Holubyho chata - free model /Marián Hlaváč/

Užívateľov profilový obrázok
kuflu | --
Meno: Martin

Holubyho chata - free model /Marián Hlaváč/

Príspevokod užívateľa kuflu » 10 Feb 2017 23:47

Po stiahnutí tohto modelu som sa rozhodol, že ho postavím s dôrazom na detaily. Na záver by som sa po prvý krát pokúsil upraviť chatu do podoby realistického modelu s posypmi, kamienkami a všetkým čo k tomu patrí.
Takže postup prác a pokroky budem prikladať postupne.

Model som sa rozhodol vytlačiť laserovou tlačiarňou na papier hmotnosti 160g s mierne lesklou úpravou. Podľa mňa to bol dobre zvolený papier, hlavne kvôli lesku...ale strechu asi vytlačím znova na matný papier...no uvidím
Začal som oknami a prízemím...okná slabo retušované, na záver aj tak dotiahnem detaily

kuflu | --

Re: Holubyho chata - free model /Marián Hlaváč/

Príspevokod užívateľa kuflu » 10 Feb 2017 23:50

Dnes som ešte postúpil s oknami a celé som to spevnil kartónom podlepením...kvôli veľkosti odporúčam použiť kartón aj keď o tom autor v návode nepíše

Fito | 42
Admin
Meno: Fito

Príspevokod užívateľa Fito » 11 Feb 2017 18:25

Veľmi pekný domček si si zvolil, toto budem rád sledovať.
Som zvedavý na Tvoje prevedenie terénu.
Zatiaľ ti to ide výborne.

Tiež pri domčekoch bojujem z laserovým leskom, niekomu sa to páči ,niekomu nie..
Ale vieš ako to je správne? Tak, ako ty chceš.
:wink:

kuflu | --

Príspevokod užívateľa kuflu » 12 Feb 2017 23:40

Takže dnešné snaženie nedeľné bolo o vytvarovaní 3D okien tam kde to autor zjednodušil.
V pôvodnom návrhu modelu sa na drevené obloženie stien má nalepiť diel s rámom okna a na neho bohapusto samotná výplň takže to vyzerá tak, že sklená výplň okna trčí von do priestoru. Z dobových fotiek Holubyho chaty je však vidieť, že okná sú "zapustené dovnútra". Vyriešil som to tak, že v samotnom hlavnom dieli modelu som odstránil výplň okna (aj keď to autor nevyznačuje), z vonkajšej strany som nalepil rám okna a samotné "sklo" som podlepil výkresom, vyretuśoval okolo a nalepil z vnútornej strany hlavného dielu

Takto sa mi podarilo aj v prípade dverí na terasu a okien drevenej nástavby docieliť o niečo realistickejší vzhľad

A keďze môj zásah značne oslabil štruktúru drevenej nástavby a tá sa začala mierne skrúcať, podlepím celé prvé podlažie kartónom....cez týždeň :)

kuflu | --

Príspevokod užívateľa kuflu » 17 Apr 2017 19:06

Drevená nadstavba podlepená kartónom na spevnenie a môžme zastrešovať

Pri lepení strechy na drevenú konštrukciu a podhľady treba byť opatrný, mne sa to podarilo až na druhý krát...ešte že sa dá model vytlačiť znova :) :) :)

Strechu som po podlpení kartónom spevnil ešte dvoma "trámami" ...pri manipulácií sa mi krútila mám obavu aby to nemalo vplyv na ďlašiu prácu a presnosť pri osádzaní na "kamenné" základy...

Fito | 42
Admin
Meno: Fito

Príspevokod užívateľa Fito » 21 Apr 2017 08:07

Veľmi pekne ti to ide, len mám pocit že trošku zanedbávaš retuš.
Keď chceš riešiť podložku a posyp, tak by bolo vhodné aj retušovať hrany.
Dá sa to riešiť aj po zlepení modelu, ale jednoduchšie je diely retušovať postupne pred prilepením.
Informácie k retušovaniu nájdeš v tipoch a trikoch, 3.3a2

kuflu | --

Príspevokod užívateľa kuflu » 22 Apr 2017 20:48

Dakujem za pripomienku, retuš pred lepenim riesim na bielych chlopniach a na dieloch co lepim k sebe a kde by sa mi tasko dostalo so stetcom. Hrany retušujem vzdy az na uplny zaver, ked sa snazim namiesat najidealnejsi odtien a vsetky diely s rovnakou potlacou retusovat rovnakou farbou....

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní