iconmasterove zaciatky...

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove zaciatky...

Príspevokod užívateľa iconmaster » 28 Okt 2011 23:05

Dakujem!

Jurro754 napísal:a taktiež sa mi páči že si išiel za svojim cieĺom..

JJ, zamerom zalozit tuto galeriu bolo prave to, aby som ukazal chlapom - ktori su teraz v takom veku, ako ja vtedy - ze ak ta to bavi a chces, da sa ist aj vlastnou cestou. Konstrukciu modelov som v zaciatkoch odkukaval z ABC a Fifika, neskor sa to zdokonalovalo. Ale zakladom je vediet nakreslit krabicky, potom to uz ide :wink:

BTW - cez vikend, ak sa podari tak oprasim dalsi model(y)...

Užívateľov profilový obrázok
Jurro754 | 30
Príspevky: 144
Meno: Juraj
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: iconmasterove zaciatky...

Príspevokod užívateľa Jurro754 » 07 Nov 2011 13:08

Presne o ten zámer išlo aj mne keď som pred časom tiež vytvoril galériu, ktorá obsahuje aj modely z mojich začiatkov..no vtedy som bol analfabet jak čo sa týka železnice tak aj modelárstva a len pomaly mi trvalo kým som sa za pomoci známych či už modelárov alebo železničiarov odrazil z dna a začal som sa modelovaniu venovať viac a viac až sa ukazovali prvé výsledky...

no som zvedavý na Tvoje ďalšie modely, rád sa na ne pozriem :P

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove zaciatky...

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Sep 2012 19:24

Pripravujem si novu webstranku, kde chcem pridat par obrazkov z mojich zaciatkov, tak som si oprasil dalsi model.

Volvo FM9-300 6x2/4 so skrinovou nadstavbou




Moj prvy solo nakladiak (t.j. nie tahac navesov) som zacal stavat niekedy v konci roka 2002, cela stavba trvala 56 dni. Na podvozku a hnacom agregate som spravil taky pokus - farbil som ich temperou, ktory som potom pretrel vodou rieditelnym lakom. Vysledok nebol az taky zly a hlavne sa ta tempera nezotierala z hladkych miest, napr. z lepidla. Kabinu a spojlery som natieral tou istou farbou ako moj prvy kamion (stary nitrocelulozovy autolak, tzv. vypalovacka), rafiky kolies a alu-profily na nadstavbe striebornou syntetikou. Masky a par dalsich detailov su vyrobene z farebneho papiera, zrkadla z dreva (balza + zapalky). Stale velkym nedostatkom v tej dobe boli prilis male kolesa. Predok auta, hlavne svetla tiez nie su bohvieco, aspon interier sa podaril celkom dobre. Skrinova nadstavba bola vyrobena z vlnitych kartonov oblepenych vykresom, grafika je tiez vystrihnuty a nalepeny farebny papier.
A tu su fotky realneho vozidla, ktore ma inspirovali:
Spoiler: Zobrazit
Naposledy upravil/-a iconmaster v 09 Sep 2012 19:43, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove zaciatky...

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Sep 2012 19:40

A dalsim kuskom bola tato "nosata" Scania s podvalnikom. Ospravedlnujem sa za vseliake fotky ale kedze som supravu daroval pred par rokmi triednej, tak som pozbieral nejake "dobove" fotky..

Scania T124L 6x4 + Goldhofer STZ-VL4 podvalnik




Tuto supravu som zacal stavat kedysi v 8. rocniku na ZS, niekedy zaciatkom roka 2003. Stavba tahaca zabralo 65 dni, kym podvalnik bol hotovy za 36 dni. K stavbe tahaca mi velmi pomohol nakres, ktory som dostal od importera, vdaka tomu som navyse prisiel na to, preco moje kolesa vyzerali tak blbo - kedze nakres bol v mierke 1:25, odmeral som si priemer kolies.. 42 milimertov, namiesto 32 alebo 35 co som dovtedy myslel. Dalsou "inovaciou" bolo pouzitie syntetickych farieb na vacsinu dielov, vdaka tomu su tie povrchovky uz celkom pozeratelne. Rafiky, vyfuk a nejake gyce na streche som striekal chromovym sprejom, emblem Scanie (hlava grifona) bola nastriekana na boky kabiny pomocou sablon. Svetla su nenapadne kreslene, pneumatiky stale farbene centrofixkou..
K stavbe podvalniku mi pomohli podklady, ktore mi pozicial znamy. Naves ma funkcne roztahovanie hlbiny a zatacajuce sa kolesa. Podobne ako tahac, bol malovany modrou syntetikou, drevo na podlahe je ozajstne drevo natrete dakou lazurou. A ten nenapadny naklad - akoze nadrz - robeny z flias od mineralky a nejakych papierovych trubiek :P

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: iconmasterove zaciatky...

Príspevokod užívateľa maťko85 » 09 Sep 2012 23:28

1) tak tuhle Scanii i s podvalníkem mi hodil Google vyhledávač mezi první odkazy, když jsem ze zvědavosti poprvé na Netu hledal podrobnější informace o podvalníkových návěsech (nejen) značky Goldhofer. Tenkrát jsem na tenhle model koukal s vykulenýma očima, protože jsem nevěřil, že se dá z papíru postavit něco takovéto :dribble: .

2) takovouhle podobnou (skutečnou) soupravu jsem viděl v létě 2001 na dálnici D1, když jsem jel na prázdniny na Slovensko. Tenkrát jsem málem poslintal okno v autobuse :P .
Na jednu stranu je to škoda, že ji už nemáš, na druhou stranu se tu nabízí myšlenka postavit si ji znova, detailněji a vymakaněji :P .Co ty na to?

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove zaciatky...

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Sep 2012 23:51

1) Ze by som bol taky slavny?! :victory:

2) Vobec nelutujem, ze som ju daroval. Triedna na strednej bola uplne ze nadsena z tych mojich modelov a zaujimala sa o to, ako to vlastne robim. Takze na pamiatku lepsi dar by som nemohol predstavit... Ten napad, ze postavit si niektory z tychto kamionov znova na urovni dnesnej "technologie" ma tiez napdlo, raz sa na to mozno dam, no zatial je planov viac nez dost.

Užívateľov profilový obrázok
kamen | --
Príspevky: 275
Bydlisko: Šala

Re: iconmasterove zaciatky...

Príspevokod užívateľa kamen » 25 Sep 2012 00:23

Možno si už dobre nepamätám, ale keď sme sa prvýkrát stretli na výstave v NZ, mal si takú dlhočiznú červenú súpravu. Tú si tu ešte neprezentoval. Tuším si s ňou aj nejakú cenu vyhral.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove zaciatky...

Príspevokod užívateľa iconmaster » 25 Sep 2012 19:05

Ano, v tom roku som s nim bol aj prvy krat v Nitre. Robil som ju trosku neskor (v rokoch 2004-2005), modely do tejto galerie davam v poradi ako vznikli.
Zatial nejaky nahlad, o ktory model sa bavime, ked pride na rad, pridam aj dalsie obrazky:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: iconmasterove zaciatky...

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 25 Sep 2012 19:29

tieto obrázky si pamätám, kukal som na ne s otvorenou hubou :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
rozek | 37
Príspevky: 63
Meno: rozek

Re: iconmasterove zaciatky...

Príspevokod užívateľa rozek » 03 Jan 2013 13:21

:O klobuk dole

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný