Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

P-47D-11 /Halinski/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: P-47D-11 /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 08 Okt 2016 21:18

Ahoj všetci, tak po viac ako roku som tu znovu s nejakým postupom... Ten určite tomu času neodpovedá, veď za tú dobu sa tu bežne dokončujú rozsiahlejšie modely.... ale lepšie ako nič...
Za ten rok som prekonal niekoľko nie len modelárskych kríz a boli mesiace (a bolo ich dosť) keď som sa modelu ani nedotkol. Takže postup bol žalostne pomalý a po nociach sa to ani neoplatilo fotiť. Ale model sa blíži ku koncu a tak som si povedal že dnes namiesto lepenia nafotím čo mám a šup s tým na web. Takže tu je to čo za ten rok vzniklo:
Dokončené mám skoro krídla - ešte tam príde dotiahnuť retuš a detaily v šachtách zbraní. Tie budem dorábať po osadení na lietadlo a dokončení prechodov. Na krídlach som doplnil šachty podvozku, vyrobil novú šachtu zbraní a zásobníka, prerobil pozičné svetlá.



Nasledovali klapky a krídelká.



Po dokončení krídeliek som ale zistil, že mám chybu na krídlach - zle som natvaroval krídlo v mieste odtokovej hrany kde je vytvorená akási kapsa pre krídelká. Tú krivosť kapsy mám menšiu ako potrebujú krídelká a tie tam nesadnú. Výsledkom je to že nenadväzuje odtoková hrana krídelka a konca krídla. Reálna možnosť opravy už asi neexistuje (nereálna je urobiť nové krídla :) ) a tak buď nalepím krídelká vo vychýlenej polohe (potom ten odskok a medzeru nevidno), alebo v nevychýlenej a odskok tam bude. Uvidím keď to budem osádzať. Riešenie pre iných lepičov je - najprv lepte krídelká a podľa nich krídla (alebo len viac premýšľajte dopredu :) ).
Tu som sa to snažil odfotiť


Ešte sa mi podarilo dať dokopy podvozok. Hlavný je asi už komplet (doplnená hydraulika), zadnému chýbajú ešte detaily




K tomu vznikol ešte prekryt kabíny



Čelný štít je už na trupe a ten fixovaný v stojane takže zatiaľ bez foto. Postupne ešte vzniká vrtuľa a veľké diely sú na konci.Potom už neostáva nič iné, len dať krídla k trupu, dokončiť prechody a potom to už len celé skompletovať ... a samozrejme nájsť novú krabicu v ktorej bude moja "príšerka" bývať, pretože z pôvodného domčeka pridaním krídiel vyrastie :) ...
Takže nabudúce by to už malo vyzerať ako lietadlo. (A dúfam že to bude ešte tento rok.)

Do skorého videnia (dúfam)...

Užívateľov profilový obrázok
Filip.TO | 37
Príspevky: 135
Meno: Filip
Bydlisko: Trenčín

Re: P-47D-11 /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Filip.TO » 09 Okt 2016 21:15

Vypadá to úžasne, nádherná prácička, ako si nakoniec vyrobil tú šachtu zbraní a zásobníka?
Hotové: BMW M3 GTR /W.M.C./ 1:25 Wirbelwind /GPM 284/ 1:25
Na stole: MPR + scratch 1:140
Pozastavené (do času): Aston Martin DBR-9

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: P-47D-11 /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Jolaus » 10 Okt 2016 08:11

Ahoj.
Fúúú....paráda. Som rád že to tu pokračuje. Je vidno že prestávka sa na kvalite nijako neprejavila a pod rukami ti rastie kus krásneho lietadla :)
Musím sa už aj ja konečne dokopať k lepeniu... :-(
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: P-47D-11 /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa sony » 10 Okt 2016 08:18

krásne ideš...
o prestávkach v lepení viem svoje, nech ťa chuť neopúšťa :wink:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: P-47D-11 /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 10 Okt 2016 08:57

Teším sa, že si sa na to ne...
Máš to parádne!
Tie krídelká zamrzia, ale verím, že to nejako uhráš.
Len to pekne dobojuj do konca.

Ukážeš sa s tým v Nitre? Doniesol by som ti cenu z minulý rok!
:wink:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: P-47D-11 /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 10 Okt 2016 17:23

Ďakujem za ohlasy....
... tak pekne poporiadku

- šachta a zbrane sú vlastné, podľa fotiek a výkresov zbraní. Nábojové pásy sú odliatky čo našiel Trak-Tor (týmto ešte raz ďakujem). S ich farbením ale bol dosť problém - netuším ako to tí plasťáci robia že dokážu na niečom tak malom a členitom mať jasné hranice medzi rôznymi farbami.... Nejako to ale dopadlo - dokonalé to nie je, ale úprimne mohlo to byť aj horšie :)

- o tej kvalite som si nie až tak istý. Mám pocit že po tej prestávke mám ruky ľavé. V každom prípade je čo zlepšovať...

- no tie krídelká: keď som to zistil tak som to skoro nechal tak, ale vrátil som sa k tomu. Ako som písal s ich tvarom už nič neurobím, takže keď príde čas tak nalepím závesy a osadím ich. Potom sa uvidí v akej polohe to bude najmenej vidno, resp. aká poloha bude ešte reálna. Čo som ale pozeral tak som našiel dosť fotiek s vychýlenými krídelkami, takže asi sa pôjde touto cestou

- no a do Nitry pravdepodobne nepôjdem - model je ešte stále rozložený po krabičkách a do konca týždňa sa na tom veľa vzhľadom k pracovnému vyťaženiu veľa nezmení. Reálnejšia je ukážka na súťaži v BB - to by to už malo vyzerať ako lietadlo, aj keď dokončené to asi nebude. No veď uvidíme...

Užívateľov profilový obrázok
Mirec | --
Príspevky: 83
Meno: Miroslav

Re: P-47D-11 /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Mirec » 10 Okt 2016 17:50

Parada chlape ide ti to, len tie naboje su podla mna velmi rovne to len taky malicky mozno bezvznamny detail. sachta na naboje bola clenita

http://p47.kitmaker.net/modules.php?op= ... _id=180794

Užívateľov profilový obrázok
nemo84 | --
Príspevky: 16

Re: P-47D-11 /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa nemo84 » 11 Okt 2016 13:43

jak to ze vieme rovno??? :-D Nafarbis hlavisky a das maskol. Nafarbis mosadznou farbou. Zlupes maskol. Ked das kus patiny neni vidno nic :-D

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: P-47D-11 /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 14 Feb 2017 21:53

Tak to tu trochu aktualizujem...

Model sa pomaly dostal do finále - všetky diely som použil a čakám na nejaký deň, keď budem mať dosť času aby som model za svetla vytiahol z krabice von a doladil finálnu retuš. Ale reálne to vidím až na jar, pretože v tomto zimnom období sú dni krátke a povinností veľa...
Takže zatiaľ to vyzerá takto (za kvalitu sa ospravedlňujúcemu, nie je to žiadna sláva, ale pri tom svetle a tom foťáku som z toho zatiaľ viacej nedostal). Viacej aj detailných fotiek potom až keď to už bude za niečo stáť...





Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: P-47D-11 /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 14 Feb 2017 21:58

Ty voe opadol som. Gratulujem k dokončeniu, čakať na finále sa skutočne oplatilo :dribble: :jawbone: :still dreaming:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných