Ezio Auditore da Firenze - AC Brotherhood / free / 1:?

Užívateľov profilový obrázok
sunto | 40
Meno: Juraj

Ezio Auditore da Firenze - AC Brotherhood / free / 1:?

Príspevokod užívateľa sunto » 06 Okt 2020 22:52

Čaute,
nakoľko mi už začalo lepenie trošku chýbať, rozhodol som sa pre jeden náročnejší model. Jedná sa o model z hry Assassins Creed a to opäť z hry Brotherhood Ezia. V tomto prípade sa jedná o Ezia v Brutusovom brnení. Model som našiel na nete ako 3D predlohu pred nejakou dobou, ale stále som váhal či sa do neho pustiť alebo nie. Najväčšia obava bola s redukciou polygónov nakoľko som nemal s tým žiadnu skúsenosť. Stále som začiatočník v redukovaní polygónov, takže je veľká pravdepodobnosť zmien počas stavby, sám som zvedavý :confuse: . Každopádne model som už začal a to tým, že som si ho rozdelil na 10 častí v 3DS max programe, aby sa mi lepšie dali redukovať polygóny. Pomaličky som začal rozkladať niektoré časti modelu v pepakure. Zatiaľ neviem na koľkých stranách sa model bude rozkladať, keďže ešte mi chýba asi štvrtina modelu. Plán je, aby model mal výšku 40cm ako predchádzajúci asasíni. Snáď pribudne do zbierky nová postavička, držte palce :wink:

Report
Predloha:

sunto | 40

Re: Ezio Auditore da Firenze - AC Brotherhood / free / 1:?

Príspevokod užívateľa sunto » 07 Okt 2020 21:45

tak tu je malý pokrok zatiaľ nie zo stavby, ale z prípravy. Podarilo sa mi rozložiť väčšinu dielov a už teraz viem že model bude mať cez 40 strán, ak by som tlačil malé dieliky na koncoch oblečenia tak o ďalších 30 strán navyše. Ešte mi chýba rozložiť 3 súbory a môžem sa pustiť do lepenia. Je veľká pravdepodobnosť, že dôjde počas stavby k nejakým úpravám, sám som zvedavý. Model bude oveľa viac detailnejší ako predošlé postavy asasínov.

Report
Zopár foto z prípravy:

bigpetr | --

Príspevokod užívateľa bigpetr » 07 Okt 2020 22:08

Skvělá práce, těším se na průběh stavby

sunto | 40

Príspevokod užívateľa sunto » 07 Okt 2020 22:11

Ďakujem sám som zvedavý ako to bude pokračovať :wink:

Matej | 32
Meno: parkourista

Príspevokod užívateľa Matej » 08 Okt 2020 07:41

40 strán..? :shocked: sa nezdá, že až toľko toho bude..každopádne som zvedavý a teším sa na ďalšieho assasína od teba.. :)
Aktuálne: Maz 537g
Hotovo: BAT-M

sunto | 40

Príspevokod užívateľa sunto » 08 Okt 2020 14:33

no veru máš pravdu nezdá sa ten počet strán, ale model je celkom dosť detailný a keď som moc redukoval tie polygóny tak sem tam zostávali v modely diery alebo veľmi zlá kvalita. Rozhodol som sa preto pre viacero strán, kde bude model mať viacej detailov. Snáď to pôjde ako si predstavujem :)

sunto | 40

Príspevokod užívateľa sunto » 10 Okt 2020 15:05

rozkladanie modelu opäť trošku pokročilo a podarilo sa mi rozhádzať na A4 stránky hlavu a brnenie. Zostávajú iba chrániče rúk so skrytými čepeľami. Idem pomaličky zahriať aj tlačiareň a pustím sa do samotného lepenia.

Report
- hlava + brnenie

sunto | 40

Príspevokod užívateľa sunto » 18 Okt 2020 17:09

no tak dlho netrvalo a pustil som sa pomaličky do lepenia Ezia. Tentokrát som nezačal od hlavy ako vždy, ale skúšam iný postup. Zatiaľ progres nie je veľký, podarilo sa mi dokončiť nohy a brašne čo má na opasku. No a ide sa ďalej... :)

Report

Návrat na "Figúrky a zvieratá // Figures & Animals"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný