WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Užívateľov profilový obrázok
Tomáš S. | --
Príspevky: 15
Meno: Tomáš Straňák
Bydlisko: Uherský Brod

WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Príspevokod užívateľa Tomáš S. » 04 Máj 2018 15:13

Zdravím,

ve spolupráci s Anderem74 jsme připravili malé oživení, pro pár nadcházejících soutěží. Všechny podrobnosti, najdete v přiloženém plakátku a pokud budete mít i přesto nějaké nejasnosti, tak piště přímo sem ;) . Zde také budou zveřejňovány případné aktuality.

Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Tomáš S. | --
Príspevky: 15
Meno: Tomáš Straňák
Bydlisko: Uherský Brod

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Príspevokod užívateľa Tomáš S. » 07 Máj 2018 14:19

Zachytil jsem u některých drobné nejasnosti - Takže pro všechny - je možné soutěžit s jakýmkoliv modelem, který jste sami postavili. Je jedno jestli to bude model z produkce některého vydavatele, model který vám navrhnul kamarád či váš vlastní autorský kousek. Všechny se můžou zúčastnit!

(jen je jasné, že pokud se objeví nějaký neokoukaný pěkně slepený autorský model, tak bude hodnocen lépe, než pěkně postavený bagr z ABC)

Užívateľov profilový obrázok
Tomáš S. | --
Príspevky: 15
Meno: Tomáš Straňák
Bydlisko: Uherský Brod

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Príspevokod užívateľa Tomáš S. » 03 Okt 2018 20:39

Je tomu pár hodin, co mi na stole přistál balíček s třemi modely rypadla UNEX DH 411. Nafotil jsem tedy pár fotek pro navnadění... 8-)

Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Tomáš S. | --
Príspevky: 15
Meno: Tomáš Straňák
Bydlisko: Uherský Brod

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Príspevokod užívateľa Tomáš S. » 20 Nov 2018 01:28

První model našel v Neratovicích svého majitele - věřím, že se takto šťastně "rozloučím" i s druhým modelem! :)

Obrázok Obrázok

Oceněný model:

Obrázok Obrázok

Proč jsem se tento model rozhodl ocenit? Jakub dle mého originálním způsobem "pozvedl - zatraktivnil - zviditelnil" (vyberte si co chcete) model, který je dnes svým "čistým - vanilla" provedením již poměrně za zenitem. Ani předloha tohoto stroje není pro drtivou většinu lidí příliš zajímavá, protože tento stroj vznikl jen v pár desítkách a drtivou většinu času strávil pod zemí, kde ho širší veřejnost neměla možnost spatřit. Jediné díky čemu spousta z nás ví o tomto stroji, je právě oceněný model z ABC. Nebral jsem to tak, že by to snad měl být model, který by měl přímo konkurovat super-realistickým modelům a nebyl to ani záměr jeho autora. Šlo prostě o to, vdechnout starému modelu z ABC pár úpravami nový život... Dát mu možnost znovu zaujmout na soutěži zraky nejednoho diváka. Osobně si myslím, že většina lidí by si řekla, že něčím takovým ani není potřeba ztrácet čas - že to prostě nebude dělat dobrotu - nepříliš detailní model z ABC a pokus o patinu... Avšak vznikl velmi pěkný model, který dokáže zaujmout - možná i tím, že je z dosud modeláři neztvárněného prostředí - z podzemí dolu (alespoň já jsem nic takového zatím neviděl). A to je to, proč jsem tento počin považoval za originální.

Navíc celá stavba je prezentována zde na fóru s patřičným komentářem, čehož si také vážím. Má to z mého pohledu přidanou hodnotu - zůstane to tu hezky dohledatelné pro případné další modeláře shánějící inspiraci. To se určitě na FB nestane - schválně, náhodně si vzpomeňte na jakýkoliv příspěvek, který jste viděli na FB cca před týdnem a zkuste ho dohledat... Pokud budete úspěšní - gratuluji - pak zkuste najít něco, co je staré měsíc nebo rok...? - nenajdete už nic... V neposlední řadě je Jakub opravdu velmi aktivním modelářem, který svou práci prezentuje a pomocí nejednoho návodu nám předává i své zkušenosti.

Proto jsem se rozhodl jeho model ocenit ;) .

Nutno na závěr dodat, že model nakladače, ješte v Neratovicích nebyl úplně zcela dokončen - chybělo mu například doladění patiny po celém obvodu všech kol a podobně. Avšak autor nám určitě zanedlouho ukáže hotový celek - o tom nemám nejmenší pochyb. ;)

Další výstava s touhle speciálkou bude oznámena snad brzy...

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Príspevokod užívateľa iconmaster » 20 Nov 2018 20:15

Podla mna spravny vyber, naozaj pekny kusok! :victory: A aj ta predloha je zaujimava, prave preto, ze nie je okukana (teda aspon pre mna).

Užívateľov profilový obrázok
Tomáš S. | --
Príspevky: 15
Meno: Tomáš Straňák
Bydlisko: Uherský Brod

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Príspevokod užívateľa Tomáš S. » 24 Nov 2018 19:43

Druhý model tohoto rypadla bude možné vyhrát 23. 2. 2019 na soutěži Papírové království v Brně. :wink:

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Príspevokod užívateľa serpens » 15 Júl 2019 23:45

Vyhral niektov Brne? Inak pekný počin aj od autora modelu aj od autora sútaže!
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
ander74 | 49
Príspevky: 517
Meno: andrej
Bydlisko: Zvolen

Re: WANT MODEL 2018/2019 - aneb "trochu jiná speciálka"

Príspevokod užívateľa ander74 » 16 Júl 2019 07:44

serpens napísal:Vyhral niektov Brne? Inak pekný počin aj od autora modelu aj od autora sútaže!


Druhý model vyhral : Filip Koudelka - model, který mu výhru zajistil, byl smykový nakladač UNC 060.
Viac tu: http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB ... =30&t=6738

Návrat na "Archiv 2019"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných