Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Kaple Sv.Cyrila a Metoděje - Radhoš /Z Art/ 1:120 - by Jirka

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Kaple Sv.Cyrila a Metoděje - Radhoš /Z Art/ 1:120 - by Jirka

Príspevokod užívateľa group b » 13 Jan 2016 11:33

Je třeba trochu oživit Architekturu na zimu, když už žádná není.
Představím vám tedy jedno dílo kolegy. Od začátku stavby se mu nějak "nedařilo", jak sám tvrdil. Nakolik to byla pravda a nakolik záměr neprozradil, ale nakonec vše dopadlo zajímavě. Můžete posoudit sami.

Poutní kaple (kostel) na vrcholku Radhošť je nejvýše položenou stavbou v České Republice. Původní zděná kaple byla otevřena již v roce 1898.
V roce 1924 byla přistavěna dřevěná zvonice a celý kostel byl obložen šindelem, od té doby vypadá jako dřevěný.V roce 2000 prošla kompletní rekonstrukcí opláštění.

Obrázok

Model v měřítku 1:120 vydal Z-Art.

Foto ze stavby

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok

Jak sami vidíte z fotek, moc mu to opravdu nešlo, občas se mu díly vůbec nesetkaly a to ještě dost kašlal na retuše, takže model vypadal na "návštěvu kontejneru".

Ale pokračoval dále a zde už je na zvážení, jestli nás jen netahal za nos.
ObrázokObrázokObrázok

A výsledek ? No posuďte sami

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Nakonec to vůbec nevypadá zle

Obrázok

Kdyby chtěl někdo zkusit něco podobného, tak jen malý návod , co jsem vyčetl ze stavby :
Pro výrobu sněho bylo použito dvou komponentů - jedlá (zažívací) soda a prášek do pečiva.
Soda je o něco hrubší, prášek jemný materiál. Nakonec ale autor zvolil směs, tedy dmíchal cca stejný objem sody a prášku dohromady.
Část modelu nastříkal bezbarvým lakem ve spreji a ihned na to nasypal sníh. nechal chvíli zaschnout a pokračoval vedle, dokud nezasněžil celou stavbu. To podle potřeby zopakoval na některých místech vícekrát, tím nanesl více sněhu.
Nakonec ještě vše přestříkl lakem, aby se výsledek zpevnil a dostal i sněžný lesk (prášek je matný).
Zvažovali jsme, možná by to šlo i tak, že místo laku by se použil ředěný Herkules rozstřikovaný postřikovačem na kytky. Ten by hlavně dodal pevnou poslední vrstvu.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: kapla Sv.Cyrila a Metoděje na Radhošti /1:120/Z Art - by malej Jirka

Príspevokod užívateľa Fito » 13 Jan 2016 13:01

:jawbone:

Začal som pozerať tie fotky, no vyzeralo teda všelijako, ale keď tam nasypal ten sneh tak mi padla sánka.
Veľmi pekný záver.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Sekerka | 49
Príspevky: 559
Bydlisko: Žilina

Re: kapla Sv.Cyrila a Metoděje na Radhošti /1:120/Z Art - by malej Jirka

Príspevokod užívateľa Sekerka » 13 Jan 2016 14:08

Prečo mi toto bratia Česi robíte?!?! :shocked:
Aby som vysvetlil "o čom točím": robil som aerosane NKL-26 a chcel som ich dať na podložku na sneh, ale nakoniec som všetky potravinárske materiály zavrhol ako nevhodné a rozhodol sa kúpiť umelý sneh od NOCHu. "Teľe peňeži" čo som za to vycapil! A ono stačila sóda čo mám v skrinke v kuchyni a prášok do pečiva, ktorý tam je tiež! A SATARMO!!!! :scorn: !
To mi pripomína ako ma pani (meno si neviem spomenúť, ale tiež z "historických zemí") v Nitre na súťaži zrušila s elektroinštaláciou do synagogy. Pýtal som sa jej ako to pájkovala, že mne to vždy zahorelo, a ona mi s úsmevom oznámila, že nič nepájkovala... :jawbone: Ona to len omotala okolo seba a zaizolovala :shocked: . Čo som komu urobil !!! Pripadám si ako astronauti z NASA keď prišli na to, že nemusia písať v beztiaži prepisovačkou, že to môžu urobiť ako Rusi! Ceruzkou!!! :beaten:

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: kapla Sv.Cyrila a Metoděje na Radhošti /1:120/Z Art - by malej Jirka

Príspevokod užívateľa group b » 13 Jan 2016 23:20

Fito - však nás tím všechny dostal a s tímto modelem zvítězil v celoročním klání sakrálních staveb. Před bratislavskou katedrálou.
Sekerka - myslíme na bratra a posíláme mu návody, jak vylepšit své modely. Od teď už se nemůžeš vymlouvat, že něco nesedí. Sodu doma máš a návod máš zde. :wink:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Beňo | 46
Príspevky: 55
Meno: Benjamín Krajčí
Bydlisko: Miloslavov

Re: kapla Sv.Cyrila a Metoděje na Radhošti /1:120/Z Art - by malej Jirka

Príspevokod užívateľa Beňo » 15 Jan 2016 14:14

Zvažovali jsme, možná by to šlo i tak, že místo laku by se použil ředěný Herkules rozstřikovaný postřikovačem na kytky. Ten by hlavně dodal pevnou poslední vrstvu.


To by mohlo urobiť zaujímavý efekt. Prášok do pečiva by mohol s vodou z riedeného herkulesu regovať a vyrobiť penu. Ťažko povedať, či by to bolo na dobré alebo naopak. Za experimet by to asi stálo.

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: kapla Sv.Cyrila a Metoděje na Radhošti /1:120/Z Art - by malej Jirka

Príspevokod užívateľa group b » 15 Jan 2016 21:56

Sekerka jistě rád vyzkouší. :haha:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: kapla Sv.Cyrila a Metoděje na Radhošti /1:120/Z Art - by malej Jirka

Príspevokod užívateľa martin1807 » 16 Jan 2016 03:25

JAk už bolo povedané.. Stavba samozná nič moc ale nápad so snehom nevyzerá vôbec zle... Posľa mna na niektorych miestach trochu nelogické zasnezenie ale celkový efekt na výbornú... :victory: :P
Off topic: Návod na sneh by som hodil aj do tipov nech to tu nezapadne a bude to prospesne aj pre tych co si to tu nevšimnú..:) :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
evadra5 | 25
Príspevky: 24
Meno: Eva
Bydlisko: Ostrava

Re: kapla Sv.Cyrila a Metoděje na Radhošti /1:120/Z Art - by malej Jirka

Príspevokod užívateľa evadra5 » 16 Jan 2016 22:16

Zrovna dneska jsem tam byla a vypadalo to tam asi takhle, no prostě úplně stejně :dhh:
Jinak taky čumím, vypadá to moc zajímavě, ještě jsem žádný podobný model neviděla...moc hezké :big smile:


Užívateľov profilový obrázok
Gringo_Joe | --
Príspevky: 18
Meno: Pedro

Re: Kaple Sv.Cyrila a Metoděje - Radhoš /Z Art/ 1:120 - by Jirka

Príspevokod užívateľa Gringo_Joe » 22 Mar 2017 14:33

myslim, ze kaple je nejvyse polozenou CIRKEVNI stavbou v CR, kazdopadne napad vynikajici a chvalim tez rampouchy, ktere tam nemohou chybet ;-)

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní