Mestská pamiatková rezervácia, 1:165, Richard Vyškovský

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 28
Meno: Michal
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mestská pamiatková rezervácia, 1:165, Richard Vyškovský

Príspevokod užívateľa vrso » 12 Feb 2017 13:23

nad tou obojstrannou lepiacou páskou rozmýšľam aj ja, a minimálne 2 malé člny čo sú súčasťou MPR tam budú

LMD | 37
Meno: Lukáš Šulej

Príspevokod užívateľa LMD » 12 Feb 2017 14:51

Veľmi zaujímavý počin z tou vodou, sledujem :P

Gringo_Joe | --
Meno: Pedro

Príspevokod užívateľa Gringo_Joe » 22 Mar 2017 07:31

Moc pekne, u me by uz prevladl strach, ze to dalsim vylepsovanim zkazim, ale nenech se odradit, tesim se na vysledek

vrso | 28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa vrso » 28 Mar 2017 17:58

Tak na úvod ďalšieho príspevku len toľkoto, išlo to až veľmi hladko.

Začal som utesňovať kraje rieky, použil som kartón na ktorom bola obojstranná lepiaca páska ktorá ešte mala na sebe ochrannú vrstvu z jednej strany. Predtým som si vyskúšal že od "vody sa dá odlepiť". Tak som tieto kartóny prišpendlíkoval k polystyrénu. A ešte som utesnil špáru Herkulesom ako označuje červená čiara na treťom obrázku.

Všetko bolo pripravené. Zmiešal som zložky vody do kýbľa, celkovo 2,25l a do toho som ešte primiešal hnedý a zelený pigment. Vylial som to do koryta a celkom som sa aj trafil s objemom s mojim približným výpočtom. Do takto naliatej vody som ešte nahádzal kamienky ktoré pekne poklesli na dno a potom to začalo. Odišiel som, a nechal som to tuhnúť.
Výrobca udáva v návode citujem: Naraz je možné naliať vrstvu až 10 mm silnú. Voda sa v tejto vrstve nezahrieva ani nieje nijak agresívna k materiálom ako je polystyren či styrodur, netreba sa teda obávať ich znehodnotenia. Pri aplikácii silnejšej vrstvy než 10 mm môže dôjsť k nežiaducemu zahriatiu! Koryto som vyrezával tak aby malo do 10mm, uznávam že to mohlo byť o pár mm viac v najhlbšej časti. Po chvíli som to prišiel skontrolovať a zbadal som to čo je na fotkách, dno v najhlbších častiach sa celé prepadlo. Dočítal som sa že polystyrén sa deformuje pri 70 stupňoch a topí pri 100 stupňoch. To by som "môže dôjsť k zahriatiu" nenazýval. Cez piliere mosta som dokonca videl ako uniká odtiaľ dym/para. No zdravé to asi nebolo :bad smile: Posúďte sami:

Čo s tým ďalej. Nechám to vytvrdnúť. Kúpim ešte jedno balenie vody a vylejem ním vzniknuté preliačiny. Ale musím ešte vymyslieť čo s piliermi mosta....
Naposledy upravil/-a vrso v 29 Mar 2017 13:32, upravené celkom 1 krát.

toudi_sk | 47
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 28 Mar 2017 18:21

netýka sa to aj nejakého celkového objemu, napr. že ak máš 1.5l na výšku 10mm, tak OK, ale ak máš 2l na výšku 11mm, volaj hasičov?
v každom prípade to nepoteší :death:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Roman | 44
Víťaz Foto mesiaca
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 28 Mar 2017 20:07

ahoj,
ked sa stane taketo volaco to je na infarkt
nebolo by lepsie celu tu sajratovu rieku vyskrabat von,a skusit pouzit epoxid alebo priesvitny silikon na utesnovanie skary okolo vani?

vrso | 28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa vrso » 28 Mar 2017 20:23

o objeme nic nepísali ,ale mozne je vsetko ,pochybujem ze niekto to skusal takto vo velkom :)

a co sa tyka vyskrabania , to asi nie, uz ked to tam je tak teraz do tej preliaciny nalejem este jedno balenie a bude to mozno dobre, uvidim

vrso | 28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa vrso » 29 Mar 2017 08:24

Deň po:

Musím dorobiť piliere do pôvodnej výšky a pôjdem kúpiť ďalšiu modelovú vodu. Tentokrát ju už budem vylievať po menších vrstvách do vzniknutej prepadliny.

Fito | 42
Admin
Meno: Fito

Príspevokod užívateľa Fito » 29 Mar 2017 09:37

Nevyzerá to až tak zle, myslím, že sa to bude dať doliať, podľa toho, čo som o tej vode čítal, tak by sa to malo pekne spojiť z predchádzajúcou vrstvou.
Nabudúce bude asi vhodnejšie použiť XPS namiesto EPS, má vyššiu tepelnú a chemickú odolnosť, a aj sa lepšie opracováva, pretože má jemnejšiu štruktúru.

Piliere mosta dobuduješ, vodu doleješ a bude to super, držím palce.

toudi_sk | 47
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Mar 2017 15:35

ja to beriem zo zarábania dentacrylu, ten sa tiež pri reakcii zohrieval a čím viac ho bolo, tým viac sa hrial

na fotke to teraz vyzerá ako tečúca voda pri bezvetrí, pokračuj a bude to super :D
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní