Pomoc

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 47
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa petopato » 14 Jan 2015 17:21

To poznám aj ja, raz ročne to vyberám aj s peľovým filtrom z auta :devil:
Obrázok

johnny7 | 34
Wykonawca
Meno: Jano

Príspevokod užívateľa johnny7 » 23 Jan 2015 15:52

Cakam na modelarsku skrinu a budem uz lepit... :girl:
Hotovo: Jelzc GCBA 13/48, Iveco Trakker Dakar 2012
Na Stole: M4A3 Sherman
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Ing. Spendlik | 36
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Ing. Spendlik » 26 Jan 2015 10:09

Ahojte,
neviete mi niekto poradiť ako mám tlačiť na čierny papier? Pár rokov dozadu som sa neúspešne pokúšal vytlačiť na čierny papier vystrihovačku podstavca. Čiary neboli viditeľné, takže som nemohol rezať (skúšal som aj žltú farbu a podobne ale nič - bielu som v ponuke nemal). No a keďže sa o niečo podobné budem pokúšať opäť, tak sa chcem spýtať či s tým nemá niekto skúsenosti predtým, než to zas zavrhnem.

Zatiaľ mi napadla len možnosť ísť do nejakého copycentra a nechať tlačiť bielou farbou. Ale možno sa to dá aj inak - nejaké návrhy?
Spendlik
ObrázokObrázokObrázok

iconmaster | 30
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 26 Jan 2015 16:05

Niekde sme to tusim uz rozoberali (asi v teme vodolepiek), ze uz existuju aj laserovky schopne tlacit bielou farbou. Skus najst nejake copy centrum resp. agenturu, kde taketo nieco maju a vytlacit tam.

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 26 Jan 2015 17:53

ak by sa náhodou nedalo bielou, skús buď tlačiť na nieúplnečiernypapier, taký tmavošedý, alebo si to vytlač normálne a špendlíkom :P
si prepichni dierky na čierny papier, to je dobrý test trpezlivosti potom, hľadať správne spojnice medzi dierkami,
alebo to daj páliť atlonovi
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

RoboTY | 29
Meno: Róbert

Príspevokod užívateľa RoboTY » 28 Jan 2015 18:46

Čaute,

mám jednu technickú. Mám v PC niekoľko free modelov a chcel som si to povytláčať, len dumám že akú gramáž papiera je najvhodnejšie a či lepšie atramentová alebo laserová tlač.

Ďakuvala :victory:
[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Štefan Húska | 36
2K+
Meno: Štefan Húska

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 28 Jan 2015 19:35

Ak máš dačo free tak to kľudne vrhni aj sem do free modelov nech si aj mi prsty polepíme :victory:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

maťko85 | 33
Meno: Martin Hašlar

Príspevokod užívateľa maťko85 » 28 Jan 2015 19:41

Já všechny černobílé free modely tisknu inkoustovou tiskárnou na papír 160 g (takto jsem tiskl i díly pro trafo od Pisha a aktuálně rozestavěný Liebherr). Barevné modely jsem zatím doma tisknout nezkoušel, ale kdysi dávno jsem si v copycentru nechal vytisknout MPR 3, tiskli to laserovou tiskárnou a byl jsem spokojen :wink: .

petopato | 47
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 28 Jan 2015 21:29

RoboTY napísal:Čaute,

mám jednu technickú. Mám v PC niekoľko free modelov a chcel som si to povytláčať, len dumám že akú gramáž papiera je najvhodnejšie a či lepšie atramentová alebo laserová tlač.

Ďakuvala :victory:

Ja som si raz dal niečo vytlačiť v copycentre laserom a viac by som to nerobil. Mal som obrovský problém pri lepení toho laserového povrchu (ale možno je to len moja nešikovnosť). Dnes sa ma to už ale netýka, lebo modely prefarbujem, tak aj nekvalitne vytlačený model atramentom je OK. Čo sa týka gramáže, ja si takmer všetko tlačím na 200, alebo 250g, lebo robím v 25-ke a väčšie plochy sú krajšie, ale väčšina modelov je navrhnutá pre 160-ku.
Obrázok

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 28 Jan 2015 22:57

tak si prisadím aj ja, na aký papier tlačiť, to je asi tak, ako keď sa baba pýta, kedy na aute zaradiť trojku rýchlosť, keď nevieš typ a model auta,
je to na dve veci, ale petopato má pravdu v tom, že obecne väčšina modelov je navrhovaná (ak vôbec autor s hrúbkou papiera ráta, ale občas neráta)
na papier okolo 160gr, ale sú samozrejme výnimky, ak je model veľký (200-300gr), alebo malý (80-100gr), tiež to závisí od modelára, niekomu sedí
hrubší, niekomu tenší papier, ja osobne skoro všetko tlačím atramentom na 160gr laser papier, ale občas na farebný, ten býva ale tenší, alebo hrubší,
vasik tvrdil, že nejaký gundam roboti majú stránky už roztriedené priamo na konkrétnu farbu papiera, odpadá potom retuša

laser sa dá, ak je zadarmo, alebo je to správne vytlačené/ zapečené (počul som z počutia) ale je dobré ho tiež pred rezaním streknúť lakom,
alebo fixatívom, neodiera sa tak a aj sa menej láme
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný