Fitove modely

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fitove modely

Príspevokod užívateľa Fito » 09 Nov 2011 08:21

Fi-156 STORCH / GPM / 1:33


Report: viewtopic.php?f=51&t=637



Po dlhšej dobe ďalšie lietadielko, jednoducho vyzerajúci model, ale bojoval som tam hlavne z geometriou. Najviac trápenia som mal z kabínou, ale nakoniec sa podarila celkom dobre. Vrtule stále neviem robiť, takže aj táto je iba taká, symbolická.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fitove modely

Príspevokod užívateľa Fito » 09 Nov 2011 08:21

Kaplicka z roku 1849 / M. Bartos / 1:160

Report: viewtopic.php?f=27&t=931



Malý, jednoduchý, oddychový, čistý domček. prvý krát som si vyskúšal impregnáciu BCG lepidlom. K tomu jednoduchá podložka. Ako aj ostatné moje domčeky ,aj tento už je kdesi vo svete a robí radosť iným.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fitove modely

Príspevokod užívateľa Fito » 09 Nov 2011 08:21

PX4 / Angraf / 1:25

Report: viewtopic.php?f=24&t=716



Tak tu som sa natrápil riadne. chcel som postaviť čistú lokomotívu, čo sa nakoniec z obtiažami podarilo. Najhoršie bolo nitovanie, a retušovanie, pretože model je vytlačený na takom lesklom papieri. K tejto lokomotíve mám v archíve ešte jednu, tá príde tiež snáď niekedy na rad.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fitove modely

Príspevokod užívateľa Fito » 09 Nov 2011 08:22

Kaple sv.Václava Vlčí / O.Hejl / 1:150 /

Report: viewtopic.php?f=27&t=1500



Model na objednávku, objednal si ho u mňa Ježiško, a ja som ho nechcel a nemohol sklamať, tak som zabojoval, a vzniklo toto. Ono to ani moc nevyzerá, ale tou strechou som sa natrápil dosť. Celkovo na to ,že je to malá stavba, tak je pomerne komplikovaná. Ale podarilo sa, z výsledkom som bol spokojný, čo sa často nestáva.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fitove modely

Príspevokod užívateľa Fito » 09 Nov 2011 08:22

The Cape Otway Lighthouse / Shipyard / 1:72

Report: viewtopic.php?f=27&t=3064



Jednoduchý majáčik, na ktorom som si vyskúšal postupy, ktoré robiť neviem. Terén, voda, a patina. Z terénom a vodou som spokojný, ale tá patina, nič moc. Ešte som do majáku dorobil blikač, čo už by to bol za maják bez svetla.

Po štyroch rokoch (2015) som sa rozhodol celú podložku prerobiť, alobalové more som vymenil za silikónové a polystyrénovú skalu za styrodur.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fitove modely

Príspevokod užívateľa Fito » 09 Nov 2011 08:22

Pancierovy vagon OB3 / GPM / 1:25

Report:
viewtopic.php?f=24&t=3530



Návrat k lepeniu po dlhšej kríze. Jednoduchý model od GPM, veľa toho nebolo treba, a bol hotový. takto si predstavujem oddychový model, presnosť vynikajúca, stavalo sa to v podstate samo. pomohol som si laserovými rebrami, pretože vyrezávanie kartónových rebier ma fakt nebaví.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fitove modely

Príspevokod užívateľa Fito » 07 Nov 2012 22:55

Berbice / Shipyard/ 1:72


Report: viewtopic.php?f=55&t=2833


Konečne som sa dopracoval k dokončeniu Berbice. Tak ako dobré víno musí dozrieť, tak aj tento model mi nedal šancu, dokončiť ho iba tak za pár dní.
Ešte v nedokončenom stave som ho vzal do Nitry na výstavu, a nejakým omylom som za neho dostal aj medajlu. Potom dlho dlho nič, a dnes som vyvesil hlavnú plachtu, doplnil 8 kladiek ,a natiahol posledných 14 lán.
Až mi je tak smutno, že už je hotovo.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fitove modely

Príspevokod užívateľa Fito » 13 Dec 2013 11:37

Závora/ Braintech/ 1:25

Report: viewtopic.php?f=24&t=5788




Toto je taká drobnosť ,ale potešila. Braintech mi ponúkol na otestovanie jeho model ,tak som sa do toho schuti pustil. Teraz už viem, že tie kladky majú byť pod zemou, a aj to lano asi ide inak, a chýba tam ručná kľuka na spúšťanie, ale prerábať to už nejdem. Model bol vytvorený presne podľa originálu, ktorý sa nachádza v Múzejno dokumentačnom centre.
Po otestovaní stavby Braintech moje pripomienky zapracoval a dal tento skvelý model na stiahnutie .

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fitove modely

Príspevokod užívateľa Fito » 29 Jan 2014 21:21

Jak-3 /Orlik/ 1:33

Report: viewtopic.php?f=51&t=2364



Lietadielka robím zriedka, jednak nechcem przniť prácu majstrov, a jednak ma vždy na lietadielkach dostihne tá nechuť, piplať sa z jedným dielom tri dni. Tak to väčšinou dopadne, tak ,ako tento kúsok. Sľubný začiatok, potom drobné zaváhanie, následne dlhá pauza, a potom rýchle dokočenie aj za cenu toho, že to celé spackám.
Aj tak som rád, že to mám z krku : )

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fitove modely

Príspevokod užívateľa Fito » 20 Máj 2014 21:08

Unseen university /Doubleday/ 1:akurát

Report: viewtopic.php?f=27&t=5769



Toto som nemal v pláne stavať nikdy, Univerzita mala zapadnúť prachom v archlieve, ako ostatné modely, ktoré tam škrečkujem pre tú chvíľu, až raz...
Lenže Univerzitu našiel Junior, vzali sme ju na Hvezdáreň, a bolo rozhodnuté. Lepilo sa to takmer samé, na to, že je to ručná kresba, to nemá takmer žiadne vážne chyby.
Vežu observatória som ešte vďaka Alanovi Grayerovi vylepšil o točité schodisko.
Terén je potom už iba kombináciou Juniorovej predstavivosti a možností, ktoré mi ponúkala podložka. Áno, tá voda je neprirodzene modrá, ale tak to má byť.
Celkovo toto beriem ako príjemný oddychový model, stavali sme ho z Juniorom až na pár kúskov spolu, a to ma teší najviac.

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný