Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

ZŠ Oslany /free model/ 1:450 - HOTOVO

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

ZŠ Oslany /free model/ 1:450 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa mirec116 » 11 Máj 2017 19:15

V roku 2011 vznikol papierový model školského areálu v obci Oslany. Stalo sa tak pri príležitosti 50. výročia postavenia budovy Základnej školy a jej uvedenia do prevádzky. Autormi konštrukcie modelu sú páni Zdeněk Hájek a Peter Vasaráb, vystrihovačka v mierke 1:300 má rozsah 5 strán A4 plus dve strany pôdorysu.
Vystrihovačka sa dala voľne stiahnuť na stránkach školy https://zsoslany.edupage.org/text8/?, no link je v súčasnosti nefunkčný. Vlákno s upozornením na tento model som pred časom videl aj tu na fóre medzi modelmi na stiahnutie, no nepodarilo sa mi ho znovu dohľadať.
Grafika modelu je veľmi jednoduchá, asi určená pre širšie masy (najmä deti a mládež). Ide však o doteraz jedinú papierovú vystrihovačku základnej školy zo Slovenska (pokiaľ je mi známe), tak som ju zaradil do mojej zbierky slovenskej architektúry. Zvolil som mierku 1:450, rozmery pôdorysu sú potom 27x19 cm.

Model školského areálu obsahuje budovy školy (dokončená v roku 1960), školskej družiny a jedálne (postavená 1976/77) a telocvične (1990/91). Model som doplnil logom školy a erbom obce (obe použité z titulnej strany vystrihovačky).

Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: ZŠ Oslany /free model/ 1:450 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa vasik1 » 16 Máj 2017 22:16

To je paráda! Skvelý pocit vidieť náš model tak úžasne zlepený. Áno, máš pravdu - link je už nefunkčný - školský server sa s nami definitívne rozlúčil a s ním všetko, čo na ňom bolo (vrátane mojich dejepisných príprav, z ktorých niektoré som nemal zálohované :cry: )
Školu sa podarilo zachrániť na USB-čku, takže sa ju pokúsim umiestniť niekde tak, aby bola opäť k dispozícii.

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní