P-47D-11 /Halinski/ 1:33

Moderátori: Trak-Tor, Jolaus

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 37
Meno: Jack

Re: P-47D-11 /Halinski/ 1:33

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 26 Apr 2015 20:59

Ahoj, tak poďme ďalej....

Posun k cieľu žiaľ z ďaleka nie je taký ako by naznačoval čas od posledného príspevku. Znížená aktivita bola spôsobená viacerými faktormi, ale hlavne modelárskou krízou (akosi mám už tých dorábok a vlastných dielov dosť...).
Niečo sa ale podarilo urobiť takže sem s tým....

Po dokončení chvostových plôch som sa vrhol na posledné veľké celky a to krídla. Podarilo sa mi dať dokopy kostru, podvozkové šachty a rozpracovať základ zbraní + nejaké drobotiny čo pôjdu do krídla.
Dnes som vychytal dobré svetlo na fotenie a tak som sa nechal uniesť - fotiek je trochu viac aj keď stále to isté.
Kostra:

Šachty detaily:

Zbrane + drobotina:

(s tým hlavným svetlom asi ešte niečo urobím, keď pozerám na tú foto...
A ide sa na obšívku:

Tejto časti sa bojím asi najviac, pri tak veľkých dieloch neviem ako sa mi podarí trafiť na prvý pokus ich polohu na kostre.

No a na koniec by som ešte chcel poprosil o radu: Nemáte nápad z čoho by sa dali urobiť nábojové pásy? Z nastrihaného drôtu je jedna možnosť, ale radšej by som chcel nájsť spôsob ako znázorniť aj špičku náboja. Ideálne by na to mohli byť nejaké plastové tyčky priemeru 0,6 mm so špičkou. Nemáte nejaké nápady z čoho to urobiť?
Niečo takéto by z toho malo vzniknúť - nábojové pásy ale chcem na celú šírku zásobníka.

Ďakujem.

Trak-Tor | 46
2K+
Meno: Juraj
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 26 Apr 2015 21:24

Špica! :)
Máš to vymakané.
Náboje som ešte nerobil, ale plast je asi najjednoduchšie opracovateľný...
Teším sa na pokračovanie.
:wink:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

johnny7 | 34
Wykonawca
Meno: Jano

Príspevokod užívateľa johnny7 » 27 Apr 2015 10:45

S dorabkami si sa uz celkom dost natrapil, tak s nabojmi by som si pomohol nejakym doplnkom pre plastove modely. Len to nafarbis a ostane ti cas na dalsie upravy. Inac by som naboje robil z drotikov, ale jedine s moznostou manufakturnej vyroby - zeby si mal k dispozicii kotuc na brusenie, zoberes dlhy drot do ruky a zabrusis spicku drotiku do potrebneho tvaru. Hned odrezes na potrebny rozmer. Hlavne sa netrapit narezanim na jednotlive kusy a potom dobrusovat spicky.

Druhou moznostou by bola vyroba z cinoveho, alebo oloveneho drotu, ktore sa lahko tavia. Cin by bol kvoli hmotnosti asi lepsi. Vyrobis si jeden naboj, odlejes si formu a potom uz len odlievas jednotlive naboje.
Hotovo: Jelzc GCBA 13/48, Iveco Trakker Dakar 2012
Na Stole: M4A3 Sherman
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Mirec | --
Meno: Miroslav

Príspevokod užívateľa Mirec » 28 Apr 2015 09:23

Chlapi, spendliiiiik :D

majos | 43
Meno: Marian

Príspevokod užívateľa majos » 28 Apr 2015 22:37

Zdar,
No pridam sa. Spendlik sa mi nezda.
Ja som dal na A-Cobre obrusovane droty z prskaviek, a nabojnicu som usulal z takeho alobalu mosadznej farby. Vyzera to dobre, aspon podla mna. Fotky su na fore. Brusenie som robil na dovolenke na balkone, takze pohoda, ale robil som pre 30 mm kanon, takze som ich nemal az tolko.

Je to ale pracne, plast by bol jednoduchsi na brusenie, ale musis farbit. Kazdopadne, tato mierka a tvoje spracovanie vyzaduje slusne priblizenie k realite.
Aloha, M
White walker.

Winter is coming....

GOD (game of drones)

Peter Bucek | 37
Meno: Jack

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 28 Apr 2015 23:03

Ahoj, ďakujem za nápady. Keď to zhrniem....

Majos, tie tvoje náboje vyzerajú super a asi by to bola cesta aj tu. Akurát tu ide o cca 70 ks na každý pás, takže sa vždy zdesím keď si predstavím ten počet. Špendlík by pri tom ako polotovar využiť teoreticky išiel, ale potrebujem zohnať špendlíky so správnym priemerom. Je to ale tvrdý materiál a ten sa dosť ťažko brúsi. Odlievanie z kovu pri takýchto rozmeroch asi nepripadá do úvahy a okrem toho by som sa asi nevyhol dobrusovaniu polotovarov. Najviac sa mi ale pozdáva ten nápad s doplnkami pre plasťákov - skúsim niečo pohľadať na nete.

V každom prípade si ale skúsim náboje aj vyrobiť sám - vidím to na pokus so špendlíkom alebo drótom + vytvorenie nábojnice z nejakej kovovej fólie. Uvidím ako to rýchlo pôjde (a či vôbec ) a podľa toho sa asi zariadim. Ten polotovar pre plasťákov by bol asi najlepší :) - darmo už som lenivý.

Majte sa..

mato_kolo | 35
Meno: martin kolodzejcik
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 06 Máj 2015 00:24

http://mkpc.sk - Servis notebookov a PC v Bratislave
Na stole: P50, HOTOVO: Delfín L29, Junkers Ju-87 R2 Stuka, P38J Lightning
Colossians 3:23-24
Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

toudi_sk | 47
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 06 Máj 2015 15:33

no ale to nieje 1:33 :D :D :D :D
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

johnny7 | 34
Wykonawca
Meno: Jano

Príspevokod užívateľa johnny7 » 06 Máj 2015 15:43

Na mierku sa nestazuje...rozdiel 0,15 mm zmensenych pri 100 mm skutocnych je v pohode...
Hotovo: Jelzc GCBA 13/48, Iveco Trakker Dakar 2012
Na Stole: M4A3 Sherman
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

toudi_sk | 47
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 06 Máj 2015 17:34

ja viem, ale sú na svete "machri", ktorí by na to mohli poukazovať, preto som na to upozornil, nech je pripravený :boss:
osobne by som to tiež použil, prípadne zmenšil lietadlo :girl:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní