Hlohovecký zámok /1:200/

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa orech » 18 Mar 2018 09:28

Ahoj :victory:
tak jsem konečně dokončil střechy. Teď připravuji základnu, na kterou se střecha nalepí a pak jako jeden konstrukční celek se osadí na stavbu. Dalším krokem budou stěny nádvoří, nejspíš začnu věží. Pro ni jsem si už nechal přechod ve střeše, tak jsem zvědavý, jak moc jsem se trefil.
Tak zatím ahoj :victory:

Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
Major | 64
Veľký milovník Tatier
Príspevky: 1683
Meno: Oto
Bydlisko: Tőketerebes
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa Major » 19 Mar 2018 21:12

Nádhera!
Sa chystám do LH
bude to tam na okukanie?
fajn robota...
"Komu není dáno, tomu se nedá dát." J.Werich

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa Fito » 19 Mar 2018 21:40

Tak tá strecha vyzerá naozaj parádne, celkom fuška to zlepiť, nieto ešte navrhnúť.
Som rád, že Vám stavba obom tak pekne napreduje.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa mimapnd » 19 Mar 2018 21:52

Mne sa strasne pacia taketo biele stavby. Vyzera to super. Ak vsetko dopadne dobre, panujete pani pokracovat a skusit ine zamky, kastiele, hrady?
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa orech » 30 Mar 2018 17:45

Ahoj :victory:

děkuji všem za podporu. Jsem rád, že se stavba líbí. Co se týče výstavy v LH, tak jak jsem již uvedl, do toho termínu to prostě nestihnu. Poslední dobou zápasím nejen se stavbou samotnou, ale i s motivací k pokračování. Obdivuji každého, kdo dokáže vkuse tahat na jednom modelu celé měsíce. To já asi nedokážu. Potřebuji se znovu nějak nakopnout. Takže základnu pro střechu jsem odložil a pustil se do stěn nádvoří. Začal jsem věží a přilehlými stěnami. Už po několikáté jsem se utvrdil v tom, že oblé tvary asi nikdy nebudu umět správně natvarovat, čehož důkazem je právě střecha věže. Dále jsem pokračoval krytým balkónem. Teď pracuji na kapli. Zatím jen kreslím, ale jde to ztuha :scorn:

Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa orech » 02 Apr 2018 20:57

Ahoj :victory:

dokončena západní stěna nádvoří se zámeckou kaplí. Ta byla tvarově asi zatím nejsložitější z celé stavby, ale myslím, že celkem dobře vyšla.




mimapnd napísal:Mne sa strasne pacia taketo biele stavby. Vyzera to super. Ak vsetko dopadne dobre, panujete pani pokracovat a skusit ine zamky, kastiele, hrady?


Určitý čas jsem uvažoval nad podrobnějším modelem než má Betexa zámku Lednice, ale vzhledem k dálce a nemožnosti pravidelných návštěv spojených se zaměřováním a kreslením bych se měl poohlédnout o dostupnější předloze. Uvažuji do budoucna nad františkánským klášterem či empírovém divadle v Hlohovci. Nebo také mě celkem láká hrad Beckov jehož návštěvy bych mohl spojit s cyklistikou.
Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa bodie4 » 28 Okt 2018 10:52

Zdravím všetkých modelárov,

Utieklo už veľa vody vo Váhu a preto by sa patrilo prezentovať moju tvorbu ako pokračujem so zámkom. Problémy nebudem spomínať. Tie sú na to, aby sa prekonali. Momentálne opravujem strechy, lebo mi vypadli šindle a strecha zostala iba červená. Riešim ešte terén a drobné detaily. Takže ma teraz čaká po odstránení týchto nedostatkov, kompletácia (je toho asi 14 strán A4), návšteva sponzorov(musím prečkať komunálne voľby), a potom by nasledovala samotná tlač. Syn Matthew mi robí betastavbu a preto Vám ponúkam aspoň týchto pár pohľadov na model. Môžem potešiť náročných pacientov, pre ktorých som pripravil 151 zapustených okien a dverí :haha:

P.S.: Budúci víkend t.j. 3-4.novembra v čase 10:00-15:00 je zámok otvorený pre verejnosť po zrekonštruovaní (1.fáza)
Všetci ste srdečne vítaní.
http://www.hlohovec.sk/zamok-hlohovec.phtml?id5=32103


Užívateľov profilový obrázok
tujano | --
Príspevky: 88

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa tujano » 28 Okt 2018 13:50

Obdivuhodná práca.

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa bodie4 » 11 Nov 2018 18:19

Milí kolegovia!
Tentoraz som si pripravil pre Vás niečo zo slávy, ktorú sme absolvovali minulý týždeň, kedy sa otváral u nás obnovený zámok. Mnohí z Vás sa z pochopiteľných príčin nemohli tejto akcie zúčastniť a preto som pre Vás pripravil aspoň link na túto akciu, ktorá sa vysielala v RTVS nasledujúcu sobotu večer. Aj naša regionálna televízia pripravila reportáž, ktorú Vám tiež prezentujem. Sami uznáte, že prezentovať sa s mojim modelom by bolo znevažovanie práce pamiatkárov a všetkých, ktorí sa na obnove nášho zámku zúčastnili. Môj čas ešte len príde...
Vám ostatným, ktorí by ste tiež chceli, aby sa aj vo Vašom okolí obnovila podobná krása prajem, aby ste sa toho dožili, ako som sa dožil aj ja. Veď naše Slovensko má veľa krásy, len ju treba objaviť pre nás všetkých...
Pekný zbytok víkendu!

http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12957/170950#2477
http://www.hcregion.sk/hcregion.php?doc ... gZ10bDCfyI

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa iconmaster » 11 Nov 2018 19:05

Gratulujem a drzim palce k dotiahnutiu do konca, ci uz modelu, tak aj realnej predlohy. :wink:

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní