Cena primátora mesta Nitra , 23. ročník , 21.10.2017

Užívateľov profilový obrázok
Bambulo | 41
Meno: Robo

Re: Cena primátora mesta Nitra , 23. ročník , 21.10.2017

Príspevokod užívateľa Bambulo » 22 Okt 2017 21:23

Ahojte vazeni ,

tak v prvom rade sa chcem vsetkym podakovat za ucast a a za vsetky tie fantasticke modely , ktore ste spolocne na vystavu priniesli .
Rovnako dakujem vsetkym , ktori nam pomohli s hodnotenim sutaznych modelov , co je casto pomerne otravna uloha :big smile:
Rad som spoznal Milana Paulusa , panov s Grazu a par dalsich , ktorych som stretol prvy krat ... som rad , ze som zase potriasol rukou p. Jakubcovi .

Ano , tento rok bolo viditelne menej modelov ... 282 aj s Knotekovymi ktore mal vystavene v miestnosti z burzou a rovnako aj menej ucastnikov celkovo . Zase sme tam mali lepsi vzduch a nebola taka tlacenica :big smile:

Pobavil som sa na zastupeni v jednotlivych kategoriach - po minulorocnom ohlase od modelarov som rozdelil bojovu techniku na kolesovu a pasovu koli mnozstvu modelov a tento rok ich tam bolo dokopy 15 od 8-mich autorov :) ... a teraz sa v tom vyznaj .

Architektura bola tento rok uplne fantasticka - Vrsova MPR bol neuveritelny model ... aj preto tak oceneny .

Na buduci rok by sme mohli byt v novych priestoroch , ktore budu lepsie ako pre modely , tak pre predajcov .

Co na zaver ... dakujem Radkovi (RKK) za vsetku tu administrativu a vsetkym za pohodovu naladu , ktora tam cely den panovala .ň

Ak by mal niekto nejaky podnet na upravu , ci nejaku zmenu - sem s nim , pozriem sa na to tak , ako uz niekolko krat doteraz .

p.s.
... vsimli ste si niekto , ze sme na majstrovstvach Slovenska nevyhlasili majtra Slovenska ? ... ja som si to vsimol az na konci vyhlasovania vysledkov :beat plaster: ... chybicka se vloudila , celkom som sa na tom pobavil .... pocka nas to do buduceho roka .
Celkovo vyhlasovanie vysledkov bola celkom sranda - od motanice co vyrobili plastaci s jednotlivymi vysledkovymi listinami , cez nachystany ale nefunkcny projetkor (na ktory som sa velmi tesil ako na posun urovne vystavy) az po mojho zabudnuteho majstra Slovenska ... c´est la vie

Zax | 47
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 22 Okt 2017 22:17

Aj ja sa chcem poďakovať organizátorom za zorganizovanie tejto peknej akcie, na ktorej sa zúčastňujem pravidelne
už ani neviem koľko rokov (najskôr ako divák, neskôr uz ako aktívny účastník) Papierových modelov bolo možno tohto
roku trochu menej, ale myslím, že aj tak sa dali nájsť v každej kategórii pekné kúsky, ktoré môžu byť pre každého
inšpiráciou v ďalšom lepení. Tentokrát som bol celý čas na výstave, takže som porobil trochu viac fotiek. Nerobil
som žiadnu selekciu, takže niektoré modely sa tam opakujú, pričom aj fotky majú rôznu kvalitu. (akurát som znížil
rozlíšenie na 1MPix) Fotky som rozdelil do 3 skupín:

Všeobecné fotky z výstavy (52 fotiek):

http://mikezax.rajce.idnes.cz/Cena_prim ... 7-vystava/

Papierové modely (299 fotiek):

http://mikezax.rajce.idnes.cz/Cena_prim ... ve_modely/

Plastové modely (257 fotiek):

http://mikezax.rajce.idnes.cz/Cena_prim ... ve_modely/

PS
Ak chce niekto kvalitnejšie fotky, tak na mk zobor sú už fotky ocenených modelov a modelárov:

http://www.mkzobor.sk/index.php/sk/cena ... ch-modelov

mimapnd | --
Fordsonman
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mimapnd » 23 Okt 2017 00:04

Caute vospolok,
mne sa po dvoch rokoch podarilo dostat do Nitry a nelutujem. Stretol som kope novych tvari, ktore na fore poznam.
Chcem sa podakovat Bambulovi, RKK a ostatnym v zakulisi za dalsiu super akciu,
Bodiemu, ze mi pomohol rozmiestnit moje majaiky uz na tak preplnene stoly architektury
Buggatimu za super pokec okolo placiek a pretekeraskych aut,
3 chalanom za super spolocnost pri obede, Lukasa posleme nabuduce napred, aby sme nemuseli cakat, kym doje.
Rozhodcom za dve medaile, velmi som bol poteseny, motivacia doniest viac Fordsonov o rok.
Modelarom, ze priniesli modely a verim, ze ich o rok bude viac. Architektura to tento rok zvalcovala, Vrso si jednoznacne zasluzil ten obrovsky pohar... Len ma tak napadlo, ze v com tu opachu prevaza? Privesny vozik?
Iconmasterov tahac bol velmi pekne premakany, o Romanovych modeloch ani nehovorim, velmi pekne spracovane.
A na Oliverovom tanku sa mi najviac paci ta stena :P
Pani z Rakuska doniesli taktiez velmi pekne modely, klobuk dole, prisli ako Tsunami. Verim, ze na buduci rok to bude vyrovnanejsie.
Jednoznacne pridem aj buduci rok a prinesiem nieco velke.
Zopar fotiek:
Teraz: Zeriav Ganz / Braintech - Betastavba / 1:25
Pred: Fordson F Snowdevil, Fordson F Road Roller,
Po: nejaky divny Fordson alebo "medzi mini model".
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

MIO | 39
Vtákológ
Meno: Mišo

Príspevokod užívateľa MIO » 23 Okt 2017 00:07

Aj ja sa chcem pridať a poďakovať organizátorom za podarenú akciu. :)

Aj keď som z rodinných dôvodov nemohol byť na akcii celý čas, stretol som starých známych, spoznal nových, podobne postihnutých ľudí a odniesol si aj dve placky za modely :victory: Najviac si ale cením Cenu ing.Ondreja Čiernika za architektúru ktorú som dostal za kolekciu zvoníc, Ďakujem :dhh:

Obrázok

Určite sa uvidíme aj na budúci rok :wink:

mirec116 | 33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mirec116 » 23 Okt 2017 08:33

Nitra bola z môjho pohľadu fajn - modely aj ľudia. A odfotil som asi všetky papierové modely :wink:

Architektúra:

Ostatné:

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 23 Okt 2017 09:59

K pánom z Rakúska len toľko.
Zoznámili sme sa vo februári na Go modelling vo Viedni.
Pozval som ich na memoriál Ondreja Čiernika, prišli, prezentovali sa a páčilo sa im.
Tak som ich pozval do Nitry. Po akcii sme sa ešte chvíľu rozprávali a páčilo sa im aj v Nitre.
Budúci rok plánujú prísť vo väčšom počte. Do Trnavy, ak budem niečo organizovať, aj do Nitry.

Kečup | --
Meno: Jožo

Príspevokod užívateľa Kečup » 23 Okt 2017 15:32

Za mňa tiež skvelé :big smile: Moja druhá Nitra, prvý krát len ako divák, teraz ako zúčastnený. Nepoznám síce osobne žiadneho iného modelára, tobôž papierového, ale atmosféra super, samá dobrá energia a super akcia na nakopnutie do lepenia :) Organizátorom aj vystavovateľom obrovské poďakovanie:).
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:PzKpfw III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, PzKpfw IV
Pracujem: PzKpfw V Panther
Zháňam materiál:PzKpfw VI Tiger

labyrint | 55
Meno: Igor

Príspevokod užívateľa labyrint » 23 Okt 2017 17:37

Nepoznám síce osobne žiadneho iného modelára, tobôž papierového...

To poznám :wink:
Postupne sa síce zoznamujem s kolegami, ale stále mám čo doháňať.
A mrzí ma že som zase nestihol viac (keď vidím kto všetko z fóra v Nitre bol). :(
Pár rokov dozadu sa robilo aj spoločné foto (a doplňali sa k tváram mená)
...tak jednu pripomienku, návrh by som mal.
Čo tak budúci rok zorganizovať v rámci výstavy "papierácke zoznamovacie stretko"?
(...alebo ako súčasť každej budúcej výstavy - ZA Models, Martin, ...?)
...sú rôzne spôsoby ako nájsť správnu cestu ;-)

Sumec | 24
Meno: Adam

Príspevokod užívateľa Sumec » 24 Okt 2017 00:40

Taktiež sa pripájam ku kladným ohlasom k súťaži. Neľutujem že som prišiel aj keď som odchádzal bez metálu a len s elastickou nitkou na anténky :haha: Ja ich už mám dosť :wink:

to mimapnd: Tak ale zas pravdu povediac ani ja som nebol zas z tých najrýchlejších na tom obede :haha: Ale vyhovorím sa na tupý nožík :P

Dúfam, že ďalší rok donesiem aj niečo nové a nie niečo čo už videl hádam každý, možno tie pásy na KVčko stihnem spraviť a donesiem tie ako samostatný model :victory:
Na stole: KV-2 /free/ 1:25, Jak-3 /Orlik/ 1:33
Hotovo: LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

RKK | --

Príspevokod užívateľa RKK » 24 Okt 2017 19:49

Chcem sa podakovat vsetkym, ktori prispeli k zorganizovaniu tejto peknej akcie (bambulo, chalani z MK Zobor), tiez vsetkym, co prisli a priniesli modely ako aj tym, ktori prisli len pozerat a obdivovat (bolo co). Netreba zabudnut ani na predajcov, bez ktoych by to nebolo ono - nepochybujem, ze keby tam neboli oni, tak nam pride o polovicu menej ludi :big smile: .
O rok zase dovidenia :wink: .

Návrat na "Archiv 2017"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných