Lietadlo na beziacom pase :)

Vzlietne?

Ano
38
68%
Nie
18
32%
 
Celkom hlasov: 56
Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: Logicke hadanky

Príspevokod užívateľa Luky815 » 03 Júl 2015 18:49

Pravda nie je ani na jednej stránke.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
Salvor | 45
Príspevky: 24
Meno: Marek
Bydlisko: Trnava

Re: Logicke hadanky

Príspevokod užívateľa Salvor » 04 Júl 2015 16:18

Podľa mňa nevzlietne, a prečo ...

Lietadlo stoji na dráhe, motory dá pilot naplno a lietadlo sa rozbieha dopredu. Kolesa sa otáčajú, ale proti ich pohybu začne pôsobiť pás. Čiže lietadlo voči zemi stojí. Kolesá a pás si môžeme odmyslieť a na dráhu postaviť ekvivalentná lietadlo, ktoré je zabrzdené. Zase dáme motory naplno a teraz ak sú tu piloti, nech odpovedia, čo sa stane s lietadlom , ktoré ma motory naplno ale zabrzdené kolesá proti pohybu? (Samozrejme prúd vzduchu z motorov je rovnobežný s povrchom zeme, nie je naň kolmý, v tom prípade by asi vzlietlo a vzápätí drblo späť na zem).
Podľa mňa je podmienkou vzlietnutia dostatočné prúdenie vzduchu okolo krídel. Vzlietnutím rozumiem, že lietadlo sa udrží vo vzduchu a začne sa pohybovať dopredu. A to v tomto prípade nedosiahneme.
V jednom jedinom prípade by som bol naklonený tomu že vzlietne a to v prípade že by išlo o veľmi ľahké lietadlo a fúkal by dostatočný vietor (proti lietadlu), ktorý by ho dokázal zodvihnúť. Čítal som o prípadoch, keď lietadlo vo vzduchu stálo, resp. cúvalo (Storch), keď protivietor bol tak silný, ž výkon motora nestačil na pohyb vpred, ale zároveň bol vietor dostatočne silný na to aby vytváral vztlak na krídlo.

Užívateľov profilový obrázok
suhob | --
Príspevky: 145
Meno: Adam
Bydlisko: Stará Turá
Kontaktovať užívateľa:

Re: Logicke hadanky

Príspevokod užívateľa suhob » 04 Júl 2015 18:54

Vzlietne.

Prečo?

:bad smile:

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: Logicke hadanky

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 04 Júl 2015 20:52

Salvor: Zásadní chyba - letadlo se nerozjíždí proto, že se mu točí kola, ale proto, že se motor "opírá" o vzduch. Viz o stránku dřív ten příklad s běhacím pásem, tím je to vysvětlený úplně krásně. Kromě teda že "magic" :D & :D

Užívateľov profilový obrázok
ondreywc40 | --
Príspevky: 27

Re: Logicke hadanky

Príspevokod užívateľa ondreywc40 » 04 Júl 2015 22:08

Salvor: raz nám kolega spomínal ako robili motorovú skúšku na MIG-23, a nemali je pevne ukotvenú k zemi, iba klinmi pod kolesami... sám neveril jak sa rozbehla... a ak si prídavné spaľovanie poradilo s klinmi pod kolesami, tak brzdy zvládne ako nič :-)

Užívateľov profilový obrázok
Salvor | 45
Príspevky: 24
Meno: Marek
Bydlisko: Trnava

Re: Logicke hadanky

Príspevokod užívateľa Salvor » 05 Júl 2015 14:28

To Vojta Č." Viem, ani som to tam nenapísal.. (iba to že sa finálne roztočia, keď sa lietadlo začne pohybovať, vynechal som fázu, ako sa motor začne "opierať" o vzduch) ak by malo lietadlo lyže, tak sa tiež rozbehne, s trochu väčším odporom, ale rozbehne, tak ako píše ondreywc40 u zabrzdeného Migu.

Najlepšia odpoved by suhob :-)

Užívateľov profilový obrázok
group b | --
2K+
Príspevky: 2083
Meno: Tomáš

Re: Logicke hadanky

Príspevokod užívateľa group b » 06 Júl 2015 12:22

ještě chybí jeden základní údaj, čí je to letadlo ? Řecké nevzlétne , není na palivo :wink:
moje webové stránky kde naleznete mojí tvorbu - modely nejen automobilů | za obzorem

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Logicke hadanky

Príspevokod užívateľa sony » 05 Aug 2015 06:30

Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Logicke hadanky

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 05 Aug 2015 13:50

si kompletne zabil Obrázok
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: Logicke hadanky

Príspevokod užívateľa terenkoza » 05 Aug 2015 13:56

:bad smile:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný