Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Palyho galéria

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Palyho galéria

Príspevokod užívateľa Paly » 22 Júl 2011 22:27

Ahojte, tak doma síce niesom ale našiel som v notebooku nejaké zabudnuté fotky, tak sem čo- to pridám. Ale nič moc neočakávajte, lebo dlho som lepil len jednoduchšie modely, teraz 5 rokov Modelik a kým som sa to naučil.... často som spravil chybu, že som na ako tak vydarený model šupol silou mocou blato - a z temperových farieb a to mu dalo mínus :red: ....pravda je, že po vzhliadnutí a objavení TOHOTO FÓRA som s tým prestal...... až 3 modely od Modeliku majú také blato, a až ten posledný - štvrtý - Jagdpanzer je konečne nejaký prelomový v tomto, tam som aj pastel po prvýkrát použil, a to tiež na vaše odporúčania :) takže ďakujem znova, ......ináč fotky tu budem dávať bez rozdielu, či je model viac alebo menej podarný alebo jednoduchý alebo starý, ale všetky majú svoju veľkú spomienkovú cenu :) .....každý model mi niečo pripomína, či už dobré, alebo zlé.
Ku každému modelu dám nejaký stručný popis, nie technický ale toho čo je tam zlé a čo možno dobré, úpravy a podobne.

Takže začnime : humvee z ABC 1:35 som lepil dvakrát, raz keď mi bolo asi 14 a druhýkrát 19 rokov... takže rozdiel je vidieť :-).... pri tom skoršom som si narysoval aj primitívne nápravy ktoré aj pružia a predná zatáča ( ale nič moc, aj vozidlo je na stranu naklonené ), + otváracie dvere+ pridaná rezerva na zadné dvere. Ten novší má dvere také ako majú byť, a okná som nechal otvorené. Upravená je predná náprava aby zatáčala a hlavne guľomet som nedal ten plochý originálny ale som si spravil vlastný M60 podľa fotiek vozidla, ktoré bolo použité v Somálsku :big smile: ....a tiež sa dá predný ochranný rám dať dolu.



Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Palyho galéria

Príspevokod užívateľa Paly » 23 Júl 2011 19:38

Lt vz. 38 1:35, z ABC. lepil som ho keď som mal 16 rokov


Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Palyho galéria

Príspevokod užívateľa Paly » 23 Júl 2011 21:35

transportér M3A2 od Mega Graphic 1:35. Pekne navrhnutý model, lepil sa bez najmenšieho problému. Jediná úprava sú "plastické" zbrane z papiera, nie 2D ako v modeli ( Thompsony a M1 Garand ). A ešte jednoduchá kabeláž motora a ústie hlavne na Browningu :haha: . Retuš je fixkou nie najlepšieho odtieňa, ale nezabijem sa. Bol to môj posledný model v starej dobrej mierke 1:35 :( .....hneď po ňom som začal lepiť Modelik.


Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Palyho galéria

Príspevokod užívateľa Paly » 23 Júl 2011 21:36

....a ešte dodám, že Model som kúpil v Poprade a mal vlhkosťou zničenú obálku, bol za 50 sk, to je ako zadarmo, no nekúp to :vicotry:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Palyho galéria

Príspevokod užívateľa Paly » 23 Júl 2011 22:44

Krupp Protze L2H 143, Modelik, 1:25
Veľmi dobrý model, ako každý od Waldemara Rycharda :big smile: .....úpravy- pružiny zadného pruženia z drôtu, pánty kapoty a dverí do nákladného priestoru, svetlomety z folie, pružina tlmenia ťažného zariadenia, zvýraznené nejaké tie detaily a nity, pridaná funkčná vzpera otvorenej kapoty.


Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
SCaRY91 | 33
Príspevky: 649
Meno: Domino
Bydlisko: Trencin (Juh)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Palyho galéria

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 24 Júl 2011 06:32

Ten M3A2 velmi pekna robota :) skoda tej retuse ale cistota lepenia to ospravedlnuje :) precizne zlepeny model :)
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Stuler | 35
Príspevky: 210
Meno: Peter
Bydlisko: Trebišov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Palyho galéria

Príspevokod užívateľa Stuler » 24 Júl 2011 09:05

Pekné kúsky, aj na to, v akom veku si ich lepil, ja by som takto pekne nezlepil ani fúkacie autá :D Humvee a Lt. 38 mám taktiež niekde na políčke, ale nelepil som ich ja.

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Palyho galéria

Príspevokod užívateľa Paly » 24 Júl 2011 09:47

SCaRY91 napísal:Ten M3A2 velmi pekna robota :) skoda tej retuse ale cistota lepenia to ospravedlnuje :) precizne zlepeny model :)

Nuž, vďaka :) ....v tej dobe ma ešte nenapadlo, že farbami sa dajú retušovať aj hrany dielov, nielen špajdle a drôty :haha: ...a fixku odpovedajúceho odtieňa som nemal, tak som zvolil to "najmenšie zlo " :haha:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Palyho galéria

Príspevokod užívateľa johnny7 » 25 Júl 2011 09:32

Mne sa paci ten Krupp, ale mohol by si vymenit kable na motore, ak sa da...Super model, ale tie nite :bad smile:
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Palyho galéria

Príspevokod užívateľa Paly » 25 Júl 2011 14:56

Nuž hej, tie nite som mohol niečím iným nahradiť, ale čo už :red: . A nechávam to už tak, model po dokončení už takmer nikdy neupravujem, len v ozaj výnimočných prípadoch :big smile:
Live hard, ride easy.

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných