Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Sainte Chapelle, Paríž / 1:250 / Instant Durable - HOTOVO

Užívateľov profilový obrázok
mirec116 | 39
Kráľ architektúry
Príspevky: 902
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Sainte Chapelle, Paríž / 1:250 / Instant Durable - HOTOVO

Príspevokod užívateľa mirec116 » 16 Feb 2018 09:41

Ako prvý model na zlepenie od francúzskeho vydavateľstva Instant Durable som si vybral kráľovskú kaplnku, ktorá stojí v komplexe súdneho paláca v Paríži. Tento skvost gotickej architektúry bol postavený v rokoch 1242 - 1248 z iniciatívy francúzskeho kráľa Ľudovíta IX., najmä na úschovu vzácnych relikvií - Kristovej tŕňovej koruny. Na bohoslužby kaplnka slúžila takmer až do francúzskej revolúcie, do roku 1787. Dvojpodlažná kaplnka má rozmery väčšieho kostola, strecha má výšku 42 m a štíhla vežička až 75 m. Zaujímavosťou je fakt, že podľa vzoru tejto stavby vznikli o dvesto rokov neskôr aj dve kaplnky na Slovensku - pri kostoloch v Spišskej Kapitule a Spišskom Štvrtku.

Autori konštrukcie vystrihovačky a ručnej grafiky sú Pierre Guérin a Anne-Marie Piaulet. Model vyšiel prvýkrát v roku 1996, v reedícii s vynovenou obálkou v roku 2008, ja som lepil vydanie z roku 2014. Celkom ma zaujal interiér s vymodelovanou gotickou krížovou klenbou.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
orech | 52
Príspevky: 282
Meno: Tomáš
Bydlisko: Hlohovec - Šulekovo

Re: Sainte Chapelle, Paríž / 1:250 / Instant Durable - HOTOVO

Príspevokod užívateľa orech » 16 Feb 2018 10:06

To je nádhera :dribble: Tyto dva poslední modely ( katedrála sv. Pavla ) a tento jsou prostě úžasné. Skvělá práce :victory:
Semper Fidelis
Hotovo : T-34/76 /Halinski/ 1:25
Na stole : Napoleonics 1807

Užívateľov profilový obrázok
Paly12 | 55
Príspevky: 212
Meno: Vraťo
Bydlisko: Prešov

Re: Sainte Chapelle, Paríž / 1:250 / Instant Durable - HOTOVO

Príspevokod užívateľa Paly12 » 16 Feb 2018 11:12

Veľmi pekné, zaujímavá je tá odoberateľná časť.

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní