O myjavský erb 2018 /17.11.2018/ Myjava

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

O myjavský erb 2018 /17.11.2018/ Myjava

Príspevokod užívateľa Oliver » 10 Okt 2018 23:27

Nechce sa mi veriť, že o tejto akcii tu nie je ešte ani zmienky .. každopádne dovolím si ju pridať. Dúfam, že ma kompetentní doplnia časom.
Informácie z fb udalosti:


ONLINE REGISTRACIA MODELOV (do 11.11.2018) https://myjavskyerb.webnode.sk/registracia/
Oficiálna stránka súťaže: https://myjavskyerb.webnode.sk/

Súťažná výstava plastikových a papierových modelov nazvaná O myjavský erb sa ako myšlienka zrodila v roku 2016 a svetlo modelárskeho sveta reálne uzrela v júli 2017. Práve vtedy sa totiž po prvý raz akcia v myjavskom Kultúrnom dome Samka Dudíka uskutočnila. Stoja za ňou miestni modelári z kopaničiarskeho kraja. Nadšenci, ktorí - hoci neorganizovaní v klube či krúžku - sa rozhodli predstaviť krásu a príťažlivosť modelárskeho umenia širšej verejnosti. To bol a je základný cieľ myjavskej výstavy. Ukázať ľuďom - laikom i skúseným modelárom, že aj tu na slovensko-moravskom pomedzí, na kopaniciach a v okolí, sú šikovní ľudia, ktorí sa tejto záľube aktívne venujú. Chceme, aby sa v "metropole pod slamou" títo ľudia zblízka i zďaleka medzi sebou spoznávali, vymieňali si skúsenosti, porovnávali svoju prácu a strávili tak príjemný čas v kruhu tých rovnako "postihnutých". Všetci sú u nás v sobotu 17. 11. 2018 vítaní!

Základné propozície súťažnej výstavy plastikových a papierových modelov O myjavský erb 2018 sú nasledovné:

PLASTIKOVÉ MODELY

STUDENT (0 - 12,99 rokov)
T1 - lietadlá a vrtuľníky
T2 - bojová technika
T3 - cestné dopravné prostriedky (civilné, športové)
T4 - ostatné

JUNIOR (13 - 17,99 rokov)
J1 - lietadlá a vrtuľníky 1/72 a menšie
J2 - lietadlá a vrtuľníky 1/48 a väčšie
J3 - bojová technika 1/72 a menšia
J4 - bojová technika 1/48 a väčšia
J5 - diorámy bez rozdielu mierky
J6 - cestné dopravné prostriedky (civilné, športové) bez rozdielu mierky
J7 - lode a ponorky bez rozdielu mierky
J8 - figúrky a busty bez rozdielu mierky
J9 - ostatné bez rozdielu mierky

SENIOR (od 18 rokov)
S1 - lietadlá vrtuľové 1/72 a menšie
S2 - lietadlá prúdové a vrtuľníky 1/72 a menšie
S3 - lietadlá vrtuľové 1/48 a väčšie
S4 - lietadlá prúdové a vrtuľníky 1/48 a väčšie
S5 - bojová technika pásová 1/72 a menšia
S6 - bojová technika kolesová 1/72 a menšia
S7 - bojová technika pásová 1/48 a väčšia
S8 - bojová technika kolesová 1/48 a väčšia
S9 - diorámy bez rozdielu mierky
S10 - cestné dopravné prostriedky (civilné, športové) bez rozdielu mierky
S11 - lode a ponorky bez rozdielu mierky
S12 - figúrky a busty bez rozdielu mierky
S13 - ostatné bez rozdielu mierky

ŠPECIÁLNE CENY PRE PLASTIKOVÉ MODELY
Cena Ernesta Applebyho - špeciálna cena udelená autorovi vybraného spojeneckého bombardéra z obdobia 2. svetovej vojny bez rozdielu mierky a veku autora
Cena pivovaru Hellstork - špeciálna cena udelená autorovi vybraného prúdového lietadla v seniorskej kategórii bez rozdielu mierky
"100" - Cena primátora Myjavy - špeciálna cena udelená autorovi vybraného modelu pozemnej bojovej techniky v službách ČSR/ČSSR/ČSFR/SR/ČR bez rozdielu mierky a veku autora pri príležitosti stého výročia vzniku ČSR

PAPIEROVÉ MODELY

P1 - letecká lechnika - vojenská
P2 - letecká technika - civilná
P3 - pozemná technika - vojenská
P4 - pozemná technika - civilná a športová
P5 - stavby a architektúra
P6 - lode a ponorky
P7 - figúrky, busty, príroda

Pozn.: Organizátor si vyhradzuje právo v prípade nedostatočného zastúpenia súťažných modelov v konkrétnej kategórii (menej ako 5 modelov od menej ako troch modelárov) nevyhlásiť víťaza alebo kategórie zlúčiť. Modely bude možné prihlásiť na výstavu aj ako nesúťažné.

HODNOTENIE SÚŤAŽE
Vyhlásenie výsledkov je naplánované na 14.30 h. Modely budú vyhodnocované systémom páči/nepáči bez odborného prideľovania bodov porotou zloženou zo zástupcov organizátora súťaže a skúsených modelárov prítomných na výstave. Trofej od mesta Myjava získa najlepší model v každej súťažnej kategórii. Ďalšie diela budú odmeňované bez určenia poradia v závislosti od počtu vecných cien, ktoré sa nám podarí do súťaže získať. Opäť by sme pri tejto príležitosti radi pripomenuli všetkým modelárom, že síce akciu organizujeme ako súťažnú výstavu, aby bola o niečo atraktívnejšia, no našim hlavným cieľom je propagácia modelárstva ako zaujímavého hobby pred širšou verejnosťou. To na margo polemík, či vôbec má systém páči/nepáči zmysel a či takúto výstavu nazývať súťažnou. My chceme dať v prvom rade šancu modelárom z blízkeho i širokého okolia, aby sa mohli verejne pochváliť svojimi dielami, porovnať si svoje schopnosti s inými nadšencami, načerpať skúsenosti od skúsenejších modelárov a stráviť príjemnú sobotu v kruhu ľudí, ktorých spája spoločná záľuba. Snáď sa nám to podarí.

REGISTRÁCIA MODELOV A VSTUPNÉ

Registrácia modelov bude spustená v septembri 2018. Jej elektronická forma bude modelárom prístupná do 11. novembra 2018 a bude bezplatná. Registrácia modelov na mieste bude možná od 8.00 do 9.30 h a bude spoplatnená sumou 2,- €/50,- Kč pre jedného prihlasujúceho sa modelára. Vstupné pre návštevníkov výstavy bude dobrovoľné.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: O myjavský erb 2018 /17.11.2018/ Myjava

Príspevokod užívateľa Fito » 24 Okt 2018 14:03

Pýtal som sa organizátora, kam zahlásiť modely z kategórie železničná technika.
Takéto modely treba zahlasovať do kategórie P4 - pozemná technika (civilná a športová).

Nezabudnite na možnosť prihlasovania cez internet - prihlasovanie je bezplatné.
V prípade registrácie modelov priamo na výstave je to spoplatnené sumou 2€.

Edit: medzičasom už boli kategórie premenované, takže už je to jasné
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: O myjavský erb 2018 /17.11.2018/ Myjava

Príspevokod užívateľa vrso » 17 Nov 2018 20:47

organizácia, priestory, ozvučenie hodnotím pozitívne
síce bolo málo stolov pre papierové modely, ale potom priniesli ďalšie stoly takže toto ma potešilo
málo parkovacích miest v priamej blízkosti je problémom väčšiny súťaží takže to hodnotiť nechcem
čo ma ale sklamalo je oceňovanie modelov, organizátori síce prehlasovali že je to v prvom rade výstava, ale oceňovali po 3 modely v kategórii štýlom najlepší dostane ERB+modely a ďalšie dva ocenené dostali ako ocenenie po 3 kusy modelov po väčšine jednoduchých pre začiatočníkov, keď mám pravdu povedať to ma už viac potešili diplomy z Banskej Bystrice ktoré boli toľko kritizované, ako 3 modely ktoré asi ani lepiť nebudem, a ktoré mi súťaž nijako nepripomínajú. Možno by bolo vhodné teda oceňovať priamo iba jeden model v kategórii

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: O myjavský erb 2018 /17.11.2018/ Myjava

Príspevokod užívateľa Roman » 17 Nov 2018 20:55

najake obrazky modelov by sa nenasli?
minuly rok to tiez tak bolo. malo stolov,malo miesta na parkovanie,ocenovanie rovnake. vidim ze vsetko ostalo po starom

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: O myjavský erb 2018 /17.11.2018/ Myjava

Príspevokod užívateľa marcello » 17 Nov 2018 21:00

Pridávam malé info - v dnešných hlavných správach na markíze bola o tejto súťaži celkom dlhá reportáž (teda neodbili ju za 10 sekúnd...) Možno sa aj nájdete, boli tam zo dva tri rozhovory (a veľa modelov k tomu).

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: O myjavský erb 2018 /17.11.2018/ Myjava

Príspevokod užívateľa Oliver » 18 Nov 2018 00:04

Ja za dnešok obzvlášť oceňujem vyhlasovanie výsledkov vedľa v kinosále. Oproti minulému ročníku, kedy sa výsledky vyhlasovali v miestnosti s modelmi to dnes bolo omnoho lepšie. Pripájam aj pár fotiek modelov, ktoré ma zaujali. Väčšina je z nich plast, v ktorom hľadám inšpiráciu pre ďalšiu tvorbu. Na fotky tam už bolo odborníkov viac. :)

Papier:


Plast:


Ďakujem organizátorom za ceny, tohtoročný erb pre víťazov je ešte krajší ako ten z minulého roku. Najviac prekvapený som ostal aj tak vtedy, keď som si uvedomil, že cena je za model postavený ešte v roku 2015.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
&rey | 34
Príspevky: 133
Meno: Andrej
Bydlisko: Žilina, Medzilaborce

Re: O myjavský erb 2018 /17.11.2018/ Myjava

Príspevokod užívateľa &rey » 18 Nov 2018 14:20

Kto nevidel na tvároknihe, tu je zopár obrázkov

Som rád, že môj kostol zaujal :victory:

Užívateľov profilový obrázok
MIO | 45
Vtákológ
Príspevky: 488
Meno: Mišo
Bydlisko: Modra

Re: O myjavský erb 2018 /17.11.2018/ Myjava

Príspevokod užívateľa MIO » 18 Nov 2018 15:12

Za mňa veľmi vydarená akcia, veľká vďaka organizátorom :) Aj sa mi dva erby ušli za loďku a operencov :victory:

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Lubosch | 49
Príspevky: 295
Bydlisko: Sobotište
Kontaktovať užívateľa:

Re: O myjavský erb 2018 /17.11.2018/ Myjava

Príspevokod užívateľa Lubosch » 18 Nov 2018 17:35

Celkom vydarená akcia a príjemne strávený deň. Vzhľadom k tomu že to bol druhý ročník tak to organizátori zvládli podla mňa celkom dobre. Už aj tá zmena miesta pre vyhlasovanie výsledkov sa ráta ako snaha o vylepšenie. Ešte by bolo dobré ak by sa organizátorom podarilo nájsť stabilný termín konania súťaže a nemuselo sa to každý rok meniť.
Z nedostatku miesta na stoloch pre papierové modely som bol tiež sklamaný. Drvivá väčšina modelov bola registrovaná cez net, takže koľko modelov príde sa dalo predpokladať a o veľkosti papierových modelov si mohli urobiť predstavu minulý rok. Ale našťastie organizátori situáciu rýchlo vyriešili prinesením ďalších stolov a ak by bolo najhoršie v rohu miestnosti bol klavír.

vrso napísal:čo ma ale sklamalo je oceňovanie modelov, organizátori síce prehlasovali že je to v prvom rade výstava, ale oceňovali po 3 modely v kategórii štýlom najlepší dostane ERB+modely a ďalšie dva ocenené dostali ako ocenenie po 3 kusy modelov po väčšine jednoduchých pre začiatočníkov, keď mám pravdu povedať to ma už viac potešili diplomy z Banskej Bystrice ktoré boli toľko kritizované, ako 3 modely ktoré asi ani lepiť nebudem, a ktoré mi súťaž nijako nepripomínajú. Možno by bolo vhodné teda oceňovať priamo iba jeden model v kategórii

Áno modely ktoré som dostal určite lepiť nebudem ale pamiatku na súťaž dostal každý kto prinieslo model už pri registácii.


marcello napísal:Pridávam malé info - v dnešných hlavných správach na markíze bola o tejto súťaži celkom dlhá reportáž (teda neodbili ju za 10 sekúnd...) Možno sa aj nájdete, boli tam zo dva tri rozhovory (a veľa modelov k tomu).

Pekná reportáž ale po poslednej vete som mal dojem že si ju objednali chlapci z Bratislavy aby upozornili na svoju akciu (Plastiková zima) ktorá bude o týždeň.

Návrat na "Archiv 2018"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných