tlaciaren aku vybrat

Užívateľov profilový obrázok
Lopo | 45
Príspevky: 225
Meno: Palo
Bydlisko: Myjava
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa Lopo » 23 Apr 2014 20:30

ja mam Canon MG6250 uz 2 roky a zatial bez problemov ...
meram bulharskym metrom !
zacata prerabka R2D2
hotovo: Spiderman pos2
rozsmikane: lowQ free R2D2, Jaeger Strike (Pacific Rim)
asi kos: IronMan mk7
plan: USS Patna, BumbleBee, Optimus Prime, Aliens P-5000, rozne SW ...

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa Jene » 23 Apr 2014 22:36

Dík, asi sa vyberem cestou tej canonky,lebo už sa bojím kupiť tesco, jediná,ktorá tlačila autentické farby ako z monitora bola Epson DX ale tej sa porúčala po skončení záruky hlava, na aktuálnej odišiel skener.Neviem,či len ja mám šťastie na ne, bo u kolegu fakčí Epson DX-ka už štvrtý rok a u priateľky SX115 tretí rok. Na tej SX115 som mal problém už s farbou strechy na Sergejovi a keď som skúšal tlačiť ďalší model, tak farby boli až moc mimo reality.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa petopato » 24 Feb 2015 22:24

Tiež sa chystám kúpiť tlačiareň, konečne sa zbavím mojej epsonky, minuli sa mi farebné náplne a už nie som ochotný kupovať nové, ktoré som skoro plné vyhadzoval, lebo tá k...a počíta strany a vyhadzuje hlášku o prázdnych náplniach, aj keď su skoro plné. Zatiaľ predbežne mám vybraté tieto 2: Canon PIXMA MG3550, alebo Canon Pixma MG5550,ak by sa vedel vyjadriť niekto, kto má s nimi nejakú skusenosť, budem vďačný.

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa atlon » 24 Feb 2015 22:44

za mňa jednoznačne MG5550 - každá farba zvlášť = veľká výhoda (hlavne finančná :wink: )
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
Lopo | 45
Príspevky: 225
Meno: Palo
Bydlisko: Myjava
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa Lopo » 13 Apr 2015 07:36

ja mam MG6250 a zatial spokojnost (3 roky) ... 6 naplni takze pekne menim vzdy len tu farbu ktoru potrebujem ... a aj ked hlasi ze je asi prazdna, tak este bez problemov tlaci a menim vzdy az ked realne ta farba na papieri chyba
meram bulharskym metrom !
zacata prerabka R2D2
hotovo: Spiderman pos2
rozsmikane: lowQ free R2D2, Jaeger Strike (Pacific Rim)
asi kos: IronMan mk7
plan: USS Patna, BumbleBee, Optimus Prime, Aliens P-5000, rozne SW ...

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 09 Jún 2015 20:20

tak hlavne je treba tlačiareň vyskúšať, ako sa tlač rozmerovo líši od skutočných rozmerov, práve som dnes v robote zistil, že kolegova
laserová tlačiareň tlačí na výšku A4 obrázok zdeformovaný tak, že sa smerom doprava zbieha, proste mriežka, čo som si kontrolne
vytlačil 2x, je po priložení ľavej strany na pravú kratšia na výšku o 1.5 mm, čo je teda dosť veľa, ako sa líšia rozmery od skutočnosti
som už radšej ani nemeral

:bad smile:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa pet1972 » 04 Sep 2015 22:21

petopato napísal:....konečne sa zbavím mojej epsonky, minuli sa mi farebné náplne a už nie som ochotný kupovať nové, ktoré som skoro plné vyhadzoval, lebo tá k...a počíta strany a vyhadzuje hlášku o prázdnych náplniach, aj keď su skoro plné....


Tak ak len toto je problém...

Viem, idem asi pár mesiacov po funuse, ale akurát som kúpil novú tlačiareň, tak sa idem pochváliť :victory:

Doteraz som používal Epson SX115 alebo 125? Nie som pri nej, tak neviem presne...jednoducho multifunkcia s nerozmazateľným atramentom, ale nakoľko bola dosť málo používaná, tak zaschla čierna a nejde to vyčistiť. Spokojnosť s podaním farieb a s rozmerovou presnosťou nadovšetko.
Teraz som bol postavený pred otázku čo kúpiť. Samozrejme prvá voľba padla na A3+ tlačiareň a hlavne nízke náklady na nové atramenty a nízke náklady na tlač. No keďže momentálne je mi skoro 400 éčok dosť veľa z rozpočtu, tak som poľavil na formát A4, nakoľko som súrne potreboval tlačiť.
Nakoniec voľba padla na EPSON L série, pôvodne som chcel L310, ale nikde ju nemali na sklade (hlavne nie na Alze, kde k nej ponúkali tri farebné atramenty naviac). Nakoniec som narazil v NAYku na multifunkčnú L210 za akciovú cenu 109 ojro a skončila doma.
Prvé dojmy boli rozpačité, nakoniec vysvitlo, že chyba nebola v prijímači ale u mňa, zabudol som prepnúť totiž jednu páčku a ako som sa snažil, tak som sa snažil, tlačiareň netlačila. Horko ťažko po dvoch hodinách sa mi to podarilo rozchodiť a som nadovšetko spokojný. Jedine čo mi vadí, je klasický atrament a nie nerozmazatelný DuraBrite.

Zhrnutie:
+
+ veľká kapacita atramentov (70ml)
+ oddelené farby
+ nízka cena atramentov (cca 6,50/ks)
+ skener
+ softvér na skenovanie od Epsonu (tvorba viacstránkových pdf súborov na nezaplatenie)
+ iba optická kontrola atramentu (eliminácia horeuvedenej citácie)
-
- vyššia obstarávacia cena (vyvážená plnohodnotnými atramentami 4x70ml)
- dlhšie prvé spustenie
- iba optická kontrola atramentu (pre niekoho nevýhoda)
- iba USB pripojenie ( mne by viac vyhovovalo LAN alebo wi-fi, ale to som si uvedomil až keď bola tlačiareň doma)
- menej šikovný sa môžu obliať pri napĺňaní atramentom
- iba obyčajný atrament namiesto DuraBrite nerozmazatelného aj keď... kvalita tlače a podanie farieb je rovnaké



Vrelo odporúčam každému zainvestovať do tlačiarne tejto série, človek môže tlačiť hoc aj každý deň dokumenty a nemusí sa báť, že za chvíľu sú atramenty fuč a treba kupovať drahé originály, alebo hrať ruskú ruletu s lacnými náhradami.

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa atlon » 04 Sep 2015 22:27

Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
ander74 | 49
Príspevky: 517
Meno: andrej
Bydlisko: Zvolen

Re: tlaciaren aku vybrat

Príspevokod užívateľa ander74 » 02 Feb 2016 10:10

Čaute,
moja tlačiareň skončila, čo hovoríte na túto?
http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url ... slusenstvi

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 neregistrovaný