Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 11 Jún 2017 00:32

Kostol sv. Heleny - Trnava /SVAP/ 1:150

Model zlepený v rámci 4. ročníka Memoriálu Ondreja Čiernika, organizovaného na papermodelers.sk
Pri modelovaní okolia som sa snažil držať reálnych fotiek, ktoré sa mi podarilo zohnať. Okolie sa časom dosť menilo takže som si to nakoniec poskladal tak ako sa mi to páčilo. Väčšina detailov sa ale v určitom čase v okolí kostola nachádzala. (rozmiestnenie zelene, lavičky, lampa, plagátovací bubon a pár ďalších detailov), z hľadiska použitej techniky som to zasadil do osemdesiatych rokov 20. storočia. Momentálne okolie už zase vyzerá trochu ináč ako som sa presvedčil na vlastné oči keď som si odskočil z Memoriálu O.Čiernika. Potešilo ma ale, že napríklad s tou svadbou som sa celkom trafil, keďže pri mojej návšteve zrovna jedna končila. :wink:

Malá rekapitulácia:

Mierka: 1:150 (zvačšené z originálnej 1:200)
Autor: Mgr. Juraj Gonšor
Betastavba, návod: Ing. Ondrej Čiernik
Vydavateľ : SVAP
Ďalej som v dioráme použil nasledovné modely (upravené do 1:150):
-Fiat 125P, ide o free model od Mi-Ro models (M112), Moje úpravy: dorobený jednoduchý interiér (bez vodiča), doplnené "chrómové" diely (lišty, nárazníky), stierače, sp. zrkadlá, "svadobná" výzdoba
-Škoda 120 Spoje, ide o free model od FDS model. Moje úpravy: dorobený jednoduchý interiér (bez vodiča), doplnené "chrómové" diely (lišty, nárazníky), stierače, sp. zrkadlá, anténa
-Moskvič 412/427 Kombi, ide o free model od Triple M. Moje úpravy: dorobený jednoduchý interiér (vrátane vodiča a nákladu), doplnené "chrómové" diely (nárazníky), stierače, sp. zrkadlá
-Fiat 850, ide o free model od Mi-Ro models. Moje úpravy: dorobený jednoduchý interiér (vrátane vodičky a pár drobností), doplnené "chrómové" diely (nárazníky a lišty), stierače, sp. zrkadlá, anténa a upravené svetlá.
-Delahaye 165 Figoni et Falaschi, ide o free model od MiB. Moje úpravy: doplnené "chrómové" diely (nárazníky a lišty), sp. zrkadlá, upravený volant, doplnená "svadobná" výzdoba
-lavičky, plagátovacia plocha, kočík-vlastná tvorba podľa reálnych fotiek

Nepapierové diely:
-podložka (A4 nástenka z Tesca)
-figúrky ľudí (kúpene cez ebay, niektoré tvarovo upravené, maľoval som si ich sám, na modely je použitých cca 30 figúr
-figúrky zvierat (mačka a pes) pochádzajú zo sady od fy. Faller
-plot a kríže som si prekreslil, doplnil podľa originálu a vytlačil na fóliu
-lampa-vyrobená z vatovej tyčinky, drôtu a špendlíkových hlavičiek
-stĺpiky sú zo špendlíkov a múriky z krbových zápaliek
-stromy, umelý mach, modelársky posyp-doplnky pre žel. modelárov
-niektoré kríky v záhrade sú vysušené kvety nejakej rastliny

Finálne foto:

ObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 05 Júl 2017 18:02

AVIA BH-9 /ABC/ 1:40

Mierka: približne 1:40 (nenašiel som nikde údaj o mierke, ale po prepočte skutočného rozpätia a toho čo som postavil mi vychádza mierka 1:40,5)
Autor: Jaromír Svoboda
Vydavateľ: ABC 12/2017 (pôvodne model vydal Albatros v roku 1972)

Týmto retro modelom, ktorý vyšiel v ABC ako spomienka k 60. výročiu vzniku ABC som si aj ja tak trochu pripomenul časy, kedy som začal lepiť prvé papierové modely, aj keď u mňa je to "len" cca 35-40 rokov. Pre mňa to bolo asi prvé klasické lietadlo čo som lepil, takže tam je dosť chýb, ale čo už, tak si to aspoň vyskúšal... Model som nejako výrazne neupravoval, pretože sa mi páči taký aký je.
Nejaké malé úpravy tam ale sú:
-pridanie označenia 3 let. pluku, na boky lietadla, ktorý bol dislokovaný na letisku v Nitre.
-pridanie palubných dosiek do kokpitu
-máličko upravené pneumatiky (prebrúsené a pretreté)
-pridané detaily na motore
-upravený predný veterný štítok
-doplnky:bedničky, sud, mapa - časti diorámy "Italy 1944 acessories" od p. Navrátila (upravené do správnej mierky)
-náradie pre mechanika som si urobil sám
Nepapierové diely:
-podložka (A4 nástenka z Tesca)
-3 figúrky (pilot, mechanik, navigátor - kúpene cez ebay, niektoré tvarovo upravené, maľoval som si ich sám)
Finálne foto:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 01 Nov 2017 01:18

Kaplnka svätého Kríža (Trnava)-Morová kaplnka /SVAP/ 1:87

Mierka: 1:87 (zvačšené z originálnej 1:100)
Autor: Mgr. Juraj Gonšor
Vydavateľ : SVAP

Model zlepený v rámci 5. ročníka Memoriálu Ondreja Čiernika, organizovaného na papermodelers.sk
Model som si zväčšil, samotný model je upravený minimálne, pridaná jednoduchá podložka s okolím.

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Nov 2017 00:10

Peace Dove - Holubica mieru

kinetický model zo stránok:
http://www.paperpino.net/peace-dove-colomba-della-pace/

Video:
https://youtu.be/jFdaWmk2ZWo



ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 20 Nov 2017 23:34

STRAY SHEEP PAPER AUTOMATA

kinetický model zo stránok:
http://www.zuko.to/kobo/dl/market_sheep_e.html

Video:

https://youtu.be/G9TB1RfiL4U

Ďalší pre mňa tak trochu oddychový model. Do vianoc ešte asi nejaký pribudne, po sviatkoch sa to snáď v práci
trochu ukľudní a bude čas aj na niečo zložitejšie. :wink:
Tento konkrétny automat vie otáčať len hlavou, odporúčam podlepiť a napustiť sekunďákom všetky funkčné časti.
Samotný mechanizmus zostavený podľa návodu mi akosi moc nefungoval, tak som otočil celú os (v podstate stačilo
otočiť len kolieska na osi, mne sa to už ale nedalo urobiť, lebo som ich už mal prilepené), preto mám hnacie koliečko na ľavej strane oproti originálu a teraz to už funguje celkom dobre. (okrem toho som už len upravil, prípadne pridal pár drobností)



ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 25 Nov 2017 23:44

JAWA 250 Trial (verzia 2)

mierka 1:15
zdroj ABC
Autor: M.Čihák



Táto motorečka z ABC bol jeden z prvých modelov po mojom návrate k papierovému modelárstvu. Pôvodnú verziu som zlepil pred cca 9 rokmi a vyzerala takto:

viewtopic.php?f=41&t=1022

bolo to vcelku pozerateľné, až na to, že tá modrá farba bol polep akousi holografickou tapetou, ktorá mi vďaka slnku na jednej strane úplne vybledla. Bolo mi ľúto to vyhodiť, alebo nechať v takom stave, tak keď som som si našiel trochu času model som rozobral, upravil a znovu dal do kopy. Musím povedať, že dnes by som veľa vecí robil ináč, ale v rámci toho týždňa čo som si dal na úpravy som predsa len pár vecí zmenil a upravil...Farebnú schému som zmenil z modro-červenej na modro-bielu, keďže mi tá červená už moc nešla k tej modrej metalíze, čo som tam teraz použil...prefarbil som a upravil motor, urobil novú rozetu a reťaz, pridal bombírované boky pneumatík, upravil svetlá, urobil nové riadítka a pridal podložku...Vo finále to dopadlo takto:

ObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 26 Dec 2017 18:52

Vianočné priania (Pop-up Cards)
pár týchto kariet som už urobil, teraz som pridal ďalšie (všetky sú zo stránok Canonu). Je to vcelku milá pozornosť, či už sa tam napíše len pár osobných slov, alebo sa tam dajú vložiť aj peniaze...Na ebay som si kedysi dávno zohnal pečatidlo s voskom takže to ešte zvyknem zapečatiť do obálky. :wink:
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 26 Dec 2017 19:05

Tento rok bolo v časopisoch tých betlehemov pomenej, ale tojica časopisov túto tradíciu stále zachováva a to ABC vydalo tradičný betlehem, Fifík zaujímavý netradičný betlehem a Včielka jednoduchší detský betlehem. Prvý som si zlepil ten zo Včielky, ďalšie pridám neskôr.

Betlehem (Včielka)
Vydavateľ: Včielka 12/2017
Autor: Hermína Škultétyová
tento betlehem je obojstranný, čo je ale skôr nevýhoda. lebo postavičky sa nedajú podlepiť a nie sú tak moc stabilné...aby mi neprepadávali na jednu stranu, trochu som ich spevnil vlepením kúska zápalky (zo zadu na ležato) a trochu to pomohlo, potom som už len pridal trávový posyp.

ObrázokObrázokObrázok

Celú zbierku mojich betlehemov (či už hotových, alebo tých, ktoré som zlepil sám) je možné pozrieť na mojich stránkach:
http://zax8.webnode.sk/betlehemy/papierove/

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 01 Jan 2018 21:02

Všetkým prajem do nového roku 2018 veľa zdravia, šťastia a zlepených modelov. :victory:

Betlehem (Fifík)
Vydavateľ: Fifík 12/2017
Autor: BaJ (ing.Ladislav Jakubčo)
Pekný, netradičný betlehem. Ide o taký jednoduchý papierový automat. V základnom tvare to vyzerá ako vianočný stromček, po zatlačení špičky sa jednotlivé stupne stromčeka zdvihnú a ukáže sa skrytý betlehem. (aj keď mne sa ten spodný stupeň až tak neotvorí ako sa to podarilo autorovi :wink: )

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 03 Jan 2018 22:05

Betlehem (ABC)
Vydavateľ: ABC
Autor: Michal Dudáš
Tento malý, ale pekný betlehem vyšiel vo Vianočnom čísle ABC v roku 2004.

ObrázokObrázokObrázok

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní