Pomoc

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa iconmaster » 25 Okt 2018 19:13

Super, nech ti dobre sluzi nova pistol :wink:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Nov 2018 11:32

viete mi niekto poradiť, ako/ akým programom/ nástrojom sa dá určiť priemerná farba danej plochy prosím? mám oskenovanú Galaxiu a samozrejme na všetkých stránkach je iný odtieň farby tej istej plochy...

chcem si prekresliť trup a potrebujem to znova vyfarbiť, ale keď si zložím veľkú plochu z toho kusu, tak je tam vidieť žilkovanú textúru a potrebujem aspoň 3-4 rôzne odtiene
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa xavi » 01 Nov 2018 12:21

tieto funkcie sa casto pouzivaju v programoch na editaciu fotografii. pokial mas fotoshop tak tam by malo byt kvapkatko ktore berie priemernu farbu z viacero pixelov okolo, uz to len nejako vyexportovat, alebo zobrazit RGB hodnoty... okrem toto su priamo v tych tooloch su dalsie nastroje ako zehlicka na vyhladenie artefaktov a podobne, ale to asi nie je uplne vhodne pre teba kedze chces kreslit na novo.
okrem toho su aj nejake online nastroje, ktore vedia spravit primernu farbu celej fotky, takze ked napr vystrihnes len malu plochu a posles to tam tak by to mohlo fungovat. napr tu: https://www.wisegeek.com/how-can-i-find ... ograph.htm

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa Fito » 01 Nov 2018 21:11

Nainštaluj si do androidu Color picker od Mikhail Gribanova,
V programe ti to potom rovno otvori fotak a povie ti, aku farbu vidi. Je tam moznost prepnutia palety do RAL, a podobne.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa xavi » 01 Nov 2018 21:24

Ja len dodam, ze Color picker by bol dobry napad v pripade, ze sa bavime o vytlacenom kusku. pouzivat smartphone na monitore pocitaca, ktory nie je naklibrovany na presne zobrazenie farieb nie je prave najstastnejsie(najpresnejsi) napad (monitory zvacsa nepokryju ani 100% RGB farebneho priestoru). to uz radsej z brucha nastrielat 4 odtiene sedej a usetrit si cas.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 01 Nov 2018 22:54

ideálne by bolo, ak by sa dala "vyliať farbou" celá textúra, len ja s gimpom neviem skoro vôbec robiť,
podarilo sa mi toto akurát, som zvedavý, ako to bude vyzerať vytlačené

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa Roman » 06 Nov 2018 20:37

mam otazku na leteckych modelarov:
na vyplety a anteny sa pouziva polska elasticka cverna,ake lepidlo je najlepsie na jej lepenie?

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa xavi » 06 Nov 2018 20:45

Ja na (takmer) vsetky nepapierove diely pouzivam sekundove lepidlo.

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa Sumec » 11 Nov 2018 15:33

Ja som ju začal používať až teraz na Jaku ale lepil som ju sekundovým lepidlom.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc

Príspevokod užívateľa Luky815 » 22 Nov 2018 11:59

Zdravím,
chcel by som si kúpiť hrotovú spájkovačku a rozhodujem sa medzi týmito dvoma modelmi:
- spájkovačka LTQ 25/130W https://www.gme.sk/spajkovacka-ltq-25-130w
- spájkovačka Proxxon LG 12: https://www.gme.sk/pajecka-proxxon-prox ... roje-28140 (zdroj mám)
Ak by mal niekto s nimi skúsenosti a vedel by poradiť, bol by som rád. Eventuálne môže byť nejaký podobný model ideálne s vypínačom. cenová hranica je cca 30 EUR. Pri občasnej práci by bola drahšia spájkovačka asi len vyhodené peniaze.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Návrat na "Rest room // Rest Room"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní