Pokec

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 20 Sep 2018 18:56

drahá 12r jazdí (a cúva) so senzormi, minulý týždeň jej vypadli, neuvedomila si to a nacúvala krížom cez cestu rohom auta do Medveďa kabrio,
ona nemá nič, teda jeho farbu na nárazníku a pár malých odrenín, on prevalený blatník a utrhnutý spoiler
(majiteľ Medveďa vyskakoval, že škoda údajne 10 000€, ale policajtov nevolal...)

tempomat aspoň nezasahuje do riadenia, teda nie adaptívny, utrhlo by ma, kebyže mi furt brzdí auto

v autoškole by mohli jazdiť na starom trojkvalte bez synchrónov, nech vedia, čo je radenie s medziplynom :P

a vrchol je vodičák na automat :scorn:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

xavi | --

Príspevokod užívateľa xavi » 20 Sep 2018 19:38

ludia robia chyby a preto treba eliminovat z dopravy ludsky faktor. ved si len zober, ze priemerny reakcny cas oddychnuteho vodica od momentu kym vidi kriticku situaciu do momentu ked zacne brzdit je 1,5 sekundy. pripocitaj ked niekto soferuje po 8 hodinach v robote. vazne si niekto mysli, ze automatciky system to zvladne pomalsie/horsie? kazdy den zomieraju ludia preto ze nie niekto povedal, ze toto este stihnem, alebo nevsimol nejaku znacku. nehovoriac o tom kolko penazi sa minie na vyjazdy sanitiek, zachranarov a inych zloziek a hlavne nervou ked stovky ludi musia stat v zapachach.

V agro sektore je uz celkom bezne pozuivanie modernych technologii. vacsie mechanizmy su vybavne aspon kamerovymi systemami aby mala obsluha lepsi prehlad co sa deje okolo. pouzivaju palubne pocitace a navigacie na optmalizovanie tras a setrenie nakladov, atd. a v doprave nevedia ani stopnut cas za ktoty auto prejde usek a toho prepocitat priemerku a bez mihnutia oka posielal pokuty za prekrocenie. na miesto si tam radsej postoja na 10 minut pistolnici v zelenom rovnako ako pred 60 rokmi.

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 21 Sep 2018 15:16

štekáš pri nesprávnom strome zlatý môj, ja túto politiku neuznávam :wink: to potom nech rovno ZAKÁŽU osobnú dopravu a taho používať autobusy a vlaky

máš sa naučiť jazdiť PORIADNE, alebo nelez za volant, príliš pretechnizovaný svet je hovadina, drbne ti na dvorček nejaký meteorit, skolabuje spoločnosť a tieto internetové, počítačové a autonómne bazmeky môžeš akurát tak zahodiť, podobne ako elektromobily
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

iconmaster | 29
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 21 Sep 2018 18:47

Nechcem, aby tu vznikla debata ako v nemenovanom topicu, no iny by mohol argumentovat aj tym, ze naco toto riesime na internetovom fore, ked sa to da vyskriabat aj na stenu jaskyne, co navyse nezmizne v pripade padu internetu a zdochnutia serverov.. Ak ma dojst k nejakej fatalnej udalosti, aj tak ostaneme bez paliva, tak potom je uz uplne fuk, ci mas elektromobil alebo 1000-ku skodovku :haha:
Samozrejme tiez nie som najvacsi zastanca autonomych veci, no neraz sa dokazalo ze tie stroje robia menej chyb ako ludia. A doba ide dopredu, mozno nie podla nasej chuti, no nikto sa nepyta jedinca.

atlon | 40
Pán laserov
Meno: attila
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa atlon » 21 Sep 2018 19:53

iconmaster napísal:.... ked sa to da vyskriabat aj na stenu jaskyne, co navyse nezmizne v pripade padu internetu a zdochnutia serverov..
A doba ide dopredu, mozno nie podla nasej chuti, no nikto sa nepyta jedinca.

:victory: :victory: :victory:
Armin is the best

petopato | 47
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 21 Sep 2018 21:29

toudi-sk, keby autonómne brzdenie zachránilo život tebe, alebo niekomu z tvojich blízkych, asi by si zmenil názor.
Pre ilustráciu: dnes kolega "oprel" dafa o poľský náves a do neho to odzadu pichli ešte 2 autá. Keby mali AEBS (systém automatického núdzového brzdenia), nemuselo dôsť k zrneniam, ku škodám a nemusela byť R1-ka upchatá pol dňa.
Obrázok

paluso | 42
Meno: Pavol

Príspevokod užívateľa paluso » 25 Sep 2018 06:43

Nechcem cerit vodu, ale podla fotiek tych osobakov, tak asi nie celkom dodrziavali bezpecnu vzdialenost.

Jolaus | 39
Meno: Martin

Príspevokod užívateľa Jolaus » 25 Sep 2018 13:27

Neviem ci niekto z vas uz sedel za volantom auta co je prepchate elektronikou a malo aj system autonomneho brzdenia. Ja som takych aut prevetral stovky a pravda je taka ze tento system reagoval len na objekt pohybujuci sa predo mnou. Pokial by som bol rozbehnuty oproti niecomu co stoji, tak to ten asistent do toho napali v plnej rychlosti. A zo skusenosti viem ze cim viac asistentov tym horsie. Ja verim za volantom iba sebe a tomu co vidia moje oci. A to denno denne brazdim ulice BA na autobuse, kolkokrat iba par cm od okoloiducich alebo stojacich aut, ludi a roznych prekazok.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

petopato | 47
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 27 Sep 2018 17:03

Ja teda neviem aké autá si prevetral, ale ja to mám v služobnom a reaguje to aj na stojace objekty, dokonca za šera mi vypne tempomat niekedy aj pred nadjazdom, lebo si nie je istý výškou. Nezabrzdí, lebo to hneď vyhodnotí ako dostatočnú výšku, ale vyhodí hlášku "Nebezpečenstvo kolízie". Niekedy to môže byť aj otravné (stane sa to asi raz za dva týždne), preto ten systém neobhajujem, ale povedal by som, že je to dobrá vec na korekciu možného pochybenia vodiča. A čo sa týka adaptívneho tempomatu, doteraz som ho zatracoval, ale po tom čo som si na to zvykol, už by som auto bez toho nekupoval. Mimochodom systém vybočenia z jazdného pruhu a AEBS sa dá deaktivovať jednoduchým tlačítkom, len to treba urobiť vždy po naštartovaní, lebo sa pri štarte stále aktivuje. Predpokladám, že sa tieto veci čoskoro dostanú do zákona a budú povinné od výroby, tak ako automatické denné svietenie, alebo snímače tlaku v pneu.
Obrázok

Jolaus | 39
Meno: Martin

Príspevokod užívateľa Jolaus » 27 Sep 2018 18:23

Poculi sme slovo bozie..amen.
Jazdil som desat rokov v automobilke na najmodernejsich kuskoch co boli na trhu. Neviem co montuju do aut teraz ale keby to bolo reagovalo na vsetko okolo....aj co je pevná prekazka...tak auto by bolo stale zabrzdene. Nevysiel by si ani z parkoviska plneho aut, lebo vzdy by si sa k niektoremu priblizoval. Ale ja som len obycajny amater z Blavy...takze urcite píšem hovadiny a pravda je niekde inde...napriklad okolo Šiah.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný