Výstava Nitra 2018
"Milí modelári, už túto sobotu sa uskutoční výstava modelov v Nitre.
Upozorňujeme, že je zmenené miesto konania výstavy.
Bližšie informácie sú v tejto téme..

Hrad Bouzov /Betexa/ 1:220

Užívateľov profilový obrázok
dipietro | --

Hrad Bouzov /Betexa/ 1:220

Príspevokod užívateľa dipietro » 03 Jan 2010 13:31

Vianoce... trošku viac času, konečne mám kedy do niečoho strihnúť. Prvá sada foto je po 24 hod, to boli také dve sedenia. Príjemný večer a príjemné dopoludnie. Inak nemôžem si pomôcť nespomenúť to, ale tieto Betexácke modely priam volajú po podrobnejšom rozpracovaní, okienka, komíny, výrezy a schodištia, vikiere na strechách... joj ale nechce sa mi do toho.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Vyskytla sa mi malá nepresnosť, asi vinou zlého označenia miesta prilepenia schodištiatka... následne som zistil že som trochu šikmo a že mám nízke hradby oproti stene...takže čepele a počkám ako to bude vychádzať.
Obrázok Obrázok

Pohľad dovnútra alebo gynekológov trenažér. Ešte že mám tenké ruky... ohybné prsty. Tiež ale niekedy krátke.
Obrázok Obrázok
Corel, Corel a ešte raz Corel. Keď to mate v oku, 3D nepotrebujete :)
A ano, retušujem fixami a ano, strašne to niekedy vidieť, ale niekedy dosahujem obdivuhodné výsledky :)

dipietro | --

Re: Hrad Bouzov /Betexa/ 1:220

Príspevokod užívateľa dipietro » 04 Jan 2010 12:26

Po 48 hodinách...
ospravedlňte horšie fotografie.
Kompletovanie a inštalácia hradieb dala zabrať a nevyšla mi presne. Dosť záleží aký postup si zvolíte.
Obrázok
Dostať túto strechu na správne miesto bolo teda tiež zážitok... všetko okolo už máte zlepené a niet miesta na kompromisy. Ale asi to bolo vinou mojich rúk :red: Nakoniec som to tam dostal a sám som bol prekvapený.
Obrázok
A ano, retušujem fixami a ano, strašne to niekedy vidieť, ale niekedy dosahujem obdivuhodné výsledky :)

dipietro | --

Príspevokod užívateľa dipietro » 05 Jan 2010 18:17

Deň tretí a štvrtý. Skončené. Bouzov od pána Navrátila je pekný, diely sedia, nepresnosti sa Vám vypomstia, a bez všetkých tých okien a detailov ho aj celkom rýchlo postavíte. Priam sa ponúka nejak ho vylepšiť, stačí si nájsť obrázky na nete a trošku šikovnosti. Mne to nakoniec nedalo a spravil som aspoň komíny 3D, pretože pôvodné sú len dve strany prilepené rubmi k sebe (2D). A potom pár tých "špičiek" na strechách a vežiach, zatiaľ bez kohútov...

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok ObrázokObrázok Obrázok Obrázok Obrázok ObrázokObrázok Obrázok Obrázok

dipietro | --

Príspevokod užívateľa dipietro » 05 Jan 2010 18:34

Tieto miesta by bolo treba vyriešiť... Mám dojem že by to šlo aj na hotovom modeli.

Obrázok
Špicky veží z kvapiek lepidla a následne zamaľovať.

Obrázok
V návode tento komín na hlavnej veži celkom chýba, v skutočnosti stojí :look down: Potom mi jeden chýbal tam dole...

Obrázok

Inak Bouzov je pekne masívny komplex... dokonca aj okolo tejto hlavnej časti hradu je dole múr opevnenia... ktovie či ho tiež nedorobím...
Niekde som videl foto modelu kde tento hrad stojí na rovine akoby v parku... to by bola chyba ako keď som posledne urobil Orlík, a tam kde je v skutočnosti voda, som dal trávu... no čo keď to bolo vo vystrihovačke tak namaľovane .Dole foto origoš referenčný model na stránke Betexy... nepomohol mi veľmi. :PObrázokObrázok

dipietro | --

Príspevokod užívateľa dipietro » 05 Jan 2010 18:41

No ešte toto... Mám v rozpracovaný doplnok k tejto vystrihovačke. Komíny, strešné okná, schody a oblúky... aspoň niečo. Kto by chcel, až to budem mať hotové, pošlem... Ak teda ešte niekto má doma nerozstrihaný model. Ale malo by sa to dať doliepať aj na dokončený. Model má aj pár odlišností oproti skutočnosti ale to nebudem riešiť. Ešte ma autor zbije alebo čo....
:beat plaster:

Zavislak | --
† 17.08.'12
Meno: Ondrej

Príspevokod užívateľa Zavislak » 05 Jan 2010 19:33

cau dipietro,
môj názor je taký, že autor ťa nemá dôvod čo biť. Ide ti to dobre a ak aj niečo vylepšíš na modeli ( myslené iba ako doplnky, nie kopírovanie už hotových dielov) a chceš to dať free, tak konáš iba pozitívne a k prospechu modelu. Pouvažuj to zavesiť na net ako free. Možno by stálo za úvahu to ponúknuť pesoicovi ako doplnok na jeho webpredajnu - proste pri nákupe si to môže hocikto stiahnúť...ale to už je o inom ako som chcel.

BTW. mohol by si model nafotiť z bokov a mierne z výšky. Detailných záberov máš dosť iba tamtie mi tu chýbajú. Ďakujem
a ešte ku kvalitke papiera-mám dojem, že to je už matná tlač, je tak?

dipietro | --

Príspevokod užívateľa dipietro » 05 Jan 2010 21:24

Ono je to matné, pretože to je moja tlač, je to skenované, pre istotu... ak sa nevydarí. Inak ako píšem v podpise, pokúsim sa o Zvolenský zámok. Kedy a či vôbec to dokončím, "zna Bôg" :)
Rád by som ho raz dostal do podoby že by bol oň záujem. No zisky nečakám, viem ako to dnes chodí. A už vôbec neverím že by sa raz objavil v predaji, to by bol sen.

PS: fotky urobím, mám zatiaľ len tieto čo som sem dal... teda na ktorých neboli vidieť problémové miesta. :vicotry:

Zavislak | --
† 17.08.'12
Meno: Ondrej

Príspevokod užívateľa Zavislak » 05 Jan 2010 22:00

...heh, ja som myslel zavesiť na net konkrétne tie doplnky k tomuto hradu. Som nevedel, že máš rozpracovaný ZV hrad. O to viac nech sa ti darí :wink:

dipietro | --

Príspevokod užívateľa dipietro » 06 Jan 2010 10:25

Tu sú ešte tie fotografie celku.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Naposledy upravil/-a dipietro v 06 Jan 2010 10:33, upravené celkom 1 krát.

dipietro | --

Príspevokod užívateľa dipietro » 06 Jan 2010 10:28

Zvolenský hrad je vo fáze zháňania fotiek, dokumentácie, nejaký pôdoris a rozmery hlavne teraz hladám. A doplnky k Bouzovu určite niekde dám, na moju stránku určite, a aj tu nechám potom link.

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný