tlaciaren aku vybrat

Užívateľov profilový obrázok
Valasek | 49
Príspevky: 19
Meno: Pavel
Bydlisko: Valašsko

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa Valasek » 01 Apr 2013 21:52

Taktéž jsem (před lety) koupil EPSON - inkousty DURABRITE jsou vynikající. Ale jak stoupla potřeba tisku, přešel jsem :-( na neoriginály z aukra za 16 kč za kus - a modely po vytištění nyní lakuji LIDL-lakem.

Množství využitelného inkoustu u neoriginálnů je vlastnost, o které mohu s úspěchem pochybovat. Podle informací prodávajících je v nádržce 12 až 21 ml inkoustu. Mně se z nich povedlo "vytisknout" do protestů tiskárny o prázdné náplni průměrně asi 5 až 6 ml, ojedinělé maximum bylo 10 ml při hmotnosti plné cartridge 31 g. Zjišťoval jsem to rozdílem hmotnosti plné a prázdné cartridge. A jelikož mne to štvalo, zvolil jsem řešení, se kterým jsem zatím spokojený, využiji inkoust veškerý.
http://www.hiprint.cz/product.php?id_product=246

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa petopato » 01 Apr 2013 22:55

HP som dopĺňal aj ja, ale tieto, ktoré mám teraz v EPSON-e sa nedajú, ale ani to neriešim, lebo potrebujem asi jednu sadu na rok...

Užívateľov profilový obrázok
Blackangel | --
Príspevky: 333
Meno: Michal
Bydlisko: Zemberovce (okr. LV )

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa Blackangel » 02 Apr 2013 22:17

Tak co sa tyka naplni kupujem zarucene len orginal CANON. 2x som kupil do starej tlaciarne neznackove naplne a nestali za nic.. jedna sada sa mi odparila alebo co ja viem kde zmizla, a druha sada mi zalepila tak trisky ze som to musel cele rozoberat a precistovat. Pri orginal naplnach nemam problem ked aj pol roka netlacim,, ziadne lepenie, ziadne straty farby..

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 02 Apr 2013 22:22

na druhú stranu je pravda, že tie HP sú staršieho dáta (kupované pred 5. rokmi), teraz sú možno zase domáce atramentovky lepšie, ale rozhodne mu neodporúčam HP DeskJet F370, aby som bol presný a ten HP software, konkrétne SOLUTION CENTER je niečo strašné
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
kamen | --
Príspevky: 275
Bydlisko: Šala

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa kamen » 03 Apr 2013 10:58

To je pravda, HP soft je o ničom, ale na nete je kopa softu. Takisto aj o tisku, prakticky len oskenujem a tisknem len staré ABC a Zenity, orginálne modely majú rôzne gramáže papiera, pri lepení zo skenu vnikajú rôzne nepresnosti a s modelom sa trápiš.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 03 Apr 2013 11:07

kamen napísal:pri lepení zo skenu vnikajú rôzne nepresnosti a s modelom sa trápiš.

teraz si ma dostal, uprimne :big smile: pises, akoby boli stare vykopavkove ABC smikajdy vzory presnosti :bad smile:
ak niekto nevie pouzivaty skeny, tak nech ich nepouziva, tak ako pri vsetkom ostatnom treba pri tom rozmyslat, sken ma vyhodu, ze ak ti nieco nesedi, tak si to mozes relativne lahko upravit/prekreslit/prefarbit apod.
samozrejme to je idividualne smikajda od smikajdy a aj autor mohol uvazovat s inou hrubkou papiera, na akej bola potom smikajda vytlacena (kolkokrat boli v tlaciarni radi, ze MALI papier ... a nie, AKY papier)

no to je na dlhsiu debatu pri kofole nazivo :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
kamen | --
Príspevky: 275
Bydlisko: Šala

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa kamen » 04 Apr 2013 10:15

Píšem o skenoch z nových modelov, jasné že ABC neboli dokonalé, tie skenujem preto, lebo 30 rocný papier sa nedá lepiť. Musíme na tú kofolu, len čas nie je. Pre admina - nehádame sa, iba diskutujeme.

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa spider » 25 Aug 2013 15:40

Čo vravíte na túto tlačiareň?

http://multifunkcne-zariadenia.heureka. ... ecifikace/
prípadne tu
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_multifu ... 7.html?d=2

Zišla by sa mi nejaká tlačiareň, laserové sú drahé, tak aspoň nejakú atramentovú. v Tescu ju teraz majú za 42€. Za tú cenu sa to oplatí kúpiť?
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 25 Aug 2013 15:53

to isté, ale bez tých "somarín" (čítaj lacnejšie) nemajú, alebo potrebuješ pozerať na tlačiarni aj filmy? :big smile:
ja mám Canon Pixmu MP 160 a som spokojný
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa spider » 25 Aug 2013 16:02

Tým chceš povedať, že je v pohode? :haha:
Potrebujem multifunkčé zariadenie, farebné, s osobitnými farebnými náplňami, do 50€ a hlavnie nie Hlúpu P-čovinu
Všetky moje podmienky spĺňa, čo mi bolo podozrivé, tak som sa spýtal tuto.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní