Ju-87 B2 - Stuka /KW/ 1:33

Moderátori: Trak-Tor, Jolaus

Užívateľov profilový obrázok
Miso122 | 20
Meno: Michal

Re: Ju-87 B2 - Stuka /KW/ 1:33

Príspevokod užívateľa Miso122 » 15 Dec 2013 21:18

Paráda, no comment :shocked: :dribble:
Na stole: San Salvador
Hotovo: Nautilus, Michalská veža, Kaiten-1,...

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 16 Dec 2013 01:18

Zda sa mi to alebo to skutocne natieras stetcom?
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

TomC2 | 26
Meno: Tomáš
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa TomC2 » 16 Dec 2013 11:33

Díky. No jak co, když se mi sejde více dílů pohromadě tak to stříknu, ale jinak jsem línej vytahovat kompresor a hlavně pak čistit pistolku. :red: Používám barvy Tamyia a s těma se pracuje krásně a nejsou vidět žádné tahy štětcem. :wink:

TomC2 | 26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa TomC2 » 23 Dec 2013 10:44

Začal jsem vnitřní obšívku. Tu jsem doplnil výztuhami z drátku, to bych doporučoval udělat i kdybyste tenhle model dělali a interiér nebarvili, přidá opravdu hodně. ;) Teď to tam musím napasovat, ale zkoušel jsem to xkrát na sucho a sedělo to, tak snad nebude problém. :red:

Obrázok

Celá galerie na:http://www.papirove-modely.cz/galerie/index.php?showimage=227825

TomC2 | 26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa TomC2 » 25 Dec 2013 15:12

Tak Vnitřní obšívka je hotová, vše sedlo naštěstí krásně, uvidím jak ta vnější. :red: Ještě jsem udělal otevírací poklopy u nádrží. ;)

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Celá galerie na: http://www.papirove-modely.cz/galerie/index.php?showimage=228258

Brzdič | 32
2K+
Meno: Ondra

Príspevokod užívateľa Brzdič » 25 Dec 2013 16:31

No a kolik je toho vidět že? :P Ale fajn kousek.

Ty dvířka vypadají super, ale hlavně jsem zvědav jak se to bude tvářit s obšívkou. :wink:

TomC2 | 26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa TomC2 » 26 Dec 2013 20:48

Díky. :big smile: Ano vidět je toho pramálo. :haha: :beat plaster: Na to jak to bude vypadat s obšívkou jsem taky zvědav, ale zkušebně jsem zkusil páskou nalepit dvířka z africké verze a myslím že to bude ok, teda doufám. :red: Začal jsem vnější obšívku, podle návodu dílem na křídla, který jsem onýtoval a zkušebně napatinoval. Dole před nahoře po patině. ;)

Obrázok Obrázok

Celá galerie na: http://www.papirove-modely.cz/galerie/index.php?showimage=228852

TomC2 | 26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa TomC2 » 29 Dec 2013 14:00

Udělal jsem vnější obšívku a docela jsem se zapotil, první jsem lepil obšívku na křídla a protlačil jsem si do ní trošku žebra, tak jsem musel vyříznout otvory v žebrech a zespod narovnat, nakonec to není vůbec poznat a pacient přežil operaci bez následků. :beat plaster: No chybama se člověk učí. Jinak obšívka sedí velmi přesně řekl bych, takže dál to bylo bez problémů. Jen namíchat retuš byl oříšek, mohlo to být i lepší, ale je to po dlouhé době můj ,,čistý" model a první letadlo. :) Taky jsem udělal wash a odřeniny. ;)

Fotky:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Celá galerie na: http://www.papirove-modely.cz/galerie/index.php?showimage=229201

Brzdič | 32
2K+
Meno: Ondra

Príspevokod užívateľa Brzdič » 29 Dec 2013 15:22

naprostá pecka. :jawbone:

TomC2 | 26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa TomC2 » 27 Jan 2014 13:54

Díky brzdo. :wink:
Tak jsem po dlouhé době zase zpět s pokračováním. Začal jsem ocas. A málem šla štuka na předčasný zkušební let z pátého patra. :devil: Kostra mi seděla výborně tak jsem jí podle návodu nalepil na celek s kokpitem a dál pokračoval obšívkou a ejhle po natvarování jsem zjistil že mi dole chybí tak milimetr a to jsem tam jestě neměl spojovací pásky, tak jsem to trošku zbrousil ale ono není moc kam protože první díl překrývá celek i kostru a na tom celku to nejde moc vybrousit až k dílům obšívky na celku...no nakonec jsem to tam nějak napasoval a pokračoval druhým dílem a to samý, to jsem ale ještě nevěděl co mě čeká v přechodu na svislou ocasní část (červěně zakroužkované ). Dílky jsem vyřízl a zjistil že zase nic nesedí a ještě mi tak o milimetr nenavazoval žlutý pruh na ocasu tak jsem dílky ořezal aby to nějak vyšlo a přišel na řadu velký díl na svislé ocasní ploše, tam v návaznosti na již nalepené díly vznikali nepřesnosti úplně všude a navíc si to nechtělo pořádně sednout na kostru, nevěděl jsem co s tím tak jsem díl na bocích v místě znázorněných snýtovaných plechů rozřízl ( zelená čářa ) spoj se schová pod ty vodorovná křidléka nebo jak se to jmenuje. :haha: po velmi dlouhých bojích a spoustě ošklivých slov jsem to tam napasoval a přechody trošku zbrousil a přebarvil. Výsledek je celkem hrozný, ale ne tak jako kdybych to nechal tak. Opravdu nevím kde se stala chyba, jakoby celá kostra byla tak o 2-3 mm kratší. Ve stavbě kostry jsem chybu neudělal..respektive to ani nejde když se dílky do sebe zasouvají a pod. díly jsem vyřezal přesně.. :scorn: :beat plaster: Myslím že s tím měl problém i pan lazslik na polském foru a to je jiný machr. Fakt jsem s tím chtěl praštit o zem, ale vždycky jsem si řekl že by to byla škoda nechat být a že je to další ikdyž nepříjemná zkušenost. Doufám, že problémy s tímhle modelem má už za sebou. :beat plaster:
Náhled návodu:
Obrázok

Fotky modelu jsou celkem milosrdné ale vytahují retuš a odřeniny. :twisted:
Obrázok Obrázok

Celá galerie na: http://www.papirove-modely.cz/galerie/index.php?showimage=232720

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný