Drevený kostol Ruská Bystrá / 1:75 / Košice región turizmus

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 28
Meno: Marcel

Drevený kostol Ruská Bystrá / 1:75 / Košice región turizmus

Príspevokod užívateľa marcello » 16 Mar 2020 22:57

Ahojte,

presedlal som od formúl na stavby.
Opäť som vstúpil do vôd produkcie našej oblastnej turistickej organizácie a postavím si od nich už tretí model. Dúfam, že to dopadne lepšie ako naposledy. Urbanova veže je stále nedokončená.
Niečo o predlohe - Len stručne, kostol v Ruskej Bystrej je jedna z drevených cerkví zapísaná do UNESCO. Bol som tam a je tam fakt pekne :)

Hotový model tu už prezentoval Mirec, odborník na slovo vzatý. Existuje nejaký model slovenskej architektúry, ktorý ešte nepostavil?
Snáď si tu nerobím hanbu. Začal som zľahka, zelpené sú zataľ len tri steny. Ale možem s radosťou povedať, že papier je oproti starším výtvorom Rada Sinčáka oveľa lepší - tenší a tvarovateľný, čo ma teší.

mirec116 | 35
Kontaktovať užívateľa:

Re: Drevený kostol Ruská Bystrá / 1:75 / Košice región turizmus

Príspevokod užívateľa mirec116 » 17 Mar 2020 09:25

Držím palce! Hanbu si určite neurobíš, inak model celkom pekne pasuje. Nepovažujem sa za odborníka, aj keď mi prešlo rukami doteraz 248 rôznych modelov slovenskej architektúry... A stále mi nejaké chýbajú, napr. košický dóm, bašta z Fiľakova či vodárenská veža zo susedného vlákna :)

marcello | 28

Príspevokod užívateľa marcello » 17 Mar 2020 20:20

Ďakujem za povzbudenie, budem sa snažiť. No, čiže onedlho to bude krásnych 250 modelov architektúry! Ináč pokiaľ viem, tak Dóm sv. Alžbety ešte stále nie je vydaný. Videl som už nejaké alfa/beta stavby ale ešte stále nešiel von. Lebo keby už bol vonku, hneď by som si ho kúpil, akokoľvek zložitá stavebnica by to bola.

mirec116 | 35
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mirec116 » 18 Mar 2020 08:00

Ja som menoval nevydané kúsky, z vydaných by mi nemal chýbať žiadny ;)

marcello | 28

Príspevokod užívateľa marcello » 25 Mar 2020 22:24

Pekná zbierka, mať všetky vydané modely.

OK, mám tu nejaký postup. Ja som síce jeden z tých, ktorí zvyknú postupovať podľa návodu, ale tu to neplatí. Autor modelu si ide dosť "voľným štýlom" pri návode a preto som sa rozhodol ísť podľa seba. Uvidím, či sa mi to pri nalepovaní strachy nevymstí. Zataľ mám základnú konštrukciu. Je už prilepená na podložku.

marcello | 28

Príspevokod užívateľa marcello » 04 Apr 2020 16:53

I keď momentálne pracujem z domu, na modely robím pomenej. Dá sa povedať, že tú najvačšiu pipľačku mám za sebou, už len strechu. A možno to nebude už "len". Uvidím, ako sa mi ju podarí prilepiť na základy.

Návrat na "Architektúra // Architecture"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní