Messerschmitt Bf 109 /Halinski/ 1:33

Užívateľov profilový obrázok
Krištof | --
Meno: Krištof
Kontaktovať užívateľa:

Messerschmitt Bf 109 /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Krištof » 31 Júl 2009 21:00

Ahoj všetci, som tu nový a moja radosť, že sa s vami podelím o stavbu Bf 109-ky, razom skončila na bode mrazu. Modely od tohto autora sa mi veľmi páčili už keď som ich uvidel prvý krát na fóre papierovemodelarstvo.sk .Tiež som si chcel nejaký postaviť, ale nejako k tomu došlo alebo som nemal čas proste dostal som sa k tomu tieto prázdniny.Najprv som hľadal po e-shopoch, ale napadlo mi či to náhodou niekto nezoskenoval a nedal na sieť.Našiel som toho dosť a na moje prekvapenie bolo to dosť dobre zoskenované a tak som nemohol odolať. Messerschmitt ma oslovil asi najviac, no len čo som začal tlačiť moje nadšenie kleslo. Všetko je fajn, len farba interiéru v cockpite nie je sivá ale divne svetlo zelená.Snažil som sa to v compe dáko vyriešiť, no výsledok je 10 zničených výkresov a sivá farba nikde.Preto by som chcel poprosiť vás Modelárov ,ktorý to majú ťiež zoskenované o tú prvú stranu s dielmi na cockpit. Bol by som vám veľmi vďačný nakoľko som už so stavbou začal a rád by som toto lietadlo dokončil.

Krištof

Obrázok

Jano | --
Meno: Jano

Re: Messerschmitt Bf 109 E-4 KA 2007/2 /Halinski/ 1:33 (Help!)

Príspevokod užívateľa Jano » 31 Júl 2009 21:03

Nie nie.. Zoskenované modely sa tu veru nevedú. Model si môžeš za pár € objednať

A poviem ti, keď porovnám to čo som si vytlačil doma, a to čo som kúpil tlačené offsetom, ani sa to doma tlačiť neoplatí. Teda pokiaľ nemáš zadarmo prístup ku špičkovej technike.

pet1972 | 46
2K+
Meno: Peter Kováč
Kontaktovať užívateľa:

Re: Messerschmitt Bf 109 /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa pet1972 » 31 Júl 2009 21:15

Nebud lakomy...uz teraz si minul viac ako keby si si to kupil a o reputacii uz nehovoriac. Ked uz chces tlacit tak free webovky jedine :doubt:
Na stole: KAROSA, Trabant 601 Universal Dokončené: Galeria

Fito | 43
Admin
Meno: Fito
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fito » 31 Júl 2009 21:24

Ahoj
pokial si zaciatocnik, aj tak by som ti nedoporucoval zacinat Halinskim. Jeho modely patria k tym najnarocnejsim.
Jednoduchsi, nemenej efektny model BF109 ponuka napriklad Modelik, za 4€ ho mas...

Myslim, ze tu je cas na novy zaciatok.

serpens | 35
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 31 Júl 2009 21:28

Fuuu, tak takto to tu nefunguje Kristof.

Dole mas citat z pravidiel, ktore tu platia pre vsetkych. Co ti mozem poradit, tak kup si original - usetris a nie len peniaze, ale aj nervy. Vidno, ze sa v modelarcine zatial moc neorinetujes, lebo lepit zo skenu je dost hlupost. Bez urazky. A to nemyslim len z moralneho hladiska, ale hlavne koli tomu, ze sken:
- nevytlacis v spravnej mierke
- pri talci sa len tazko dodrziava spravny pomer stran
- farba ci uz atramentova, alebo laserova sa nikdy kvalitou nevyrovna ofsetu
- hrubka papieru nie je taka ako v originale
- farebnost bude tiez mizerna

Je toho este viac, ale toto su tie najbeznejsie problemy. Toto vsetko ti do modelu vnesie tolko nepresnosti, ze sa to neoplati lepit. Co ti mozem odporucit a nie len ja ale aj ostatny, kup si original, stoji to par korun a kvalita je omnoho vyssia, link mas o kusok vyssie. Verim tomu, ze aj napriek krize sa tych par euro najde. Takze ak ti mozem poradit, tak si zvaz stavbu tohoto modelu a ak sa aj napriek tomu, co tu citas rozhodnes pokracovat v lepeni toho skenu, tak ta poprosim, aby si to neprezentoval tuna na fore.

Dakujem.

Miro / serpens

Užívateť by sa mal v prvom rade vyvarovať:
- prezentovaniu modelov zlepených z nelegálnych kópií.
- vulgárnym, hanlivým alebo urážlivým výrazom. Dovodov, prečo sa tomuto vyvarovať je tu viac - ako prvé uvediem mladších uživateľov, ktorý by takéto veci skutočne nemali čítať. Ďalším sú vzťahy a atmosféra na fóre.
- zbytočným OT (Off-Topic) príspevkom. Odvádzajú pozornosť od danej problematiky a čiastočne znepriehľadnujú fórum.
- vkladaniu odkazov na nelegálne šírené modely alebo softvér. Je to v rozpore s licenčnými podmienkami používania fóra.
- dožadovaniu sa nelegálnych softvérov.
- riešeniu osobných problémov priamo v sekciach fóra. Na tieto účely je určená súkromná pošta.
Toto boli/sú najpodstatnejšie veci, ktorým sa treba na fóre vyhnúť.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Krištof | --
Meno: Krištof
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Krištof » 01 Aug 2009 10:51

Ďakujem všetkým za odpovede, a beriem si z toho ponaučenie.Veď človek sa vždy najlepšie učí na vlastných chybách ;) .Určite si zoženiem originál ,veď zohnať to nieje vôbec problém.Proste som nevedel ako to tu chodí, a keď som to našiel na nete myslel som že sa to dá nejako obísť.Pevne verím že môj (aj keď omylný) príspevok bude ponaučením aj pre ďalších luďí , že spôsob stiahni ilegal. kópiu, vytlač, zlep a máš super model zadarmo nefunguje. :)

serpens | 35
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 01 Aug 2009 12:40

Som rad, ze to takto dopadlo. Tesime sa na pokracovanie stavby, ked zozenies original :vicotry:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Odložené stavby modelov // Postponed Model Builds"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných