Pomoc

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 30
Meno: parkourista

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa Matej » 13 Okt 2018 21:25

Ico - rovnaká skúsenosť..prospektor týždeň od objednávky nič, modelplasticshop odpoveď skoro hneď..

Matus - príde mi to rovnako ako si napísal.. :-( ale toto sa takto nerobí..
By ma zaujímalo, ktorý amater ju dokázal hentak zababrat pri tej páčke..to boli neskutočne nánosy farby..
Aktuálne: Maz 537g
Hotovo: BAT-M

mimapnd | --
Fordsonman
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mimapnd » 13 Okt 2018 21:50

Matej napísal:Ico - rovnaká skúsenosť..prospektor týždeň od objednávky nič, modelplasticshop odpoveď skoro hneď..

Matus - príde mi to rovnako ako si napísal.. :-( ale toto sa takto nerobí..
By ma zaujímalo, ktorý amater ju dokázal hentak zababrat pri tej páčke..to boli neskutočne nánosy farby..

Ako pises, amater, co nikdy pistolku nemal v ruke, presteloval ju do nepricetna a stisol kohutik, zlakol sa vysledku... potom ocistil vidiltelne zatrtulene miesta a poslal naspak ako "pokazene"... Ale ak je to fajnovy obchod tak poslu novu masinku. Ved ich meno je viac ako jedna masinka, co je na prd.
Teraz:
Pred: Zeriav Ganz, Fordson F Road Roller, Fordson F Snowdevil,
Po: nejaky divny Fordson.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

atlon | 40
Pán laserov
Meno: attila
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa atlon » 17 Okt 2018 18:16

Je tu niekto kto pracuje v ZSE? potrebujem sa niečo popýtať na nejake postupy a tak :wink:
Armin is the best

Matej | 30
Meno: parkourista

Príspevokod užívateľa Matej » 25 Okt 2018 12:29

Matej napísal:zdar chalani..chcem sa spýtať na Váš názor..nedávno, 3.10., som si objednal novú airbrush pištol Fengda BD-203..dnes som ju rozbalil, že skúsim niečo nastriekať a toto som našiel..

ústie ako je tryska zasr**né od farby, taktiež aj miesto pred páčkou na púšťanie vzduchu..keď som tam zašpáral normálne niečo z toho vypadlo..objednával som zo stránky modelplasticshop.sk..už som odtiaľ kupoval aj svoju prvú pištol, aj farby a vždy všetko OK..už som kontaktoval aj predávajúceho, uvidíme čo odpíše..nemáte niekto podobnú skúsenosť, či už s týmto e-shopom alebo iným?

aby som uzavrel túto vec..pištol bola poslaná naspäť a bola mi poslaná úplne nová..takže veľké + tomuto e-shopu, opäť nesklamal a potvrdil svoju serióznosť.. :)
Aktuálne: Maz 537g
Hotovo: BAT-M

iconmaster | 30
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 25 Okt 2018 19:13

Super, nech ti dobre sluzi nova pistol :wink:

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Nov 2018 11:32

viete mi niekto poradiť, ako/ akým programom/ nástrojom sa dá určiť priemerná farba danej plochy prosím? mám oskenovanú Galaxiu a samozrejme na všetkých stránkach je iný odtieň farby tej istej plochy...

chcem si prekresliť trup a potrebujem to znova vyfarbiť, ale keď si zložím veľkú plochu z toho kusu, tak je tam vidieť žilkovanú textúru a potrebujem aspoň 3-4 rôzne odtiene
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

xavi | --

Príspevokod užívateľa xavi » 01 Nov 2018 12:21

tieto funkcie sa casto pouzivaju v programoch na editaciu fotografii. pokial mas fotoshop tak tam by malo byt kvapkatko ktore berie priemernu farbu z viacero pixelov okolo, uz to len nejako vyexportovat, alebo zobrazit RGB hodnoty... okrem toto su priamo v tych tooloch su dalsie nastroje ako zehlicka na vyhladenie artefaktov a podobne, ale to asi nie je uplne vhodne pre teba kedze chces kreslit na novo.
okrem toho su aj nejake online nastroje, ktore vedia spravit primernu farbu celej fotky, takze ked napr vystrihnes len malu plochu a posles to tam tak by to mohlo fungovat. napr tu: https://www.wisegeek.com/how-can-i-find ... ograph.htm

Fito | 43
Admin
Meno: Fito
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fito » 01 Nov 2018 21:11

Nainštaluj si do androidu Color picker od Mikhail Gribanova,
V programe ti to potom rovno otvori fotak a povie ti, aku farbu vidi. Je tam moznost prepnutia palety do RAL, a podobne.

xavi | --

Príspevokod užívateľa xavi » 01 Nov 2018 21:24

Ja len dodam, ze Color picker by bol dobry napad v pripade, ze sa bavime o vytlacenom kusku. pouzivat smartphone na monitore pocitaca, ktory nie je naklibrovany na presne zobrazenie farieb nie je prave najstastnejsie(najpresnejsi) napad (monitory zvacsa nepokryju ani 100% RGB farebneho priestoru). to uz radsej z brucha nastrielat 4 odtiene sedej a usetrit si cas.

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Nov 2018 22:54

ideálne by bolo, ak by sa dala "vyliať farbou" celá textúra, len ja s gimpom neviem skoro vôbec robiť,
podarilo sa mi toto akurát, som zvedavý, ako to bude vyzerať vytlačené

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný