Hlohovecký zámok /1:200/

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlohovecký zámok /1:250/

Príspevokod užívateľa iconmaster » 18 Jan 2018 21:00

Super, ja si myslim ze vasa spolupraca prinesie ocakavane ovocie :wink:
Drzim palce!

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa bodie4 » 21 Jan 2018 12:01

Čo nového u nás v Hlohovci.Uskutočnilo sa stretnutie s orechom, kde sme si vysvetlili niektoré nejasnosti. Je mi trochu ľúto orecha, že už pomaly 5 rokov pracuje na detailnom modeli v mierke 1:150. Ja som k tomu pristúpil trošku s nadhľadom a niektoré veci som zjednodušil. Bol som presvedčený, že podklady ktoré som získal boli v mierke 1:250. Skutočnosť je ale taká, že môj model zodpovedá mierke 1:200, čo som aj v záhlaví upravil. Na modeli som prepracoval strechu vďaka pánovi Pytagorasovi(srdečná vďaka :victory: ) a prepočítal som všetky výšky aby strecha bola v rovine - viď foto. Absolvoval som aj nemodelársku prácu - stretnutie so zainteresovanými osobami, ktoré by mohli napomôcť jednak vydaniu aj ďalšiemu využitiu. Dostal som formálny prísľub od vykonávateľa obnovy zámku aj majiteľa offsetovej tlačiarne v Hlohovci, ktorý by mi tento model pomohli vydať. Preto trošku meškám s farebnou verziou ktorú by som Vám rád ponúkol. Rozkreslené diely tvoria už 10 strán A4. Môžete si ich pozrieť na foto.


Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa orech » 24 Jan 2018 10:29

Paráda Bodie :victory: . Jsem zvědavý na barevnou verzi, doufám, že se to podaří. Mě to stále nejde jak bych si představoval.

Já pokračuji dokončováním západní strany zámku. Osadil jsem podpěrné pilíře a zkusmo jsem udělal nějaké konzoly pod krytým balkónem ( či co to je ) a pokračoval terasou, komíny a nárožním pilířem. Terasa je zatím jen pracovní verze, chtěl jsem vědět, jak mi bude navazovat na samotný palác. Samozřejmě jsem špatně naznačil její napojení na nárožní pilíř, což jsem už ve výkrese upravil. Bohužel nemám moc fotek právě z té terasy, vlastně jen jednu a jedno video, takže hlavně ty dveře a rozmístění oken je tak trochu moje improvizace. V současnosti místo těch dvou oken těsně vedle sebe nalevo od dveří je jedno velké jako se dávaly snad na paneláky. Snažil jsem se kontaktovat někoho ze zámku, kdo by mě na tu terasu vzal, ale zatím bez výsledku. Buď to časem upravím, nebo to prostě zůstane tak. ŽAVES. Dále chci pokračovat zídkou na terase a jižním průčelím, kde ale terén prudce klesá ( na Bodie-ho modelu je to krásně vidět ), tak nevím, či mám zámek sa současné linii prostě useknout a nebo ho ještě zvednu na nějakou podložku. Celková délka západní strany je zatím cca 45 cm, přibliže tolik bude i jižní strana, což bude asi i konečný rozměr půdorysu modelu. Vlastně ješte plus bastión. Model je zatím rozkreslený na pěti listech A4 ( i se severním a východním průčelím ), celkový počet listů snad nepřesáhne 20 ks.

Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa bodie4 » 24 Jan 2018 12:06

Pre tých, ktorí nás sledujú pridám aspoň dve foto zo včerajšieho kontrolného dňa na stavenisku. Pracujeme nielen my, ale aj stavbári... / Tieto prvky ja mám už zapracované vo svojom modeli./

Užívateľov profilový obrázok
Major | 64
Veľký milovník Tatier
Príspevky: 1683
Meno: Oto
Bydlisko: Tőketerebes
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa Major » 24 Jan 2018 16:48

Pekné!
"Komu není dáno, tomu se nedá dát." J.Werich

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 47
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa paluso » 27 Jan 2018 14:01

No ty si si nalozil. Aj ked pasivne, ale sledujem. Prajem trpezlivost a drzim palce. Som zvedavy ako sa to bude vyvijat.

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa vasik1 » 27 Jan 2018 17:11

SUPER! Som rád, že aj na Slovensku sú "Kluci v akci".

Držím tomuto projektu palce a prajem veľa šťastia a trpezlivosti.

Budem pravidelne sledovať.

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa orech » 03 Feb 2018 10:59

Ahoj :victory:
tak jsem zase zpátky se svým pokusem. Jsem překvapen, že to vůbec někdo sleduje, protože na Kluky v akci a jejich Křivoklát to rozhodně nemá. Zatím pokračuji metodou pokus omyl v objevování již objeveného. Stavbu beru jako test konstrukce a přesnosti rozkreslených dílů a již teď vím, že některé věci budu muset změnit. Hlavně konstrukci nárožního pilíře a jeho napojení na jižní křídlo. Je příliš složitá a náročná na přesnost lepení. Spolu s opěrnou zdí u terasy jde o dost komplikované lepení. Budu to muset upravit .
Pokračuji tedy jižní stranou. Po poslední návštěvě zámku jsem začal rozkreslovat terasu na jižní straně a teď ji zpracovávám do výkresů. Těch ale povážlivě přibývá. Začínám se bát, že 20 listů bude málo. Upravil jsem terasu na západní straně a vyrobil základnu zámku - jen ta je na šesti listech A4. Rozdělanou mám i východní a severní stranu stranu zámku a musím se přiznat, že z těch oken mi už brzo asi hrábne :beat plaster: . Počítám ještě tak týden a budu mít obvodové zdi hotové. Současně s touto stavbou se snažím pracovat na barevné verzi. Zatím bez nějakého pozitivního výsledku.

Naposledy upravil/-a orech v 03 Feb 2018 14:46, upravené celkom 1 krát.
Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa bodie4 » 03 Feb 2018 14:25

Takže začíname s farebnou verziou betatestu. Odstraňujeme nepresnosti, skúšame farebnosť a rôzne modelárske zákernosti / vežičky, kaplnka, spojovacia chodba, terén ap./ Ďalšie pracovné stretnutie s orechom nás dúfam posunie ďalej, lebo práve táto strana nám príliš nesedí...

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa orech » 11 Feb 2018 15:36

Ahoj,
konečně jsem dokončil obvodové stěny zámku. Ta okna mi už vážně lezla na nervy. Dám si asi změnu a dalším krokem budou střechy. Ještě ale dokončím balkóny na severní straně zámku a možná i terasu na jižní straně. Na stěny nádvoří teď nemám chuť :scorn: A taky mi chybí podklady. Tak se mám aspoň na co vymluvit. I když to není úplně pravda, protože Bodie mi poslal kopu fotek právě toho nádvoří ( za což mu moc děkuji :victory: )

Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní