Hlohovecký zámok /1:200/

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa Marmat » 11 Feb 2018 20:46

Bohovské, tu sa niekto musí strašne nudiť. :haha:
Keď to bude vo farbe, to bude niečo. :jawbone:

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa orech » 18 Feb 2018 12:28

Ahoj :victory:

Marmat napísal: tu sa niekto musí strašne nudiť. :haha:

Právě , že času je strašně málo :-( Jsem rád, když se k tomu dostanu někdy v noci, když už je doma klid. Rychle něco nakreslit, vystřihnout a slepit.

Po dokončení obvodových stěn jsem osadil balkón nad hlavním vstupem. Druhý jsem zatím odložil, protože bych měl upravit konstrukci těch konzol pod balkónem. Jsou to strašně drobné díly, nějakých 3x3 mm a zle se vyrábějí. Ve skutečnosti to až tak zle nevypadá, ale na fotkách je vidět výsledek :scorn: . Dále jsem si chtěl trochu odpočinout od těch oken, tak jsem se pustil do střechy. No raději jsem měl u nich zůstat :beat brick: Je to horší práce, než ta okna. Hlavně komíny. Věžička byla celkem v pohodě, snad až na tu střechu a špici na vrcholu, ale ty komíny .... Ale výsledek, si myslím, je celkem dobrý. Aspoň pro mě. Dále mám rozkresleny další tři komíny, trochu tvarově složitější, tak snad příště. Ještě přemýšlím nad zábradlím na balkóny a bastión. Nevím, jak ho vyrobit. Uvažoval jsem, že kdyby se dalo tisknout na čirou fólii, to by možná vypadalo celkem dobře, ale nevím, či to jde. Musím se zeptat někde v papír centru. Nebo má někdo lepší nápad ?

Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa iconmaster » 18 Feb 2018 13:03

Ako vyzeraju zabradlia, nesli by vypalit laserom?

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 19 Feb 2018 16:39

záleží na tom, aké to bude hrubé, ak to bola kovaná mreža, tak tto bude tenké a asi lepšie na fóliu, zábradlie sa dá takto tlačiť v pohode, či už atramentom, alebo laserom, ja mám len atramentovú tlačiareň a tam je jedna strana fólie drsná, aby tam držala farba, takže je to také matnejšie, ale laserová by mohla byť číra, v copycentre by mohli na to tlačiť
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Major | 64
Veľký milovník Tatier
Príspevky: 1683
Meno: Oto
Bydlisko: Tőketerebes
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa Major » 21 Feb 2018 21:37

Nádhera!
Bude to v L. Hrádku ?
"Komu není dáno, tomu se nedá dát." J.Werich

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa vrso » 22 Feb 2018 10:39

teším sa že tu vzniká ďalší model slovenskej architektúry, už aby to bolo

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa orech » 25 Feb 2018 10:18

Ahoj všem :victory:
uplynul týden a jsem zde s dalším pokračováním svého pokusu s architektúrou. Předem bych chtěl všem poděkovat za podporu, která se v posledních 14-ti dnech stává hlavní silou k pokračování na tomto projektě.
Co se týče toho zábradlí, tak to zatím rozkresleno nemám. Ale jedná se skutečně o kované zábradlí ale v tomto měřítku si dost dobře nedokážu představit, jak ho udělat vypalované. Ale možná to jde, nevím .Nejspíš ale zůstanu u toho tisknutého. Do Hrádku dokončit tento model určitě nestihnu. Jak jsem již napsal, času je strašně málo a hlavně poslední týden jsem v práci pokračoval s jistým sebezapřením. Musím si najít nějaký jiný prvek, který by mě nakopnul. Možná zkusím kapli, ta je tvarově dost komplikovaná. A samozřejmě pokračovat se střechami. Model bych chtěl dokončit do Nitry, ale či je možné vystavit model i v takové podobě, tak to nevím. Barevnou verzi, i kdybych šmikajdu stihnul dát do barvy, tak tu určitě nestihnu postavit. A dost možná na to ani nebude síla. Možná kdyby se někdo našel, co by ji chtěl slepit. Ale to je daleká budoucnost. S barevnou verzí se mi vůbec nedaří a vlastně ani pro nedostatek času ji teď moc neřeším. Mám sice příslib jednoho grafika, ale ten je na tom časově podobně jako já, tak tomu nedávám velkou šanci.

Tak zase zhruba za týden. Ahoj :victory:

Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 901
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa mirec116 » 26 Feb 2018 10:45

Intenzívne sledujem obidve stavby. Bodiemu som pomocnú ruku už ponúkol a ponúkam ju aj orechovi. Keď budeš mať zámok dokreslený a vyfarbený, rád ho zlepím, môžeš so mnou počítať ;)

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa orech » 11 Mar 2018 13:08

Ahoj všem :victory:

předem bych chtěl poděkovat mircovi za jeho nabídku ohledně stavby. Moc si toho vážím a určitě po dokončení modelu ho mu posunu. Ale jak jsem už napsal, nevím kdy to bude.
Já zatím pokračuji pomalu střechami. Ještě mi chybí ta nad jižním křídlem a budu mít hotovo. Tato nová část byla pro mě trochu komplikovanější, protože v reále je ta střecha jakoby deformovaná v několika rovinách, což se mi trochu složitěji přenášelo do modelu. Výsledek je spíš takovým kompromisem mezi skutečností a mojimi možnostmi a hlavně schopnostmi. Však posuďte sami.

Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa iconmaster » 11 Mar 2018 13:33

Poriadne clenita strecha, ale zvladol si ju na jednicku podla mna :wink:

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní