tlaciaren aku vybrat

Užívateľov profilový obrázok
trdlo | --
Príspevky: 293
Bydlisko: cirkus raluy, caravan MAN spanielsko

tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa trdlo » 30 Mar 2013 21:13

banda nejak potrebujem ziskat prehlad

doteraz mi skvele fungovala starucka 1410 od hp ale jaksi doziva a tak sa obzeram po novej. ale neviem aku ...

tak fasa by bolo keby zvladala :

samozrejme scan tlac a kopirovanie
pak tlac aj dlhsich stran ako je bezna dlzka A4 ( konkretny priklad su napriklad ramena na liebhra od loslanosa)
nech nestoji majland a pak cena kaziet popripade jednoducha moznost ich plnit

skuste mi niekto povedat dojmy z printrov co pouzivate vy :)


jo ps koli kvalite tlace a atramentu som nachylny k HP ale ak budu padne dovody zmenit znacku tak ok :D

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Mar 2013 21:19

ja osobne za seba ... HP ANI ZADARMO, čo som počul (a mám to aj doma ... zadarmo), tak na papierové modely má absolútne nevhodný atrament, rozpíja sa sa to jak šlak (možno sú aj špeciálne atramenty/modely tlačierní, ale neviem, aj HP laserovky boli divné, Mato78 by mohol vyprávať), mám Canon Pixma MP160 a som s ňou plne spokojný, zase až tak veľa netlačím a čo vytlačím, môžem aj jemne retušovať a nerozpije sa to hneď

ovládací program na HP je niečo strašné, skenuje to pomaly a 2×, najprv to spraví náhľad a keď to potvrdíš, tak to oskenuje znova :beat plaster:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Blackangel | --
Príspevky: 333
Meno: Michal
Bydlisko: Zemberovce (okr. LV )

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa Blackangel » 30 Mar 2013 21:27

Ja som mal prvu (len tlaciaren) CANON i850 (ak si dobre pamatam) a maximalna spokojnost..
Teraz mam zase CANON MX885 je tam scener, kopirka, tlac (a dokonca fax ale ten nemam zapojeny) a tiez maximalna spokojnost.. farby mam rozdelene na 5 casti takze sa daju pekne samostatne doplnat podla potreby a minutia.. a je moznost tlace aj dlhych stran ako spominas. (pripadne to ma zevraj aj nieco take ze ti napr A1 rozdeli na A4 s tym ze po tlaci to vies pospajat do plagatu ale to som neskusal este)
Takze ja som tvrdy CANONista :P

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Mar 2013 21:35

ak má tlačiareň zásobník vzadu "na stojáka", mal by sa dať potlačiť aj dlhý papier, akurát to musíš tlačiarni "oznámiť" v nastaveniach
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa pet1972 » 30 Mar 2013 21:36

V prvom rade by to mala byť priechodná tlačiareň, čiže papier zhora vlezie a zdola vylezie bez zbytočného prekrúcania sa...čo sa týka atramentov tak asi jeden z najlepších má EPSON...CANON je druhý v poradí...HP ani zadarmo

Užívateľov profilový obrázok
hopi | 36
Príspevky: 400
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa hopi » 30 Mar 2013 23:09

Zajímavé, před nějakými 10 lety byly HP tiskárny kvalitní. Já už na tiskárnu rezignoval a když chci něco barevného, jdu do copy centra.
Patience is a virtue.

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa atlon » 30 Mar 2013 23:32

z "pracovného" hľadiska (reklamácie) , najviac reklamované HP, potom Epson, Canon o dosť menej.
Kvalita tlače - naj Epson=Canon , HP nič moc.
cena - NAJ Epson , HP a Canon sa platí za značku hlavne
cartridge (cena) - najvýhodnejšie epson (výhoda že sú najviac odolné voči vode, najmenej sa rozpijú), HP - canon približne rovnako
Momentálne ma dosť zaujala táto tlačica :wink:
http://www.epson.sk/sk/sk/viewcon/corporatesite/products/mainunits/overview/11399
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa Dody » 31 Mar 2013 00:29

toudi_sk napísal:HP ANI ZADARMO, čo som počul, tak na papierové modely má absolútne nevhodný atrament, rozpíja sa sa to jak šlak

Ale prdlajs rozpija, skoro vsetky moje 53-ky a aj T-162 su tlacene na mojej HP a absolutne nic sa nerozpija :P

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 31 Mar 2013 00:35

ja vravím sám za seba, HP ani zadarmo a za tým si stojím :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 47
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa paluso » 31 Mar 2013 08:45

Off topic: Ono tlačiarne HP sú svojím spôsobom top. Ale je pravda, že mám na mysli laserové tlačiarne od 300 € + (začíname na modeloch LJ M451, alebo staršie rady LJ P2055, či LJ 1320). Ale to sa bavím o korporátnom prostredí. A prečo? Pretože HP má na tento druh fantastické ovládače a deploying a nepresvedčí ma nikto, že to tak nie je. Je pravda, že nikdy nepoužívame ovládače a softvér z priloženého CD, ale iba samotný driver stiahnutý zo stránky HP (PCL5/e, PCL6, PS, to sa mnohým tlačiarňam o tom ani nesníva). Je pravda, že všetky tlačiarne ktoré používam sú sieťové a tlačí sa cez printserver a k užívateľovi sú deployiované cez GPO (skrátka HP má svoj JetDirect špičkový). Ďalej HP má neuveriteľnú podporu ovládačov. Stačí zadať model a nájdete drivery takmer na všetky OS vrátane non-win platformy. Dokonca nové tlačiarne stále majú ovládač pre Win XP. Čo sa týka multifunkčných zariadení, to je strašné u HP. Do toho by som fakt nešiel, iba ak stroj od 2000 € +. Radšej kupujeme tlačiarne samostatne a skenery samostatne. Používame HP skenery jak SCSI, tak USB a tam je softvér taktiež iný ako pri MFP. Tie divno náhľadové a opätovné skeny to tam nefunguje. Ak by ste mali v správe 150 tlačiarní, tak by ste pochopili o čom to je.
Čo sa týka reklamácii, tak pri tomto počte sme nemali reklamovanú ani jednu (ale iba laserjety)! Atlon má zrejme na mysli atramentové tlačky. To sa priznám nemáme ani jednu, tak neviem hodnotiť (atrament v korporácii fuj, fuj, vysoké náklady na tlač). Jedine čo robíme, je údržba (maintenance kit). Ono zase keď má tlačka 250k+ natlačené, tak s ňou musíte niečo robiť.
To len aby to tak nevyznelo, že HP je nejaký šmejd a prečo majú predajnosť akú majú. Doma používam atramentovú tlačiareň Canon a som s ňou spokojný, dokonca pre win 7 som na ňu nemusel ani inštalovať drivery z CD a rozpoznal ju a nainštaloval. Na tlačenie textu mám HP LaserJet 2340.

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných