Urbanova veža Košice / 1:100 / Košice region

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Urbanova veža Košice / 1:100 / Košice region

Príspevokod užívateľa xavi » 29 Dec 2017 17:17

Postavil niekto tu vezu aj z original papiera? kedze to mam v archive tak neviem ci to mam rovno skopirovat na nieco tensie, alebo to predsa len skusit.

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Re: Urbanova veža Košice / 1:100 / Košice region

Príspevokod užívateľa bodie4 » 05 Jan 2018 10:27

Dodatočne by som chcel napísať pár riadkov Marcellovi. Teší ma, že aj keď sa model nepodarí, tak sa k tomu chlapsky postavíš a sebakriticky zhodnotíš svoj výtvor / aj keď v negatívnom zmysle/. V dnešnej dobe je to úkaz ojedinelý...Nie všetci sme dokonalí, ale priznať si svoju chybu, to chce odvahu. Naša záľuba je aj o tom, že nie všetko ide podľa našich predstáv. Ja Ti prajem ešte veľa pekných modelov, s ktorými budeš spokojný.

P.S. Keď už si z tých Košíc, nebolo by od veci povedať túto našu pripomienku aj na regionálnom informačnom bode, aby tlačili Radove modely na tenšom papieri / 120 alebo 160 g papieri /. Vždy sa dá totiž podlepiť tenší papier a urobiť z neho hrubší. Opačne som to ešte neskúšal...

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Urbanova veža Košice / 1:100 / Košice region

Príspevokod užívateľa marcello » 05 Jan 2018 22:31

to xavi - Zatiaľ neviem o nikom, čo by tento model postavil z pôvodnej stavebnice, všetko čo som videl (ale bolo toho iba pár) boli stavby na iný papier.... ale možno sa niekto ešte ozve.

to bodie4 - Skusím to spomenúť. Priznám sa, že v regionálnom bode som bol už neraz :) Čo som z rozhovorov zistil, nie som istý, či majú slovo pri rozhodovaní, ako to pôjde do tlačiarne (to asi autor samozrejme), ale keď dostanú podnet, snáď sa veci pohnú.

Ešte taká otázka do pléna, neviete ako to je s najnovším modelom, kostolom zo Žehry? Tiež je vydaný v takej vysokej gramáži?

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Urbanova veža Košice / 1:100 / Košice region

Príspevokod užívateľa xavi » 05 Jan 2018 23:51

Mam kupeny aj kostol v Zehre, zatial neposkladany. Ten sa zda byt na trosicku tensom papiery ale nie o vela. Neviem ci sa budu dat dobre natvarovat tie vezicky.
Mimochod zatial co prve dva boli vytlacene na takom zltom kartone, kostol v Zehre je na bielom, neviem preco.

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 901
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Urbanova veža Košice / 1:100 / Košice region

Príspevokod užívateľa mirec116 » 06 Jan 2018 21:22

Moje pripomienky ku gramáži papiera (aj mierke) sa pred vianocami dostali k vydavateľovi aj autorovi ;)

Urbanova veža a Kostol sv. Michala boli čierno-žlté, Žehra je hnedobiela. Ktovie, aký bude ďalší pripravovaný model - drevený chrám v Ruskej Bystrej. Zatiaľ si prečítajte zaujímavý článok o autorovi: http://kosiceregion.com/sk/blog/od-mode ... chitekture.

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Urbanova veža Košice / 1:100 / Košice region

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 06 Jan 2018 21:56

marcello napísal:Zatiaľ neviem o nikom, čo by tento model postavil z pôvodnej stavebnice, všetko čo som videl (ale bolo toho iba pár) boli stavby na iný papier.... ale možno sa niekto ešte ozve.

Nie sú modely, ktoré boli vystavené vo výklade z originálnej vystrihovačky?
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 901
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Urbanova veža Košice / 1:100 / Košice region

Príspevokod užívateľa mirec116 » 06 Jan 2018 22:11

HlavaXXII napísal:
marcello napísal:Zatiaľ neviem o nikom, čo by tento model postavil z pôvodnej stavebnice, všetko čo som videl (ale bolo toho iba pár) boli stavby na iný papier.... ale možno sa niekto ešte ozve.

Nie sú modely, ktoré boli vystavené vo výklade z originálnej vystrihovačky?


Sú, ale v tej obrovskej mierke ich lepil iba autor a možno nejaké deti na workshope, ktorý sa organizoval.

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní