Kostol sv. Petra Starigrad HR / 1:100 / FPF models

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 45
Admin
Príspevky: 4518
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Kostol sv. Petra Starigrad HR / 1:100 / FPF models

Príspevokod užívateľa Fito » 07 Sep 2019 20:37

Zdravím,
toto mi síce trvalo trošku dlhšie, ako som chcel, ale je hotovo.

Nakopli ma workshopy na hvezdárni, na ktorých som aspoň trošku pričuchol k tomu, ako sa vyrábajú modely.

Tak som na dovolenke pofotil jeden vhodný kostolík, sťaby predlohu na motívy ktorej som sa pokúsil vytvoriť vystrihovačku.Model nie je úplne presný podľa predlohy, nemal som to pomerané, iba som si odhadol základné rozmery aby som to mohol nakresliť.
V prvom kole mi úplne stačí že som dokázal vytvoriť 3D model, nešlo mi o vernú kópiu, iba som sa potreboval naučiť pracovať v 3D programe a následne z toho vedieť spraviť použiteľnú vystrihovačku.
Kreslil som to v Rhine, To keď tak porovnám s Sketchupom, s ktorým som mal doteraz skúsenosti..., no to sa porovnať veru nedá.
Tu by som rád poďakoval Alinovi za jeho návody, Špendlíkovi za jeho číslovacie pluginy a Serpensovi a ostatným z hvezdárňového workshopu za prednášky.

Takže, za pár dní a preplakaných nocí vznikla prvá verzia, ktorá bola ešte samozrejme s nejakými chybami. Postaviť sa to však dalo, a to ma potešílo:
Tu je teda prvá, Alfa 1 verzia :Opravil som chyby, ktoré som si poctivo pri lepení značil, pár detailov som ešte skonzultoval a upravil podľa pripomienok po Štrkoveckom stretku.a vrhol sa na verziu Alfa 2. K hlavným zmenám patrí zjednotenie štítu zo stenami, jednoduchšie lepenie strechy a celkove zjednodušenie podstavby veže ( sú veci, ktoré ma pri kreslení 3D modelu nenapadli, to si treba asi vyskúšať.):Pomerne spokojný s doterajším progresom dal som sa ja na cestu vyfarbovania. Myslel som si, že najťažšie je vytvoriť biely 3D model, ale to som ešte netušil....
Programov vhodných na vyfarbovanie vystrihovačky je ešte viac, ako programov na kreslenie 3D modelu.
Ale aby som zbytočne nečúral proti vetru, nechal som si poradiť a vsadil som na GIMP. Free program, niečo ako Photoshop pre chudobných.
Ako nič Po mesiaci lopotenia sa s programom som dokázal (opäť za prispenia návodov, ktoré tu zavesil Quasi ) povyfarbovať model.
Nie je to úplne to, čo som chcel, ale opäť som to bral iba ako také cvičenie na zoznámenie s programom.
Jednu vec som nedokázal vyriešiť, a to je otexturovanie strechy polkruhovej prístavby:Takže tak, na začiatok snáď dobré, či?
Tento model sa už čoskoro objaví na free download (Biela verzia, texturovaná bez tieňovania a posledná verzia aj s tieňovaním). Ešte tam musím ale opraviť jednu chybku, čo som našiel počas lepenia finálnej verzie.

Keby sa však už teraz našiel nejaký dobrovoľník, ktorý by ho chcel zlepiť ešte pred vypustením do sveta, tak nech sa ohlási.

A teraz idem kresliť niečo poriadne :P

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 31
4K+
Príspevky: 6125
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kostol sv. Petra Starigrad HR / 1:100 / FP models

Príspevokod užívateľa iconmaster » 07 Sep 2019 21:28

Je super vidieť, že ťa workshopy takto nakopli :victory: Paráda, aj tie textúry! Akurát tá tráva mi príde byť v nesprávnej mierke - zdá sa mi byť príliš veľká voči stavbe.
Inak super a držím palce do dokončenia a publikovania :wink:

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný