Pokec

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 30
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pokec

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Sep 2018 19:16

Uprimne zacinam lutovat, ze som ten link sem vobec dal. No necakal som tie prehnane emocie okolo technickej temy (o veciach).
Mozno bude zaujimave tuto diskusiu vytiahnut po 10-15 rokoch, ked forum dovtedy vydrzi. Tu skutocnu pravdu ukaze az cas.

Fito | 44
Admin
Meno: Fito
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fito » 27 Sep 2018 20:16

Podla mňa pohodička, normálna diskusia o veciach, na ktoré majú ľudia iný názor.
Ja osobne som tiež za menej "elektro" - mám pocit že čím viac techniky a asistentov, tým viac majú "šoféri" čas na sprostosti a nevenovanie sa jazde.

Na druhej strane, adaptívny tempomat, alebo napríklad to svetielko čo ťa v speťáku upozorní, že je niekto v mrtvom uhle, to sú veci, ktoré sa mi zdajú ako prínos k bezpečnosti..

Jolaus | 40
Meno: Martin

Príspevokod užívateľa Jolaus » 27 Sep 2018 20:35

Inac ten system co myslim ja front asistent. Brzdový asistent je nieco uplne ine. Takze sa ospravedlnujem za pripadne nezhody. Ale ja ked som skusal ten front assist tak fungoval na iduce auta predo mnou.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Ali | 48
Meno: Ali

Príspevokod užívateľa Ali » 28 Sep 2018 17:38

Funkcionalita závisí od "úrovne autonómneho systému":
Úroveň 0: Žiadna automatizácia.
Úroveň 1: Vozidlo pomáha s riadením alebo zrýchľovaním/brzdením.
Úroveň 2 - Riadenie bez rúk: Vozidlo pomáha s riadením a zrýchľovaním/ brzdením. Vozidlá Tesla na diaľnici vedia fungovať na úrovni 2, kedy vodič nedrží volant ani nemá nohy na pedáloch.
Úroveň 3 - Riadenie "bez očí": Vozidlo pomáha so všetkými aspektmi jazdy, pričom sa očakáva, že človek zareaguje na žiadosť o zásah v prípade potreby.
Úroveň 4 - Riadenie "bez mysle": Vozidlo pomáha so všetkými aspektmi jazdy, aj v prípade, že človek nezareaguje na žiadosť o zásah.
Úroveň 5 - Riadenie "bez vodiča": Vozidlo prevezme kontrolu nad všetkými aspektmi riadenia, za každých podmienok.

Napríklad adaptívny tempomat s front assistom, prípadne asistentom jazdy v pruhoch do určitej rýchlosti je úroveň 1.

marcello | 27
Meno: Marcel

Príspevokod užívateľa marcello » 31 Okt 2018 20:02

Zdravím všetkých.

nedávne skupinové zbierky ma vyprovokovali viac premýšľať nad jednou myšlienkou, ktorá mi síce dlho v hlave vŕtala, ale nikdy som ju veľmi nebral vážne ..... až doteraz. Rozhodol som sa, že si kúpim prvého poliaka!

A preto vzniká otázka, na ktorú je asi nemožné nájsť odpoveď, ale aj tak to skúsim - Poraďte mi aký model, respektíve vydavateľstvo je najvhodnejšie pre vstup do sveta poľských stavebných postupov.

Viem, s touto otázkou z času na čas niekto na fóre príde a väčšinou dostane odpoveď - nejakú mašinku. Ale je tu jeden problém, s ktorým si asi u časti modelárskeho publika nespravím reklamu. Ja vyslovene nemám rád železničnú techniku, čiže týmto smerom by som nešiel.
Hľadám niečo rozsahom menšie, asi skôr niečo hranatejšie (lietadlá nie, ich krivky a prechody trupu na krídlo, toho sa bojím, ešte som stále zhrozený zo svojho výtvoru Spitfire-a z MegaGraphic) a to je asi tak všetko čo môžem povedať. Mám voľný dosť podlhovastý priestor na komode, čiže do hry by mohla ísť aj teoreticky nejaká menšia loď (samozrejme žiadne Fuso alebo Bismarck). Zelenina, automobily, architektúra, lode, možno stavby......čo z toho by ste vedeli doporučiť?

Ja viem, nie je to práve najjednoduchšie zadanie, ale tých modelov je tak veľa a času tak málo :)

iconmaster | 30
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 31 Okt 2018 20:20

Hlavne nieco rozsahovo mensie, aby si v prvom rade skusil, ako sa lepi polsky model. Bez chlopni, s podlepovanymi dielmi, rebrovanim.
Podla mna bude jednoduchsie, ak si sam vyberies z ponuky vydavatelstiev zopar modelov a tak sa spytas, co by ini odporucali. Mozno niektore modely nemusia byt az take presne, a pod. a zbytocne by ta odradili od lepenia dalsich.

xavi | --

Príspevokod užívateľa xavi » 31 Okt 2018 20:30

Ak hladas nieco rozsahovo mensie tak sa skus pozriet na lietadla od KEL. Rozsahovo a cenovo je to niekde na urovni ABC ale je to pekne na oboznamenie sa s polskou skolou lepenia bez chlopni. A hlavne nebude ta boliet penazenka ked nieco pokazis. Co sa tyka lodiciek tak JSC vydava slavne lode v 1:400 mierke. Mali by byt jednoduchsie ako tie od halinskeho.

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 31 Okt 2018 20:32

načo hneď vyhadzovať peniaze za komerčný model? ak chceš skúsiť "poľskú" školu, zlep si nejaký free model z fóra :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Fito | 44
Admin
Meno: Fito
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fito » 31 Okt 2018 20:42

Alebo siahni po free poliakoch, napríklad vďačný model na začiatok je podľa mňa FREE prives od Renova model:
Stiahnuť si ho môžeš tu :
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Má to dokopy 4 strany dielov, to na začiatok isto stačí...

Tuto to staval jeden šikulák :
http://www.papermodelers.com/forum/armo ... raz-4.html

Obrázok

petopato | 47
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 31 Okt 2018 21:00

Áno, aj na Slovensku ho už minimálne jeden šikovníček zlepil: http://www.papermodelers.sk/viewtopic.p ... =75#p77420 :victory:
Obrázok

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný