Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 18 Okt 2016 00:51

Tatra 815 S1 /ABC/ 1:32

Mierka: 1:32
Autor: Richard Vyškovský
Zdroj: ABC 24/26

Tento tak povediac historický model som začal lepiť už pred cca 8 rokmi. Nedávno som ho našiel pod vrstvou prachu založený na skrini...Vtedy pred tými rokmi sa mi podarilo zlepiť kolesá a čiastočne aj kabínu...Je to asi jeden z prvých modelov po mojom návrate k papierovému modelárstvu, takže nie je úplne bez chýb, ale nakoniec sa to dalo dokončiť bez toho aby som si tým urobil nejakú veľkú hanbu. Tento model sa ťažko porovnáva s novými modelmi, dnes by to už asi ani nemalo význam takto upravovať (pri dostatku kvalitnejších modelov) snáď len z určitej nostalgie tieto modely majú stále svoje čaro, prípadne ak niekto nechce investovať do drahších modelov, toto sa dá zohnať za pár centov a "vyblázniť" sa dá aj pri tomto...
Trošku to zhrniem pokiaľ si to ešte pamätám:
Základ diorámky tvorí model Tatra 815 S1, ktorý vyšiel v ABC 24/26 (1981-82). Pri tlači tohto modelu vznikla farebná chyba (pri časti dielov namiesto oranžovej bola vytlačená hnedá farba), ABC následne vydalo opravu. Aj ja som to mal asi trojmo a z toho som sa snažil vybrať diely s najlepšou tlačou... Zásadná úprava je pridanie interiéru, použil som dodatočný set, ktorý niekto vytvoril pre nejakú tatru, ktorá pôvodne vyšla bez interiéru. Nesedelo to úplne presne, ale dalo sa to tam dostať. Na zasklenie som použil klasicky fóliu, na obvod volantu tesnenie vhodnej veľkosti. Ďalej som urobil plastické svetlá-do vnútra pridaný jednoduchý kužeľ so špendlíkovou hlavičkou ako žiarovkou, zasklené klasicky fóliou. Na spätné zrkadlá som použil zrkadlovú fóliu. Stierače som tam mal najskôr tie pôvodné, ale na tej presklenej kabíne už nepôsobili dobre, tak išli dole a použil som stierače z toho interiérového setu.
Kolesá som robil ešte pred tými 8 rokmi keď som to začínal lepiť-klasické bombírované kolesá, ručne som dorobil tiež dezén. Na piest hydrauliky som použil časť tyčinky do uší a funguje to celkom dobre, pridal som tam aj zarážku, takže sa piest nedá vytiahnuť úplne z objímky.
Na imitáciu znečistenia korby od piesku som najskôr použil žltý suchý pastel a potom na tupo nanesený herkules posypaný jemným pieskom.
Podložka:
Za základ uz klasicky u mňa pouzitá nástenka A4 (prebrúsená a nalakovaná) Použil som zelený a hnedý posyp. Kopa piesku je najskôr vymodelovaná z hmoty tvrdnúcej na vzduchu a následne natretá herkulesom a posypaná pieskom. Na ušpinenie kolies som použil hnedý suchý pastel spolu s hnedým posypom.
Palety a aj YTONG balenie sú tie čo vytvoril Toudi na papermodelers.sk Samotné YTONG tehly sú z paličky na čínske jedlo vhodne skrátené a natreté na bielo. Na imitáciu zaprášenia okolo palety a rozbitých tehiel použitý biely suchý pastel. Pri fúriku som vychádzal z nejakej vystrihovačky fúrika čo som našiel na nete, ale musel som ho zmenšiť a tiež upraviť aby vyzeral tak ako som si predstavoval, lopaty, kýble sú z papiera, rúčky z drôtu. Ako figúrku som použil jednu zo setu MiniArt-British officers, akurát ja som ju natrel na modro, aby vyzeral, ze má oblečené montérky, na hlave má síce baret, ale ja som z nej urobil "rádiovku" , na celú figúrku som pomocou štetca naniesol čierny pastel a to jej dosť pomohlo-namiesto žiarivo modrých montériek zrazu boli obnosené a ušpinené...a to je asi tak všetko... :wink:

Finálne foto:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 30 Dec 2016 00:30

Betlehem (ABC)
Vydavateľ: ABC 25-26/2016
Autor: Pavel Pecina
Z môjho pohľadu sa jedná o veľmi pekný betlehem. Rozmery má cca 33x18x25 cm. Betlehem sa skladá z viacerých častí, ktoré sú po podlepení dostatočne pevné a pekne zapadnú do seba čím vytvoria stabilnú konštrukciu bez nutnosti umiestniť betlehem do nejakého boxu (ako som to pôvodne plánoval).

Celú zbierku mojich betlehemov (či už hotových, alebo tých, ktoré som zlepil sám) je možné pozrieť na mojich stránkach:
http://zax8.webnode.sk/betlehemy/papierove/

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 04 Jan 2017 02:04

Betlehem (Šikovníček)
Vydavateľ: Šikovníček 12/2016
Autor: Fedor Mikulčík
Autor tohto betlehemu mal celkom dobrý nápad - za svätou rodinou sa nachádza silueta vianočného stromčeka, ktorá sa vyreže a vzniknutý otvor sa vyplní papierom na pečenie, alebo pauz. papierom (ja som použil pauzák), ktorý pekne rozptyluje svetlo sviečky, ktorá je za betlehemom (viď foto).
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Ďalší betlehem vznikol ako "vedľajší produkt" toho predchádzajúceho. Figúrky tohto betlehemu sú asi z moduritu a sú urobené ako vianočné ozdoby. Z predchádzajúceho betlehemu mi zostala silueta vianočného stromčeku na ktorý som urobil jednoduchú podložku, nastriekal tmavozelenou farbou, posypal trblietkami, pridal pár háčikov na figúrky a ďalší betlehem do zbierky je hotový.
ObrázokObrázokObrázok
Celú zbierku mojich betlehemov (či už hotových, alebo tých, ktoré som zlepil sám) je možné pozrieť na mojich stránkach:
http://zax8.webnode.sk/betlehemy/papierove/

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Jan 2017 21:49

Betlehem (Fifík)
Vydavateľ: Fifík 12/2016
Autor: J.Gonšor, M.Regitko
Pekný betlehem, ktorý je zaujímavý hlavne z hľadiska svojej konštrukcie. Mám rád takéto netradičné kúsky, ktoré sa popri iných betlehemoch nestratia. :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Celú zbierku mojich betlehemov (či už hotových, alebo tých, ktoré som zlepil sám) je možné pozrieť na mojich stránkach:
http://zax8.webnode.sk/betlehemy/papierove/

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 10 Jan 2017 00:56

Betlehem (SZOPKA WIGILIJNA)
Vydavateľ: GPM
Autor: ?
Ako vidno aj také veľké vydavateľstvo ako GPM má svoj betlehem (a celkom pekný). Okrem tradičných figúr obsahuje aj viacero zvierat. Oproti originálu som z figúr vyrezal len "vzduch" a pridal trochu posypu.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Celú zbierku mojich betlehemov (či už hotových, alebo tých, ktoré som zlepil sám) je možné pozrieť na mojich stránkach:
http://zax8.webnode.sk/betlehemy/papierove/

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Roman » 12 Jan 2017 21:09

velmi pekne. tie ovce co maju cierny ksicht a cierne nohy to je anglicke plemeno. to v palestine v tej dobe zarucene nebolo. polsky clovek je tvorivy clovek,co nepozna to si vymysli.

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 17 Jan 2017 14:21

Ja by som nebol az tak kriticky, pretoze v tej tridsiatke betlehemov co zatial mam by sa nejaka ta chyba nasla asi pri kazdom :wink:

Betlehem (Kreativní skládanka)
Vydavateľ: Kreativní skládanka č.25 (OZ-Verlags-GmbH)
Autor: Werner Schultze
Tento betlehem vyšiel v časopise Kreativní skládanka. Okrem betlehemu boli v tomto časopise aj vianočné ozdoby, krabičky na darčeky...Všetko to bolo síce predseknuté, takže to stačilo len vytlačiť, ale okolo všetkých prvkov zostala modrá obruba, ktorá sa mi moc nepáčila, tak som to nakoniec všetko aj tak musel prerezať...Podarilo sa mi nájsť krabičku vhodnej veľkosti do ktorej som to celé osadil.
ObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Jan 2017 22:26

Český ľudový betlehem
Posledný betlehem, ktorý mi pribudol tieto sviatky do zbierky je Český ľudový betlehem, ktorý sa dá voľne stiahnuť z netu. ( http://www.papermodelkiosk.com/shop/ite ... d=128#item ) Celý sa mi vošiel do krabičky od čaju. Ďalšie betlehemy zase pridám až pred budúcimi vianocami. :wink:
ObrázokObrázokObrázok
Celú zbierku mojich betlehemov (či už hotových, alebo tých, ktoré som zlepil sám) je možné pozrieť na mojich stránkach:
http://zax8.webnode.sk/betlehemy/papierove/

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 05 Feb 2017 01:30

Tatra 815 vt 26 265 8x8.1 (TOTALKA)

Mierka: 1:53
Autor: Roman Hruška (spida)
Zdroj: ABC

Táto Tatrovka sa mi vždy páčila, tak keď kedysi vyšla v ABC hneď som ju začal lepiť. Tesne pred dokončením ale zostala na dlho odložená a až nedávno som ju dokončil vrátane podložky. Keďže modelov v tejto mierke je pomerne dosť a v budúcnosti snáď ešte nejaký pridám, ako podložku som hľadal niečo jednoduché, čo by som mohol použiť aj pri prípadných ďalších modeloch. Nakoniec som použil klasický DVD obal, ktorý má tú výhodu, že sa dá použiť ako uzatvorený, tak aj otvorený do L (vtedy je pekne vidieť fotka reálneho auta, prípadne popis-pri uzatvorenom obale je to ale zo spodu, tak som si to pre istotu zalaminoval, aby sa mi to nepoškodilo) Samotný model patrí k tým jednoduchším, ale pekným modelom, ako doplnok som ešte použil plastovú figúrku.

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 08 Apr 2017 02:24

Farma-Orech 2017 (1:150)

Obrázok

Model zlepený v rámci súťaže Orech 2017, ktorú poriada minimodel.cz Podstatou tejto súťaže je zlepiť model ľubovoľnej techniky a umiestniť ho do orechovej škrupiny tak aby sa dala kompletne zavrieť. O tejto súťaži viem už dlhšie, len som akosi nemal čas sa zapojiť...až teraz mi to konečne vyšlo :big smile: Základ tejto mini farmy tvorí Škoda Favorit Pick-Up (TM89) zmenšená do mierky 1:150 do ktorej som pridal interiér (pomohol som si interiérom zo Škody 120 Garde (FE1945). V orechu som nakoniec použil 10 figúriek (3 ľudia, 3 kone, 3 ovce a pes) ako stojan som použil stopku z pohára (v dolnej časti som si vygravíroval aspoň názov a mierku :wink: Horná škrupina, ktorú som sa snažil tiež maximálne využiť je na pánte a ide kompletne zavrieť. So svojím orechom som na základe hlasovania nakoniec skončil na 3. mieste, za čo samozrejme všetkým hlasujúcim ďakujem. Pár fotiek:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázok

A nakoniec ešte video aj s fotkami zo stavby, keďže pravidlá súťaže neumožňujú priebežné publikovanie fotiek (až po skončení hlasovania):
https://youtu.be/my0cZGTXZ-I
Naposledy upravil/-a Zax v 14 Apr 2018 00:34, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní