MPR - VELKÁ KNIHA VYSTŘIHOVÁNEK

Užívateľov profilový obrázok
madmarti | --
Meno: martin

MPR - VELKÁ KNIHA VYSTŘIHOVÁNEK

Príspevokod užívateľa madmarti » 24 Feb 2020 20:45

Ahojte všetci, toto papierové veľdielo určite poznáte. Rád by som sa s vami podelil o moje zážitky zo stavby :big smile:
Dal by som tomu "pracovný" názov. MPR - evolúcia modelára.
Od leta 2012 som hrdý tatko a majiteľ knihy MPR :big smile:
Malá spala a ja som musel byť potichučky, žiadne búchanie ,vŕtanie , rezanie flexou....do úvahy prichádzalo iba niečo veľmi, veľmi tiché. Dokonca ani mlátenie do klávesnice pri on-line hrách. :scorn: vytiahol som nožničky, pravítko a lepidlo. Dnes som na tom takto :big smile: Do konca mi chýba 5 strán A4 :)

madmarti | --

Re: MPR - VELKÁ KNIHA VYSTŘIHOVÁNEK

Príspevokod užívateľa madmarti » 24 Feb 2020 22:15

Celé som to začal po svojom. Bolo mi jasné, že keď do toho zastrihnem, bude to nenávratne stratené. Opatrne som vyrezal z knihy prvé stránky modelu - mestskú bránu a hradbu. Vopchal som to do atramentového multifunkča a skopíroval na 80 papier. Bolo to mäkké a stálo to za prd :scorn: tak som to podlepil ďalšou 80. Herkulesom. :shocked: celé sa to pokrútilo, povlnilo a neviem čo ešte. Nevadí! Aj tak som začal stavať. :) Premotivovaný modelár-hotová pohroma. Foto povie viac. :big smile:
Žiadny fixatív, žiadna retuš, veď by sa to rozpilo. :scorn:

LuPa | 44
Meno: Lubo

Príspevokod užívateľa LuPa » 25 Feb 2020 21:03

Toto je super, mal som komplet zostaveny co v ABC vychadzal pred 30 rokmi, foto este budu v PC...
Myslim, ze ked to potrebujes kopirovat tak veselo to znesie papier 120-150g, urcite nie 80g ale to uz si aj sam zistil :big smile:
BUde to komplet zostava ako je na obalke knihy?

Fito | 45
Admin
Meno: Fito
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fito » 25 Feb 2020 21:13

Mám rád veľké projekty, toto budem sledovať. Tiež som jednu kedysi ( ešte z originálu ABC) postaval.
Držím palce a hlavne pevné nervy !

madmarti | --

Príspevokod užívateľa madmarti » 26 Feb 2020 19:29

Ďakujem za komentáre.
Budem rád keď postavím MPR 1, druhu časť za 10 rokov a celé to dokončím tak do dôchodku :)
Pevné nervy mám , modely sú pre mňa relax. Horšie sú na tom oči a ruky.
To že je 80 papier slabý, som pochopil pri stavbe brány. Kúpil som 120 a ďalšie domčeky sú už tlačené na 120. Fixatív som začal používať až po jednej "nehode" keď som mal nádchu :shocked:
Kýchlo sa mi a odniesla to strecha veže/ bašty. Viď foto.

madmarti | --

Príspevokod užívateľa madmarti » 26 Feb 2020 19:40

Ďalšie domčeky boli už aj s fixativom. Len moje ruky to zasa nezvládli. Viď foto.

Ďalšia na rade bola radnica. Myslel som si ,že moje modelárske umenie dosiahlo vrchol :)
Sám som bol zo sebou spokojný.

madmarti | --

Príspevokod užívateľa madmarti » 26 Feb 2020 19:42

:scorn: dalo mi to len jednu foto radnice

maaaslo | 38
Meno: pavol
Bydlisko: 13 lapwing road, wickford, ss117js, UK. alebo dunajska 23 tomasov 90044 SK.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa maaaslo » 28 Feb 2020 02:52

Ja som mal postavene vsetky tri. Mpr2 a 3 dokonca spojene. Chcel som ich nalepit na jeden velky teren. No a potom som odisiel do anglicka a kedze moja mat nikdy velkou fanusickou nebola, prve co spravila, drbla hoooodne velku a tazku knihu hned doprostred celeho modelu a rozpucila prave tuto radnicu. Skoro ma vystrelo ked som to videl. Pol roka som sa s nou nerozpraval.

maaaslo | 38
Meno: pavol
Bydlisko: 13 lapwing road, wickford, ss117js, UK. alebo dunajska 23 tomasov 90044 SK.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa maaaslo » 28 Feb 2020 02:53

A zbytok nacali mysi.

madmarti | --

Príspevokod užívateľa madmarti » 28 Feb 2020 22:18

maaaslo tvoj príbeh je dosť krutý :shocked:
Ďalšie domčeky- laserová kópia, 120papier, fixatív. Retuš až na celom zlepenom domčeku, žiadna výhra. :-(

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný