Hlohovecký zámok /1:200/

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Hlohovecký zámok /1:200/

Príspevokod užívateľa bodie4 » 16 Dec 2017 12:22

Kolegovia modelári,

Dovolím si prezentovať sa s jedným mojím modelárskym snom. Nechcem byť len pasívny konzument a zhromažďovateľ modelov, ale zúžitkovať svoje skúsenosti a zvládnuť model hlohovského zámku. Je to pre mňa výzva. Ako sa s tým pasujem Vám teraz prezentujem.
Je to zatiaľ prvá fáza (tvar,obrys strechy). Ďalej ma čakajú ďalšie modelárske špecialitky - terén,komíny,balkóny,terasy,kaplnka s vežičkou a pod. Až by ste boli ochotní a nápomocní pri terénoch a skalách, rád privítam Vašu pomoc. Buď priamou odpoveďou alebo SS.
Za Vaše ohlasy a pripomienky Vám vopred ďakujem.

To je môj vianočný modelársky darček pre Vás.

bodie4



P.S.: Môžte si zatiaľ prezrieť panoramatické video tu:
https://www.youtube.com/watch?v=rXmR4CEWHbY
Naposledy upravil/-a bodie4 v 21 Jan 2018 11:50, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Hlohovecký zámok /1:250/

Príspevokod užívateľa group b » 16 Dec 2017 16:28

Pořádné sousto sis naložil, jen co je pravda. Jaký by měl být výsledek ? Jen bílá silueta nebo kompletně barevný model ?
Něco takového by asi šlo pomaličku dělat i jako "wordovánka", tedy nakreslit si to barevně bez znalosti kreslícího programu.
Pokud by ti něco takového stačilo, dej vědět, rád poradím jak na to.
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Hlohovecký zámok /1:250/

Príspevokod užívateľa Marmat » 16 Dec 2017 16:40

Zaujimavý počin, v čom to vytváraš, v PC alebo pekne po staro pentelkou a pravítkom?

Off topic: Krásny zámok, je škoda že je v takom stave, i keď na ďalšom videu som si všimol, že opravovali strechu a komíny, tak dúfam, že to s ním bude lepšie a lepšie.

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hlohovecký zámok /1:250/

Príspevokod užívateľa bodie4 » 17 Dec 2017 18:12

Ďakujem Vám za Váš ohlas. Včera som napísal "a", dnes dopoviem "b". Ako správne postrehol Marmat, toho roku sa na zámku opravila strecha a komíny za 400 000 eur / dá sa to pohľadať na youtube/. Mesto ďalej rozhodlo, že na budúci rok vyčlení 800 000 eur na opravu 1. a 3. nadzemného podlažia/ iba čiastočne/. Vznikne tým priestor pre Vlastivedné múzeum na prezentáciu exponátov. Samozrejme treba zapracovať na ďalšom využití zámku. Druhé poschodie spracovali IT pracovníci a vytvorili trochu unikát na Slovensku a to virtuálnu prehliadku / spracovali dobové fotografie a po aktivácii stiahnutého programu si môžete prezrieť stav zámku v dobe pred II. svetovou vojnou/. Aby som Vám to trochu priblížil, dovolím si Vás odkázať na https://www.youtube.com/watch?v=FWNGMwMZJVM.
Preto by som aj ja rád stihol termín odovzdania čiastočne zrekonštruovaného zámku a súčasne prezentovať aj našu tvorbu. Nechcem dopredu ale nič sľubovať, lebo to bude dosť závisieť od okolností.
Samozrejme, že model zámku by som chcel prezentovať v plnej nádhere, farebne a s okolím. Sebakriticky musím uznať, že práca s PC nie je moje hobby a modely tvorím starou technikou a la Vyškovský, ktorá sa mi páči najviac...
Dúfam, že som zatiaľ uspokojil Vašu zvedavosť.
Držte mi palce, lebo je to môj prvý vlastnoručne spracovaný model...


Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Hlohovecký zámok /1:250/

Príspevokod užívateľa orech » 22 Dec 2017 11:13

Ahoj Slavo, toto budu určitě sledovat :victory: . Sám sbírám podklady na tuto stavbu, dokonce jsem už začal kreslit v progeCAD-u, ale tak daleko jako ty, zatím nejsem. Když budeš mít zájem, můžeme si navzájem pomoct :big smile:
Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Hlohovecký zámok /1:250/

Príspevokod užívateľa Roman » 23 Dec 2017 19:24

v stave v akom je zamok by sa skor hodil na usporiadanie nejakych vojnovych hier.

Užívateľov profilový obrázok
bodie4 | 67
Príspevky: 239
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hlohovecký zámok /1:250/

Príspevokod užívateľa bodie4 » 06 Jan 2018 16:57

Zdravím modelárov,

Pokračujem, opravujem a pomaly niečo pribúda. Svoj progres Vám teraz priblížim na týchto foto. Stále zisťujem, že to mám trochu nepresné, ale pomaly nedostatky odstraňujem. Pribudol bastión, terén, piliere, terasy. Strecha nemá svoju dobrú výšku a preto ju musím prepracovať. Musím priznať, že to je asi najťažšie, s čím sa pasujem. Všetky steny zvonka sú prepracované, čo môžete vidieť na jednom zábere, ktorý som špeciálne pridal. Model rastie, ale musím kontrolovať aj súčasný stav a musím prerobiť nádvorie, lebo robotníci prebúravajú prechody z nádvoria do zámku. Pomaly by som už chcel začať vyfarbovať s grafikom pripravené podklady takže dúfam, že nabudúce bude už aj niečo farebné. Zatiaľ Vám ponúkam aspoň krátke video, ktoré vložilo Vlastivedné múzeum na youtube. Môžte si ho prezrieť na tomto linku:
https://www.youtube.com/watch?v=egxOqKXda6w&t=2s

Ďakujem zatiaľ za Vaše ohlasy a aj ponúknutú pomoc.


Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Hlohovecký zámok /1:250/

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 06 Jan 2018 22:03

Veľmi pekný model tu vzniká, trpezlivosť model prináša :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Hlohovecký zámok /1:250/

Príspevokod užívateľa group b » 07 Jan 2018 10:42

Pěkně ti to roste, jen tak dál
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Hlohovecký zámok /1:250/

Príspevokod užívateľa orech » 18 Jan 2018 09:57

Ahoj

po dohodě s bodie-m jsem se nakonec rozhodl, že i já zde budu prezentovat své pokusy s architektúrou. Model s přestávkami připravuji už asi 5 let, ale až Slavova prezentace mě nakopla k pokračování. Kreslím ho v grafickém programu Proge-CAD, což je obdoba AutoCadu. Metodu ala Vyškovský jsem zavrhnul, protože to bych už asi nesvedl. Přece jenom od deskriptívy na vysoké škole už uplynulo skoro 30 let a takto mi to příjde snadnější. Model kreslím zatím jen v bílé verzi pro zkušební stavbu, v budoucnu ho plánuji dát do barvy, ale to zatím neumím. Buď mi poradí někdo tady na fóru, nebo zkusím něco nastudovat na netu a nebo to dám někomu na barevnou úpravu. Model po dokončení plánuji, tedy pokud bude zájem, dát jako free na stáhnutí. Ale kdy to bude, to sám nevím. Při mém tempu prací to odhaduji na... No raději nebudu ani odhadovat. Rozkresleny mám zatím vnější obvodové stěny zámku. Začal jsem se stavbou západní strany zámku s terasou. Za pochodu vymýšlím konstrukci a postup stavby, protože toto je pro mě úplně neznámá oblast. Proto budu rád každé radě a pomoci. Zvolil jsem měřítko 1:150, které pro spracování detailů mi příjde vcelku přijatelné.
Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní