Cena primátora mesta Nitra , 24. ročník , / 20.10.2018 / Nitra

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primátora mesta Nitra , 24. ročník , / 20.10.2018 / Nitra

Príspevokod užívateľa iconmaster » 21 Okt 2018 18:14

LuPa napísal:Otazka: zaujali ma Scania a Volvo FH bezfarebne, jeden model aj spodvozkom, ostatne 2 len kabiny (?).....bude toto niekedy vydane? Vyzerali nadherne!

Autorom tych modelov je spominany Rudolf Tománek z Ruzoberka a ma ambiciu ich vydat, no momentalne este riesi konkretny sposob. Caka na vyjadrenie z Volva ohladne pouzitia znacky a tiez hlada niekoho, kto by bol ochotny pomoct s digitalizaciou tych modelov, kedze originaly su kreslene rucne.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primátora mesta Nitra , 24. ročník , / 20.10.2018 / Nitra

Príspevokod užívateľa Fito » 21 Okt 2018 20:15

Konečne sa dostávam k fóru, doteraz som z juniormi lepil nejaké modely, že chcú mať nabudúci rok niečo nové hotové. :P

Parádna akcia toto, veľká zmena oproti minulým ročníkom, konečne sa v Nitre dalo dýchať.
Mne sa to veľmi páčilo, z pár ľuďmi som si aj fajne pokecal, počasie vyšlo tiež na jednotku.
Žeriav tiež bolo vidieť z ďaleka.
Úplne najviac sa mi páčil Bambulov výraz, keď tam už na naplnené stoly začali vykladať maďari tie ohromné modely z puzzle :haha:

Takto by som to zhrnul ja:
+ nové priestory
+ osvetlenie
+ množstvo modelov
+ veľa predajcov
+ veľa cien pre juniorov, nie je nič krajšie ako vidieť namotivovaný dorast
+ veľký počet kvalitných modelov - bolo veru na čo pozerať.

- ozvučenie , nie vždy bolo rozumieť a počuť organizátorov
- v súvislosti z ozvučením, trošku chaos pri vyhlasovaní, nikto poriadne nevedel čo sa vlastne vyhlasuje a v akom poradí. Ja mám napríklad stále nejasno v tom, prečo som dostal akúsi cenu od IPMS a aký je rozdiel medzi juniormi, žiakmi a AMAVET žiakmi...

Inak teda, juniori pozdravujú, Ondro je úplne hotový z ocenení ktoré dostal,
a Maťo začal ešte v aute skladať akýsi plasťák, že na ďalšiu výstavu...

Fotky moje a Ondrove tuto:
https://photos.app.goo.gl/Htohxm7YV8aGq75V6

ďakujem ešte raz organizátorom a modelárom za naozaj príjemne strávenú sobotu.
Už teraz sa teším na ďalší ročník.
Nitra je len jedna.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Cena primátora mesta Nitra , 24. ročník , / 20.10.2018 / Nitra

Príspevokod užívateľa LuPa » 21 Okt 2018 21:26

BUdu niekde aj pripadne oficialne foto z akcie? Lebo som si tam vsimol par ludi s poriadnejsimi fotoaparami ako su len mobily a netusim ci to boli len sukromne osoby alebo ako...?

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Cena primátora mesta Nitra , 24. ročník , / 20.10.2018 / Nitra

Príspevokod užívateľa LuPa » 21 Okt 2018 21:32

iconmaster napísal:
LuPa napísal:Otazka: zaujali ma Scania a Volvo FH bezfarebne, jeden model aj spodvozkom, ostatne 2 len kabiny (?).....bude toto niekedy vydane? Vyzerali nadherne!

Autorom tych modelov je spominany Rudolf Tománek z Ruzoberka a ma ambiciu ich vydat, no momentalne este riesi konkretny sposob. Caka na vyjadrenie z Volva ohladne pouzitia znacky a tiez hlada niekoho, kto by bol ochotny pomoct s digitalizaciou tych modelov, kedze originaly su kreslene rucne.


Dakujem za odpoved, dufam sa to podari a pripadne by bolo dobre potom aj tu na fore to nejako ohlasit ak bude mozne tieto tahace kupit.BOli ozaj paradne.

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1400
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primátora mesta Nitra , 24. ročník , / 20.10.2018 / Nitra

Príspevokod užívateľa Zax » 21 Okt 2018 22:46

Nebudem sa opakovať, súhlasím so všetkým čo ste tu napísali predo mnou. Za mňa môžem povedať len toľko, že to bola asi najlepšia výstava za posledné roky na Slovensku na akej som sa zúčastnil, či už z hľadiaska vystavovaných modelov, alebo nových priestorov. Ďakujem organizátorom za odvedenú prácu, takisto ďakujem aj za ceny a o rok dovidenia. :wink:

TO: LuPa
oficiálne foto bude postupne pribúdať tuto:
https://www.mkzobor.sk/index.php/sk/cena-primatora

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Kto si chce pozrieť ďalšie fotky, tak môže tu:

Papierové modely (510 fotiek):
https://mikezax.rajce.idnes.cz/Cena_pri ... ve_modely/

Plastové modely (409 fotiek):
https://mikezax.rajce.idnes.cz/Cena_pri ... ve_modely/

Výstava (56 fotiek):
https://mikezax.rajce.idnes.cz/Cena_pri ... 8-vystava/

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primátora mesta Nitra , 24. ročník , / 20.10.2018 / Nitra

Príspevokod užívateľa Oliver » 21 Okt 2018 22:54

Ja sa až teraz dostávam na počítač, takže moje postrehy:
V prvom rade by som rád poďakoval organizátorom za výbornú akciu, bola to vydarená sobota.

Z môjho pohľadu hodnotím pozitívne:
+ priestory - keď som videl v predvečer akcie fotku telocvične na FB, pomyslel som si, že tam bude nedýchateľne. V telocvični na Nábreží mládeže bolo kopec okien a aj napriek tomu to nebolo ono. Našťastie sa moje obavy nenaplnili a na moje prekvapenie bol dnu dobrý vzduch a dýchateľne po celú dobu súťaže. Odvetrávanie zabralo, takže palec hore. Tak isto s tým súvisí aj priestor ako taký - konečne nebola tlačenica na chodbách a medzi stolmi, čo bolo tiež super,
+ veľký počet papierových modelov - nevyť mojej cestovateľskej adventúry v sobotu poobede, aj ja by som toho so sebou priniesol nesúťažne viac. Ale konečne papieráci neboli len menšinou, ale počtom modelom sa plnohodnotne vyrovnali (možno aj prevýšili) plasťákov,
+ vecné ceny aj v seniorských kategóriach - možno je to detinské, ale aj napriek tomu vecná cena v podobe modelu poteší aj v ne-juniorskom veku. Teda aspoň mňa .. :P
+ páčilo sa mi premietanie fotiek počas vyhlasovania výsledkov,
+ potriasol som si rukou so známymi tvárami a naopak nové spoznal (konečne).

Čo mne osobne malinko prekážalo:
- zelená guma pod stolmi - niekoľkokrát som o ňu zakopol, možno mojou nešikovnosťou. Počasie bolo priaznivé, takže sa špiny dnu dostalo snáď len minimum. Ale chápem, že rôznorodá obuv a častokrát kolísavé počasie nútia usporiadateľov (alebo vlastníkov telocvične) k tomuto kroku,
- nedostatočné ozvučenie,
- pridal by som pár lavičiek von,
- včasné označovanie ocenených modelov - prišlo mi trochu neúctivé (samozrejme, že ak človek neponáhľa na nejaký spoj domov) odísť ešte pred vyhlásením výsledkov. Narážam tým na vopred označené ocenené modely, ktorých modelári (včetne mňa - ďakujem za ceny :P ) ostali do konca. Podľa mňa, keby sa modely takto neoznačovali, podstatná časť súťažiacich by si na vyhodnotenie počkala.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cena primátora mesta Nitra , 24. ročník , / 20.10.2018 / Nitra

Príspevokod užívateľa vrso » 22 Okt 2018 09:51

nebudem sa rozpisovať, myslím že tu už bolo napísané asi všetko, akciu hodnotím celkovo pozitívne a teším sa na ďalší ročník :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Mars20 | 36
Príspevky: 115
Meno: Jakub
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Cena primátora mesta Nitra , 24. ročník , / 20.10.2018 / Nitra

Príspevokod užívateľa Mars20 » 22 Okt 2018 12:30

Musím uznať, že tento ročník bol viac než výborný. V prvom rade chválim veľké priestory vďaka čomu bol dostatok miesta pre návštevníkov ako aj pre modelárov a predajcov. Výhodu to malo aj vo vetraní. Mal som zo začiatku obavy z novej lokality a nových priestorov, ale tie sa ukázali ako neopodstatnené. Parkovanie sa nakoniec tiež ukázalo ako pohodové.

Workshopy, moderovanie a odovzdávanie cien bolo výborné až na dve drobnosti. Pri odovzdávaní bolo trochu nezvyklé poradie kategórií - to je však kozmetická záležitosť a možno trochu aj sila zvyku. Druhou drobnosťou bola slabá aparatúra vďaka čomu bolo ťažko rozumieť moderátorom. Ale nemyslím si, že sa jedná o nejakú hroznú a neodstrániteľnú chybu. Sú to síce veľké priestory, ale myslím si, že jeden 200W-400W reprák by to kľudne zvládol... a ešte by sa dala pustiť popri súťaži aj nejaká muzika :haha:

Najviac ma však prekvapila vysoká účasť hlavne papierových modelárov ruka v ruke s vysokou kvalitou vystavených modelov. Naozaj bez príkras bola v každej kategórií veľká konkurencia a bolo sa na čo pozerať. Inak, neviem či sa mi to zdalo, ale nebol počet papierových modelov veľmi blízko počtu plasťákov?

Poslednou chválou je odovzdávanie cien a veci s tým súvisiace. Výborným nápadom bolo premietanie fotiek modelov. Veľmi pekné boli aj medaile. Pochváľte odo mňa človeka, ktorý vymyslel ich dizajn :wink:
A nakoniec sa mne osobne, keďže som bol tiež ocenený, páčilo udeľovanie modelov nielen pre juniorov, ale aj pre seniorov :still dreaming: a to som si hovoril, že toto bude prvá súťaž, z ktorej si neodnesiem žiadny model :bad smile:

Takže koniec koncov som vlastne nenapísal nič nové, no musím zhodnotiť tohtoročnú Nitru ako veľmi podarenú akciu :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Bambulo | 47
Príspevky: 310
Meno: Robo
Bydlisko: Mojmirovce

Re: Cena primátora mesta Nitra , 24. ročník , / 20.10.2018 / Nitra

Príspevokod užívateľa Bambulo » 22 Okt 2018 17:59

vazeni , dakujem za vsetky podnety a reakcie ... vela z nich uz mame premyslenych , ako ich urobit lepsie na buduci rok
vzdy je co zlepsovat a ked clovek vidi , ze to ma zmysel , tak mu to dodava dalsiu energiu v praci

tento rocnik asi naozaj mozeme hodnotit akoi uspesny a myslym si , ze viackrat spominany upadok paieroveho modelarstva asi az taky kriticky nebude :wink:

chcem vam vsetkym podakovat za naozaj velke mnozstvo fantastickych modelov , za velmi prijemnu a pohodovu atmosferu , vela zaujimavych diskusii k modelom ... presne takto som si to predstavoval , ked som pisal par dni pred vystavou prispevok na tuto temu
dakujem panovi Ciernikovi za nadherny pohar a za zodpoveedny vyber modelu , ktory ho dostane ... zaspominali sme si tym na Ondreja
super bola ucast vidavatela W.M.C. Denisa Sinelnikova s partiou - Litovski mladenci si odniesli aj par cien ... tu budem musiet popracovat na citani tych ich neskutocnych mien a priezvisk :big smile:

skoda ze neprisli kolegovia z Ciech a Rakuska , uvidime na dalsi rok

a tiez chcem podakovat vsetkym , ktori nam pomohli s hodnotenim modelov - tiez sa vas naslo pomerne vela a mohli sme si to rozdelit tak , aby bolo vyhodnotene pomerne rychlo a myslim ze ste si pri tom uzili aj nejaku tu zabavu :wink:

... vazeni , tesim sa na dalsi rocnik :victory:

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Cena primátora mesta Nitra , 24. ročník , / 20.10.2018 / Nitra

Príspevokod užívateľa pisho66 » 22 Okt 2018 18:44

Tiež sa chcem poďakovať za skvelo strávenú sobotu. Toľko modelov a vecí okolo toho som ešte asi na žiadnej výstave neobzeral :victory: , aj sme nestihli ísť na obed :bad smile: .
Ak sa podarí, tak o rok prídem znova :victory: .
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Návrat na "Archiv 2018"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných