Cena primátora mesta Nitra , 23. ročník , 21.10.2017

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3654
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primátora mesta Nitra , 23. ročník , 21.10.2017

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 19 Okt 2017 13:17

Ahojte,
tak to vyzerá, že nakoniec pôjdem.
Odchod cca 9:05 z BA, príchod naspäť cca 12:10 (takže odchod z Nitry najneskôr 11:30).
Môže sa to zmeniť.
Miesto ešte nejaké mám, ale mám málo času.
Aj to som už jednému stratenému sľúbil, že ho zoberiem...
:wink:

Edit: Už som plný...
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primátora mesta Nitra , 23. ročník , 21.10.2017

Príspevokod užívateľa iconmaster » 21 Okt 2017 18:49

Napriek pochmurnemu pocasiu na akcii bola nalada dobra. Papierove kategorie neboli tak hojne zastupene (okrem architektury) ako to byvalo kedysi. Ale co si budeme klamat - upadok je citit nielen na fore ale aj v pocte sutaznych modelov. Ja len pevne verim, ze sa to zmeni na dalsie rocniky. No aj tak bolo vidiet kvalitativne premakane kusky, co si len tak rychlo spomeniem, traktory od Matusa (Mimapnd), Romanov radar, formulky Milana Paulusa, MIOve vtaciky alebo Braintechov rozkresleny zeriav a dalsie. Bolo prijemne si prehodit zopar slov a vidiet zname aj nove tvare nazivo.

Minul som nejake tie eura, no na druhej strane som si zohnal vsetko co mi chybalo v "spajzi" - nejake farbicky, tmel, pasky, decalsoft, maskol, lepidlo atd. Mam uz aj novu podlozku A3 a este aj Dreamlinera som zohnal za super cenu. Takze uz len makat.

Dakujem Fitovi za model lokomotivy zo sutaze a tiez Mimapnd, ze som konecne zohnal Locusta od PMHT! Takisto dakujem kazdemu za chvalu dokonceneho tahaca, dodali ste mi palivo do dalsich projektov :wink:
A hlavne dakujem organizatorom za - uz tradicne - skvelu akciu a profesionalnu pripravu! Zvlast musim pochvalit tohtorocne medaily, ktore su naozaj krasne a jedinecne :victory:

A teda zopar fotiek (sorry, ze som nepofotil niektore stoly).
Papier:






Plast:



Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Cena primátora mesta Nitra , 23. ročník , 21.10.2017

Príspevokod užívateľa tatra813 » 21 Okt 2017 19:41

Tak prídávam aj ja nejaké foto z akcie :) Bolo to celkom fajn aj keď človek asi čakal trochu väčšie zastúpenie v papierovej sekcii ale čo sa dá narobiť :) Gratulujem víťazom a o rok znova :victory:

papieráky :


plasty:

Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primátora mesta Nitra , 23. ročník , 21.10.2017

Príspevokod užívateľa Fito » 21 Okt 2017 20:59

Tento rok som prišiel iba ako divák, som rád, že som stretol mnoho známych xichtov, a z niektorími aj pokecal, nebolo veľa času, rodinný program bol dnes nabitý.
Modely parádne, najviac sa nám páčili ftáčiky, Romanov radar, Fordsony a samozrejme T72 - pre mňa veľká inšpirácia a nakopnutie.
Z plasťákov sa nám najvic páčil Iconmasterov ťahač.
Doma som potom juniorovi ukázal Icov report, tak už verí, že je to papier.
Bambulovi a spol veľká vďaka, že Nitra je stále tou Nitrou tak, ako si ju pamätám.
Nabudúce snáď už prídeme aj s modelmi.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Cena primátora mesta Nitra , 23. ročník , 21.10.2017

Príspevokod užívateľa majos » 21 Okt 2017 21:22

Ano, papier bol tento rok na ustupe. Ale verim, ze v hrncoch sa vari...:) Ja tiez dusim:) Silne boli plastove stvrtky, fakt lahodky. A to chybalo kopec ludi zo spicky.

Icov tahac bol fakt zradlo. Lietadla a lode maximalny ustup (a nedavno bol upadok architektury:)). Ako hovori klasik, legendy nelepia...

Som rad, ze som vas tam stretol, s niektorými prehodil par slov. Rozbombujeme to na hvezdarni, buduci rok po prvom roku co som bol na diviaka nieco prinesiem. Dobre, na pohar to nebude, ale modelarstvo je cesta, nie ciel (pre mna). A prezradim vam tajomstvo, aj on stale lepi :big smile:

Doplnil som ja papier, US lodku z obcianskej vojny, to bude seria. Niektore su fakt Verneho kusky. Bambulo a kolektiv, dokazali ste, ze existuje nielen plastikova zima, ale aj papierova jesen. Nappriek horsiemu rocniku, vydrzte. Aloha, M.
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
Milan Paulus | --
Príspevky: 238
Meno: Milan Paulus

Re: Cena primátora mesta Nitra , 23. ročník , 21.10.2017

Príspevokod užívateľa Milan Paulus » 22 Okt 2017 11:43

Ahoj kluci. Byl jsem v Nitře letos poprvé, tak nemohu tvrdit, jestli je papíráků méně, nebo více. Ale je to bohužel sestupný trend i u nás..... Ale musím říct, že se mi u vás v Nitře moc líbilo, poznal jsem pár kámošů, se kterými jsem si jen občas napsal a viděl spoustu nádherných modelů!!!! OPRAVDU NÁDHERNÝCH!!!!
Díky, že jte mě přijali, vím, že se do Nitry budu rád vracet! Nebojte, příští rok to plasťákům nandáme!!!!
Milan :P

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Cena primátora mesta Nitra , 23. ročník , 21.10.2017

Príspevokod užívateľa majos » 22 Okt 2017 19:54

Nezachytil som nikde cislo. Kolko teda bolo papiera?
Edit vcerajsieho prispevku: nebolo menej papiera ako ine roky... To som asi bol na kongrese Smeru, tam bolo fakt malo papiera (doma som podvecer pozeral TV, JUDr. Robert daval aj "nasich ludi", a malo to byt v NR). Tak sorry za zavadzanie, Aloha M.
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
Bambulo | 47
Príspevky: 310
Meno: Robo
Bydlisko: Mojmirovce

Re: Cena primátora mesta Nitra , 23. ročník , 21.10.2017

Príspevokod užívateľa Bambulo » 22 Okt 2017 21:23

Ahojte vazeni ,

tak v prvom rade sa chcem vsetkym podakovat za ucast a a za vsetky tie fantasticke modely , ktore ste spolocne na vystavu priniesli .
Rovnako dakujem vsetkym , ktori nam pomohli s hodnotenim sutaznych modelov , co je casto pomerne otravna uloha :big smile:
Rad som spoznal Milana Paulusa , panov s Grazu a par dalsich , ktorych som stretol prvy krat ... som rad , ze som zase potriasol rukou p. Jakubcovi .

Ano , tento rok bolo viditelne menej modelov ... 282 aj s Knotekovymi ktore mal vystavene v miestnosti z burzou a rovnako aj menej ucastnikov celkovo . Zase sme tam mali lepsi vzduch a nebola taka tlacenica :big smile:

Pobavil som sa na zastupeni v jednotlivych kategoriach - po minulorocnom ohlase od modelarov som rozdelil bojovu techniku na kolesovu a pasovu koli mnozstvu modelov a tento rok ich tam bolo dokopy 15 od 8-mich autorov :) ... a teraz sa v tom vyznaj .

Architektura bola tento rok uplne fantasticka - Vrsova MPR bol neuveritelny model ... aj preto tak oceneny .

Na buduci rok by sme mohli byt v novych priestoroch , ktore budu lepsie ako pre modely , tak pre predajcov .

Co na zaver ... dakujem Radkovi (RKK) za vsetku tu administrativu a vsetkym za pohodovu naladu , ktora tam cely den panovala .ň

Ak by mal niekto nejaky podnet na upravu , ci nejaku zmenu - sem s nim , pozriem sa na to tak , ako uz niekolko krat doteraz .

p.s.
... vsimli ste si niekto , ze sme na majstrovstvach Slovenska nevyhlasili majtra Slovenska ? ... ja som si to vsimol az na konci vyhlasovania vysledkov :beat plaster: ... chybicka se vloudila , celkom som sa na tom pobavil .... pocka nas to do buduceho roka .
Celkovo vyhlasovanie vysledkov bola celkom sranda - od motanice co vyrobili plastaci s jednotlivymi vysledkovymi listinami , cez nachystany ale nefunkcny projetkor (na ktory som sa velmi tesil ako na posun urovne vystavy) az po mojho zabudnuteho majstra Slovenska ... c´est la vie

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primátora mesta Nitra , 23. ročník , 21.10.2017

Príspevokod užívateľa Zax » 22 Okt 2017 22:17

Aj ja sa chcem poďakovať organizátorom za zorganizovanie tejto peknej akcie, na ktorej sa zúčastňujem pravidelne
už ani neviem koľko rokov (najskôr ako divák, neskôr uz ako aktívny účastník) Papierových modelov bolo možno tohto
roku trochu menej, ale myslím, že aj tak sa dali nájsť v každej kategórii pekné kúsky, ktoré môžu byť pre každého
inšpiráciou v ďalšom lepení. Tentokrát som bol celý čas na výstave, takže som porobil trochu viac fotiek. Nerobil
som žiadnu selekciu, takže niektoré modely sa tam opakujú, pričom aj fotky majú rôznu kvalitu. (akurát som znížil
rozlíšenie na 1MPix) Fotky som rozdelil do 3 skupín:

Všeobecné fotky z výstavy (52 fotiek):

http://mikezax.rajce.idnes.cz/Cena_prim ... 7-vystava/

Papierové modely (299 fotiek):

http://mikezax.rajce.idnes.cz/Cena_prim ... ve_modely/

Plastové modely (257 fotiek):

http://mikezax.rajce.idnes.cz/Cena_prim ... ve_modely/

PS
Ak chce niekto kvalitnejšie fotky, tak na mk zobor sú už fotky ocenených modelov a modelárov:

http://www.mkzobor.sk/index.php/sk/cena ... ch-modelov

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primátora mesta Nitra , 23. ročník , 21.10.2017

Príspevokod užívateľa mimapnd » 23 Okt 2017 00:04

Caute vospolok,
mne sa po dvoch rokoch podarilo dostat do Nitry a nelutujem. Stretol som kope novych tvari, ktore na fore poznam.
Chcem sa podakovat Bambulovi, RKK a ostatnym v zakulisi za dalsiu super akciu,
Bodiemu, ze mi pomohol rozmiestnit moje majaiky uz na tak preplnene stoly architektury
Buggatimu za super pokec okolo placiek a pretekeraskych aut,
3 chalanom za super spolocnost pri obede, Lukasa posleme nabuduce napred, aby sme nemuseli cakat, kym doje.
Rozhodcom za dve medaile, velmi som bol poteseny, motivacia doniest viac Fordsonov o rok.
Modelarom, ze priniesli modely a verim, ze ich o rok bude viac. Architektura to tento rok zvalcovala, Vrso si jednoznacne zasluzil ten obrovsky pohar... Len ma tak napadlo, ze v com tu opachu prevaza? Privesny vozik?
Iconmasterov tahac bol velmi pekne premakany, o Romanovych modeloch ani nehovorim, velmi pekne spracovane.
A na Oliverovom tanku sa mi najviac paci ta stena :P
Pani z Rakuska doniesli taktiez velmi pekne modely, klobuk dole, prisli ako Tsunami. Verim, ze na buduci rok to bude vyrovnanejsie.
Jednoznacne pridem aj buduci rok a prinesiem nieco velke.
Zopar fotiek:
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Návrat na "Archiv 2017"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných