Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Počítačové hry

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Počítačové hry

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Apr 2016 17:00

máš úplnú pravdu, je to na každom, podobne ako v iných veciach, už aby to niekto prerobil, základ je dobrý, akurát z toho poskladali dortík pejska a kočičky

sú tam veci dobré (modely vecí sú pekné a bolo to naozaj dosť roboty), priam výborné (napr energozbroj už nevyzerá ako nalakovaná tepláková súprava, ale ako naozajstný osobný tank a aj obmedzenie s pohonom nieje zlé, hoci na druhú stranu je to uderenosť, lebo robot bez problémov levituje 210r bez nutnosti natankovania), ale aj otrasné (zombíci) a ešte horšie (zmrazujúca zbraň, ktorá dáva aj bonusové poškodenie plameňom, či legendárna puška, čo vypadne z dvojhlavého jeleňa strieľajúca 2 náboje naraz, hm, hm, hm...), proste klasická Bethesda, netvárme sa prekvapene, je to naozaj naboostovaný fallout 3 v každom smere

Roman napísal:na energozbroj uz netreba vycvik v bratsve oceli aby ju bolo mozne obliect?

ee, netreba nič, dokonca ani ten quest typu - na začiatku strechy máš energozbroj, na konci strechy minigun, pokos všetko čo sa hýbe a je tvoja :P pretože jedna je aj zhruba 300m od tábora vo voľnej prírode kúsok od radarovej základne
aj do BoS môžeš vstúpiť štýlom, chceš vstúpiť? OK, si tam, nejaké strety s inými frakciami nehrozia, môžeš byť vraj členom všetkých naraz bez problémov (ale to som len čítal, ale neskúšal, ani do BoS som ešte nevstúpil)

proste je to hra pre konzumných hráčov, dnes dám fallout, zajtra call of duty č. 72, či koľká už je vonku, pozajtra zaklínača 3, hoci ten je na ich vkus asi až príliš rozsiahly
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Počítačové hry

Príspevokod užívateľa maaaslo » 16 Máj 2016 20:03

Vazeny, v piatok 13. bol vydany doom 4. Vcera som neodolal a kupil ho. Instalacka bola okolo 50giga, tak to stahovalo 19hodin( nerozumiem preco tak dlho, mam optiku) a dnes som skusil zamastit.
Neviem ci si spominate na tie casy ked vydali quake 3 arenu. Vtedy som mal celeron na 333mhz a permedia2 grafiku s 8mb ram a hra mi sla na nejakych 6-8fps. Taka rychlejsia slideshow. No a dnes po takmer 18tich rokoch som spustil doom 4 na 22-24fps. Takze celkom aj hratelne. Do 2 mesiacov kupujem grafiku, len musim najst nejaky dobry deal. Lebo toto treba vidiet na full detailoch. Tolko farieb, efektov, serepeticiek... A ta freneticka akcia....

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Počítačové hry

Príspevokod užívateľa maaaslo » 16 Máj 2016 20:04

Samozrejme ze odvtedy som spravil mierny upgrade...

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Počítačové hry

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 16 Máj 2016 22:11

mne bolo divné, keď v škótskej TV stále dávali reklamu na Doom a aj iné hry

ja sa borím z F4, hľadal som v rádioaktívnej krajine vedca, vypol som rádio a podmaz bol celkom fajn, taký mix na motívy pôvodného ambientu zo starých Falloutov (Gecko, San Francisko), Gorky17 a Zaklínač 1, miestami som sa cítil ako v Zóne zo S.T.A.L.K.E.R.A., hromy, blesky, žiarenie, rapkanie geigera, vyhýbanie sa zombíkom apod.



a potom sa tam objavila Lucie Bílá s cedníkom na krku a celá atmosféra bola v háji, navyše to vysvetlenie, že prežijú v epicentre výbuchu A bomby... lebo veria :beat plaster:



ešte podotknem, že krtkopotkani (molerats) vyskakujú zo zeme hráčovi za chrbtom, s tým som sa skoro zmieril, ale že to robia aj radškorpióni, tak to atmosféru zabilo úplne

ďalší kiks, Command and Conquer stajl :beaten:



toto nieje bug enginu hry, to je fičúra (featura), keď sa objavím v lokácii, alebo sa prudko otočím, tak postavy sa objavujú padaním z neba, takže sa prechádzajú po streche, alebo prepadnú cez diery v streche dovnútra



na záver 2 romantické

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Počítačové hry

Príspevokod užívateľa maaaslo » 25 Máj 2016 16:18

Je tu niekto kto by chcel gigabyte gtx650 s 2gb grafickej pamate? Cena dohodou. Mam aj box, ziadne dalsie prislusenstvo.
Taky fallout4 na tom v pohode slape, ked trochu znizim detaile, doom 4 na medium okolo 30fps.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Počítačové hry

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Sep 2016 13:38

tož som zasa trochu rozohral F4, dohral to za Railroad, potom za Inštitút, pohrabal som sa v sejvoch (pôvodne dohrané za 7dní a lev 60,
tu začínam na 5. deň, lev48) a votrel sa ku Brotherhood of Stee, to je zgerba, podobne ako celý Inštitút...
keď som sa previezol Vertibirdom na ich cepelín Prydwen, videl som zaparkovanú plachetnicu v streche baráku, tak som sa tam bol pozrieť,
je to U.S.S. Constitution a získal som peknú odmenu, teda na rakúskeho delostrelca z napoleoniky

Obrázok

posledný quest pri pomoci s "vyplávaním" lode, bolo treba zapnúť externý zdroj napájania na naštartovanie motorov, zisk 543 XP (bodov)

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

tak som na druhý pokus vyskočil na loď aj ja (s jetpackom brnkačka), ale to som nerozdýchal, pred nárazom do mrakodrapu som zdechol
na designersinstantdead vírus

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

tak do tretice som skočil na palubu a zliezol za kapitánom do podpalubia, prežil som a dokonca získal o 101 XP viac + 26XP za objavenie
novej lokácie U.S.S. Constitution

Obrázok Obrázok

za splnenie tejto misie som okrem prenosného kanónu Broadsider fasol aj čestnú funkciu a apartný bicorn kalap
(generálska uniforma je od Minutemanov ako odmena za inú misiu)

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

moja malá armáda brnení, ale dá sa ich vraj získať/nájsť v hre okolo 25, takže mám ešte čo robiť

Obrázok Obrázok

no a tu asi designéri nerátali s tým, že sa sem raz pozriem s jetpackom

Obrázok
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Počítačové hry

Príspevokod užívateľa Roman » 30 Sep 2016 17:41

ahoj
-zbierka energozbroji je super. one ako si mohol na palube palchetnice zdochnut na virus ked energozboj je hermeticky uzavreta a ma vzduchove filtre. trochu divne.
-uz tam miesaju aj plachetnice,som zvedavy co sa tam este objavi.
-vertibirda by si mohol odfotit?
- cestina na hru este nieje?
mas aj nejake vozidla vo vlastnictve?

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Počítačové hry

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 30 Sep 2016 23:23

Roman napísal:a) one ako si mohol na palube palchetnice zdochnut na virus...
b) uz tam miesaju aj plachetnice,som zvedavy co sa tam este objavi
c) vertibirda by si mohol odfotit?
d) cestina na hru este nieje?
e) mas aj nejake vozidla vo vlastnictve?

a) to som len tak pomenoval designérske rozhodnutie, že na palube proste umrieš, musíš do podpalubia
b) nechcem radšej vedieť...
c) privolal som ho dymovnicou na to určenou, nalodil som sa a zadal smer kráter Atómu, kde sa nachádza "Lucie Bílá" a druhá cesta na vzducholoď Prydwen

Spoiler: Zobrazit
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok


d) čeština tak skoro nebude, profesionálna sa nezaplatí (kamaráti pomáhali prekladať časť Falloutu New Vegas a bolo to o hubu) a amatérska ak bude, tak bude trvať strašne dlho, je tam kvantum textu na druhú a ešte kúsok
e) nie, jedine ako príslušník BoS máš možnosť využíť vertibird ako taxík, inak buď pešo, alebo zrýchlený presun po mape/teleport z Inštitútu, to je všetko, možno niekto spraví časom mod na lietanie s vertibirdom
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
KamilZ | 49
Príspevky: 61

Re: Počítačové hry

Príspevokod užívateľa KamilZ » 01 Okt 2016 09:59

Na překladu F4 se tvrdě pracuje, viz https://prekladyher.eu/preklady/fallout-4.79/

Textů je tam požehnaně, ale autoři překladu tomu přistoupili značně odpovědně, mají své interní a neustále aktualizované slovníčky pojmů , aby byl překlad konzistentní.

Užívateľov profilový obrázok
krizniq | --
Príspevky: 160

Re: Počítačové hry

Príspevokod užívateľa krizniq » 07 Okt 2016 12:40

Hraje nekdo Eve Online?

Pro me po konzolove GTA5 jedina dalsi hra u ktere si vyrelaxuju, zaziju nerva, ocekavani, nadseni a kooperaci s lidma.
Kdo ma rad vesmir a neuveritelne propracovanou herni mechaniku s tisicema moznosti co vsechno muzete delat... -> pripojte se :)

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných