Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 01 Sep 2018 12:08

Contraband Cat
(kinetický model)

Autor: Keith Newstead

Zdroj: https://www.etsy.com/listing/245405715/ ... _active_26

Video: https://youtu.be/qhz_Q8g4cnM



tento automatík som si kúpil na etsy.com vo forme pdf súboru, ide o automat od ďalšieho špičkového návrhára - Keitha Newsteada. Tento pán robí neskutočné veci, koho to zaujíma oplatí sa pozrieť jeho web a hlavne videá na youtube. Robí prevažne nepapierové automaty, ale pár papierových sa tam nájde a toto je jeden z tých jednoduchších.
Moc som ho neupravoval, akurát som si zrkadlovo vytlačil diely, ktoré by mi zostali z druhej strany biele...išlo o ruky, loďku z vnútornej strany a tiež vlny...s týmito úpravami je to pozerateľné zo všetkých strán. :wink:

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 08 Sep 2018 21:27

ICHTHYOSAURUS
(kinetický model)

Zdroj: AMAZING AUTOMATA DINOSAURS! (kniha)

Video: https://youtu.be/dQtUi7TJfzE



tento automat je z knihy AMAZING AUTOMATA DINOSAURS! V knihe je celkom 5 automatov dinosaurov. Je tam pár všeobecných slov o dinosauroch, potom konkrétne o každom dinosaurovi, ktorý je stvárnený automatom, návod na zostavenie a 3 listy s predseknutými dielmi. Strihať sa teda nemusí, ale lepeniu sa nevyhnete...ja som si to ešte zaretušoval...kniha je síce v angličtine, ale návod je obrázkový takže sa to skladá v pohode (naviac diely ktoré sa lepia spolu sú označené rovnakými číslami) Je tam ešte priložené fotopozadie s pravekou krajinou.

Prvým automatom je ICHTHYOSAURUS, táto praveká ryba hýbe chvostom a hlavou na základe vcelku jednoduchého mechanizmu. (ďalšie dinosaury budem pridávať postupne)

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 19 Okt 2018 10:33

TRON (Flynn´s "Lightcycle")
Mierka: 1:?
Vydavateľ: http://aliens.humlak.cz/aliens/aliens_p ... le_gb.html

Ďalšia motorečka, tentokrát zo sci-fi filmu TRON. Myslel som, že to bude vcelku jednoduchá stavba, ale nebola, u mňa to bol vcelku boj...na tej motorke nie je kúsok rovný. Keďže tie oblé línie som chcel mať čo najhladšie, od začiatku som to staval s tým, že to bude kompletne farbený model. Podstavec je podsvietený, stopa za motorkou je vytlačená na fólii. Pár fotiek:

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa LuPa » 20 Okt 2018 22:03

Nazivo vyzerali Tvoje dvojkolesove prispevky dnes v NR velmi pekne a ak si dobre spominam tak Reitwagen bol aj zasluzene ohodnoteny... gratulujem :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 21 Okt 2018 23:57

Ďakujem, cenu dostali vlastne všetky 3 motorky za čo porotcom ďakujem :wink:

Ako som už spomínal, chcem sa vrátiť k modelom motoriek, ktoré ma pred časom po rokoch priviedli späť k modelárčeniu, takže každý rok snáď pár ďalších motoriek pribudne :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 06 Nov 2018 22:46

THE OLD WITCH-LAVIEJA BRUJA
(kinetický model)

Autor: Gris catrina

Zdroj: http://griscatrina.blogspot.com/

Video: https://youtu.be/hGqz0DxxtCs



Keďže bol nedávno henten oný Halloween, prečo si nezlepiť nejaký tematický automatík...Chcel som nejakú poriadnu bosorku na metle a asi najlepšia čo sa dá zohnať je táto od Gris catriny. Je to platený model, po zaplatení (PAYPAL) vám autor pošle na mail PDF. Rozsah - 5 strán s dielmi, 10 strán podrobný fotonávod (88 návodových fotiek), text španielčina/angličtina ani nie je moc potrebný...
Je to trochu iný automat ako tie čo som zatial lepil, keďže nemá žiadnu otočnú časť, pohyb sa realizuje pohybom prstov cez akési "tiahlá". Automat otvára ústa, hýbe hlavou, plášťom a nohami...Moc zmien som neurobil, akurát som to nadštandartne zaretušoval, keďže nemám moc rád biele miesta na modeli, trošku som ešte vylepšil metlu a pridal stojan, do ktorého sa dá automat zasunúť, takže vďaka tomu dokáže pekne stáť na poličke. :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Dec 2018 23:05

Všetkým prajem šťastné a veselé vianoce. :wink:

Tento rok mám trochu menej času, ale nejaké betlehemy si predsa len zlepím. Prvým je tento historický kúsok ku ktorému som sa dostal vďaka jednej pani, ktorá má ďaleko väčšiu zbierku betlehemov ako ja a bola ochotná mi predať pár kúskov, ktoré mala naviac a ku ktorým by som sa už tak ľahko nedostal. Ešte raz vďaka.

LIDOVÝ BETLÉM

Vydavateľ: Švec, 1992
Autor: Vítězslava Klimtová

ObrázokObrázokObrázok

Rozsah betlehemu je 2 strany, podložku si musí urobiť každý sám podľa vlastného uváženia. Ja som pridal ešte sneh a trochu sena.


Celú zbierku mojich betlehemov (či už hotových, alebo tých, ktoré som zlepil sám) je možné pozrieť na mojich stránkach:
http://zax.sk/betlehemy/papierove/

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 26 Dec 2018 17:52

BETLÉM - ZROZENÍ REPUBLIKY ČESKOSLOVENSKÉ

Vydavateľ: ABC 25/2018 (reprint betlehemu z roku 1919, ktorý vydala Bakulova družina)
Autor: František Bakula (?)

Tento betlehem vyšiel vo vianočnom čísle ABC a je to dosť netradičný kúsok...Je to betlehem k 1. výročiu založenia republiky a je to skôr alegória danej historickej udalosti s viacerými skrytými odkazmi. Z historického hľadiska je vcelku zaujímavé, že niečo takéto vôbec vzniklo.
ObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 30 Dec 2018 00:49

VYSTŘIHOVACÍ BETLÉM

Vydavateľ: OFTIS
Autor: Pavel Langhans

Tento betlehem sa dá po vystrihnutí zložiť do "harmoniky" a voľne postaviť na stôl. Ja som ho umiestnil do papierového boxu, takže môže byť buď voľne stojací, alebo sa dá niekde zavesiť ako 3D obraz.
ObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 01 Jan 2019 20:05

Prajem všetko dobré do nového roka, hlavne veľa zdravia, šťastia a chuti do lepenia. :wink:

Dnes pridám aspoň takú drobnosť:

Betlehem
Vydavateľ: Fifík
Tento betlehem som si zmenšil tak aby mi vošiel do krabičky cca 14x12 cm, takže je to dosť maličké, nakreslený je ale pekne.
ObrázokObrázokObrázok

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný