Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Mi-2 /GPM/ 1:33 - Mato_Kolo vs. Jolaus

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mi-2/GPM/1:33-paralelka Mato_Kolo a Jolaus (HOTOVO)

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 29 Mar 2013 16:58

Gratulujem. Parádna práca. Ako by ich jedna mater mala. :victory:
Rád si to pozriem na živo. A hádam by som si také niečo aj zadovážil...
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mi-2/GPM/1:33-paralelka Mato_Kolo a Jolaus (HOTOVO)

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Mar 2013 17:13

gratulujem k dokončeniu, len škoda, že dnes zase kydal sňah, by som prišiel kuknúť aj naživo
Trak-Tor, ako Jolaus vravel, veď to sú len 2 strany dielov :beat plaster:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Mi-2/GPM/1:33-paralelka Mato_Kolo a Jolaus (HOTOVO)

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 29 Mar 2013 18:33

Kua, dačo vyše mesiaca a tu dva hotové modely. A to od zelenáčov :P Každopádne výkon hodný obdivu.
Gratulujem k dokončeniu, vyzerajú oba parádne, akurát ste si fakt mohli vykrútiť tie kolieska a nespoliehať sa furt na "polotovary" :wink:
A ešte mi vysvetlite, prečo vyzerá predná podvozková noha u každého inakšie?
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mi-2/GPM/1:33-paralelka Mato_Kolo a Jolaus (HOTOVO)

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 29 Mar 2013 19:25

No tak ja som tu podvozkovu nohu robil akoze podla navodu, len predom som si naschval nechal ten drot co je v jej strede dlhsi, zlepil som to z dielov ktore boli origo vo vystrihovacke, a skracoval hned podla potreby tak aby to vizeralo ako ma, a ak som dobre pochopil Jolaus drot odrezal prv, a zlepil valceky a ostatok z buzirky a dako mu "nevydalo cosi kdesi" a tak to trosku inac vizera...
No a jeden maly diel tam chybal, nemal som ho tam ani ja ani Jolaus a tak on si ho dorobil svojpomocne zatial co ja som ho tam (zatial) nedaval... este sa na to kuknem a dorobim :)
Co sa tyka kolies, asi si necital vlakna "pred" vymyslel som ako tie kolieska poriesit a ci pridu alebo nepridu, chcem si to vyskusat, lebo zbierka lietadiel sa mi rozrastla celkom dost, (vsak si videl na niektorom z predoslych stretnuti) a na vsetky nemam "zivicnie kolka"..
Pokazit uz nic viac nemozem, lebo to co vyskusam je alebo bude cisto nanovo, a uz mam aj pripravok na to prichystany do vrtacky, len taku malu co som kdesi doma mal, a to som prehladal celu moju "chyzu" (Toudi rozumie o com hovorim) nikde som ju nenasiel... :beat plaster: takze ostava kdesi kupit cosi podobne a potom sa do toho pustim :wink:
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Mi-2/GPM/1:33-paralelka Mato_Kolo a Jolaus (HOTOVO)

Príspevokod užívateľa Jolaus » 29 Mar 2013 19:31

Ďakujem všetkým za príjemné slová.
Hlava-nepoznáš tuning? :haha: Ja mám ten podvozok trochu viac "zaťažený" a ten spojovací dielik na predu som vyrábal nanovo lebo originál v mojej vystrihovačke nebol :haha: . Nemám vo zvyku strácať diely ale do teraz som ho nenašiel :beat plaster: . A čo sa čuduješ? Ja sa doteraz sám sebe čudujem že som to vôbec zlepil :haha: . Ale sľubujem ti "letecký vedúci" že sa polepším. :)
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
Drotik | 53
Príspevky: 1255
Meno: Vlado
Bydlisko: Bratislava

Re: Mi-2/GPM/1:33-paralelka Mato_Kolo a Jolaus (HOTOVO)

Príspevokod užívateľa Drotik » 29 Mar 2013 19:40

Vyzeraju pekne, gratulujem k dokonceniu :wink:
Úsmev dobrého človeka obdarí a nepriateľa naštve.
Kto chce, hľada spôsob, kto nechce, hľada dôvod.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mi-2/GPM/1:33-paralelka Mato_Kolo a Jolaus (HOTOVO)

Príspevokod užívateľa iconmaster » 29 Mar 2013 19:41

Aj ja gratulujem obom, vyborna praca chlapi!

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Mi-2/GPM/1:33-paralelka Mato_Kolo a Jolaus (HOTOVO)

Príspevokod užívateľa Matej » 29 Mar 2013 20:43

velmi pekne zlepene obaja..ja mam tiez jednu otazku..kto ma tuto cast spravne spravenu..?



:P
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Mi-2/GPM/1:33-paralelka Mato_Kolo a Jolaus (HOTOVO)

Príspevokod užívateľa Jolaus » 29 Mar 2013 21:01

Tá mriežka je správne spredu. Ale mne sa viac páči vzadu. A myslím si že aj v skutočnosti je úplne jedno kde je. Autor ju pri lepení nepoužil pre istotu vôbec. Na obálke tá mriežka tiež nieje, ale model tam je so stieračom. A vo vystrihovačke stierač nenájdeš žiadny.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
mato_kolo | 40
Príspevky: 619
Meno: martin kolodzejcik
Bydlisko: Hlavná 33, 900 26 Slovenský Grob
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mi-2/GPM/1:33-paralelka Mato_Kolo a Jolaus (HOTOVO)

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 29 Mar 2013 21:32

parkourista napísal:velmi pekne zlepene obaja..ja mam tiez jednu otazku..kto ma tuto cast spravne spravenu..?

:P

Ja som sa inspiroval fotkami ktore su uplne na zaciatku vlakna, a tak som uz od zaciatku vedel ze tam tu mriezku na predok krytu motora nalepim :wink: (lensom nevedel ci tu zo smykajdy alebo z wregu, ale vypalena bola az z 1mm cize moc hruba, tak to by vizeralo uplne zle a zle aj navrhli wreg na pristrojovku s budikmi, tiez mal byt vypaleny z tenkeho papiera ako to robia ostatni lietadielkari aby to vyzeralo realne)
S tym stieracom je to pravda, ten vo vystrihovacke nieje, ked budem skusat spravit kolesa, skusim aj ten stierac, dokonca na niektorych fotkach originalu vobec nieje a zas na inych je jeden a niekde som videl aj dva... je to o tom ako sa skutocne model komu paci a podla toho si ho aj kazdy moze spravit :wink: a tak to bolo aj v nasich oboch pripadoch :victory:

A dakujem aj ja za pozitivne ohlasy :P
Práve na stole - P50, uz hotovo - Galéria Mato kolo
Colossians 3:23-24 Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní