopár fotiek zo zatiaľ rozpracovaného modelu

Report
- predné nohy

- zostava

Užívateľov profilový obrázok
sunto | 44
Príspevky: 410
Meno: Juraj
Bydlisko: Melčice-Lieskové, okr. Trenčín

Re: Spinosaurus / free - vlastná tvorba / 1:?

Príspevokod užívateľa sunto » 19 Aug 2018 16:45

tak je konečne na čase zahlásiť " DOBOJOVANÉ" a spinosaurus sa môže pripojiť k ďalšiemu dinovi a to k T-Rexovi. Rozmery modelu sú v:š:d = 255:289:452mm. Stabilita modelu bola napodiv dobrá, takže som nemusel vlepovať nič dovnútra. Model som zobral aj na malý výlet, ale moc fotiek z toho nebolo, keďže fúkajúci vietor viac nedoprial, ale zopár sa predsa len podarilo. Aj tento model som osadil na podstavec ako predošlý.
No nebudem sa tu vykecávať a prikladám aj fotečky.



- rozrastajúca sa zbierka


- finále - model na podstavci

Užívateľov profilový obrázok
LMD | 44
Príspevky: 545
Meno: Lukáš Šulej
Bydlisko: Veľká Lomnica

Re: Spinosaurus / free - vlastná tvorba / 1:?

Príspevokod užívateľa LMD » 19 Aug 2018 17:18

Keďže mi Juraj poskytol tento model na zlepenie :victory: pustil som sa doňho súčasne sním. Ja som ho, tlačil nie na A4 ale na A5, takže je o niečo menší.
Čo sa týka samotnej stavby, tá prebehla úplne hladko model je zlepiteľný , jediná chyba bola len jedna opačná chlopňa na hlave inak všetko sedelo tak ako má.



Ešte raz vďaka, za pekný model :victory:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spinosaurus / free - vlastná tvorba / 1:?

Príspevokod užívateľa iconmaster » 19 Aug 2018 17:58

Super, tie fotky v prirode su skvele :victory: Nabuduce vyskusaj fotit z co najnizsej polohy, budu posobit este realnejsie :wink:

Užívateľov profilový obrázok
sunto | 44
Príspevky: 410
Meno: Juraj
Bydlisko: Melčice-Lieskové, okr. Trenčín

Re: Spinosaurus / free - vlastná tvorba / 1:?

Príspevokod užívateľa sunto » 19 Aug 2018 18:15

Dík páni, ja som to aj chcel nafotiť ako vravíš viac od zeme, ale to som bol hneď vedľa bytovky a bolo by vidieť okolité stavby, takže som skúšal najlepší uhol. Ináč by to bilo moc do očí. Snáď nabudúce, už makám na ďalšom dinovi :victory: Začal som rozkladať v pepakure triceratopsa.

Návrat na "Figúrky a zvieratá // Figures & Animals"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní