Hrad Grabštejn/Ivan Zadražil/1:250

Užívateľov profilový obrázok
&rey | 34
Príspevky: 133
Meno: Andrej
Bydlisko: Žilina, Medzilaborce

Hrad Grabštejn/Ivan Zadražil/1:250

Príspevokod užívateľa &rey » 27 Aug 2017 18:03

Zdravím, po dlhej dobe prispejem aj ja mojím výtvorom. Po mesiaci stavby vznikol stredoveký hrad Grabštejn (okres Liberec).
Záujemcovia o blížšie info môžu zamieriť sem https://www.hrad-grabstejn.cz/cs/o-hradu/historie
A pár slov k stavbe. Model je pomerne presný, len malé nádvorie dá zabrať. Stena priliehajúca k veži je kratšia :-( , ale nie je problém pridať zafarbený pruh papiera a je to ok :big smile: . Druhým, ale menším orieškom, sú strechy. Nemajú presne označený presah, tak dvakrát meraj, raz lep. Treba si dať pozor na geometriu, lebo strecha sa natiahnuť nedá, aj keď občas by to výrazne zjednodušilo prácu. A vzhľadom na sklon strechy treba ustrážiť sklon komínov, ktorých je veľa.
Veľa muziky na 149Kč :haha:
PS Kopec je súčasťou zošitu a v mojom prípade je samonosný, len podlepený rovný terén a podopretý pri zvažujúcich sa svahoch.
A už foto

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2538
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Hrad Grabštejn/Ivan Zadražil/1:250

Príspevokod užívateľa martin1807 » 27 Aug 2017 18:30

Pekná zaujímavá stavba..
Gratulujem k peknému modelu :haha:
len mi osobne veľmi nepasuje tá guľa na vrchu veže. Príde mi ako by tam niečo ešte chýbalo. :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní