AERO L-29 Delfin /agostini/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
agostini | 44
Príspevky: 256
Meno: Tomáš
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33 projekt

Príspevokod užívateľa agostini » 29 Mar 2016 08:24

tak som o víkende pokročil s trupom delfína, ktorý je skoro hotový. Zvolil som zložitejšiu verziu s otvoreným kokpitom ale bude aj možnosť zvoliť jednoduchší model kde bude zatvorený predok aj kokpit. Snad sa vám model bude páčiť. Je tu aj prepracovaná zadná časť trupu ktorá má dosť komplikovaný tvar a pri tej velkosti je to celkom sranda vytvarovať :-)

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 41
Kral Papiru (Brno '15)
Príspevky: 343
Meno: Miro
Bydlisko: Bratislava

Re: AERO L-29 Delfin 1/33 projekt

Príspevokod užívateľa braintech » 29 Mar 2016 11:13

Ahoj Tomas,

pozeram ze rodina lietadiel sa rozrasta. Sledujem konstrukterske pociny a chcem sa spytat na prechod trup kridlo. Podla fotiek skutocnych strojov, tam v podstate ziadne zaoblenie nieje - zaoblenie rozumej kus plechu, co by ti skryl spoj kridlo-trup. Pre menej zrucnych modelarov moze vzniknut neprijemna medzera. A pozeram, ze si si dal riadnu vyzvu napasovat prierez kridla na 2x zakrivenu plochu trupu. Podla renderov tam zo spodu trochu 'fuka'. Tesim sa na riesenie a drzim palce.

Miro

Užívateľov profilový obrázok
agostini | 44
Príspevky: 256
Meno: Tomáš
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33 projekt

Príspevokod užívateľa agostini » 29 Mar 2016 16:03

ta 'fuka' tam nie je ani na renderi ani v modeli, to čo tak vyzerá je linka na trupe, ktorá tam nemá byť :-) a len som ju nevymazal. Krídlo by na trup malo sadnúť celkom bez problému pokial modelár trafí presné miesto a uhol pod ktorým bude krídlo nalepené ale bude tam linka kde presne sa má krídlo nalepiť.
Toľko teória a ako to bude v skutočnosti uvidím :-))

Užívateľov profilový obrázok
agostini | 44
Príspevky: 256
Meno: Tomáš
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33 projekt

Príspevokod užívateľa agostini » 31 Mar 2016 11:53

tak som dorobil smerovku a výškovku a o víkende sa pustím do krídiel a podvozku. Kokpit si nechám až na koniec tam bude asi celkom sranda dať dohromady hlavne pedály :-)


Užívateľov profilový obrázok
agostini | 44
Príspevky: 256
Meno: Tomáš
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33 projekt

Príspevokod užívateľa agostini » 03 Apr 2016 20:09

tak delfín dostal v sobotu krídla, podvozkové šachty a sanie vzduchu. Zatial všetko relatívne sedí aj keď som prišiel na malé chybičky v konštrukcii ktoré som musel postupne upraviť. Zatial aspoň pár fotiek zo soboty a komplet s hotovými krídlami bude snad zajtra pokial bude dosť svetla :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: AERO L-29 Delfin 1/33 projekt

Príspevokod užívateľa Sumec » 03 Apr 2016 21:52

Vyzerá to dobre :victory: len tak ďalej :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
agostini | 44
Príspevky: 256
Meno: Tomáš
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33 projekt

Príspevokod užívateľa agostini » 04 Apr 2016 18:52

tak posielam slubené fotky Delfína s krídlami. Na fotkách sú aj prekryty kabinky ale nie su ešte úplne hotové . Teraz ešte musím dorobiť kokpit a podvozok a potom dám model dalej na test vo farbe :-)

Užívateľov profilový obrázok
agostini | 44
Príspevky: 256
Meno: Tomáš
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33 projekt

Príspevokod užívateľa agostini » 18 Apr 2016 08:55

ahoj, tak som s delfínom trochu pokročil. Dole je foto modelu na podvozku jak bol na výstave v Prahe na Chodove a tento víkend som sa pustil do sedačky a kniplu. Snažil som sa tuto časť zpracovať presne podla 3D ale u kniplu som musel niektoré časti trochu zjednodušiť. Predsa len nemám doma trpaslíka aby mi tie mini diely skladal. Nakoniec to nedopadlo zase tak zle a v delfínkovi je ta sedačka úplne super. Ešte musím to samé urobiť do zadnej časti ale napred musím urobiť zadnú prístrojovku
Zatial aspoň nejaké fotky:

Užívateľov profilový obrázok
agostini | 44
Príspevky: 256
Meno: Tomáš
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33 projekt

Príspevokod užívateľa agostini » 19 Apr 2016 19:28

ahoj tak posielam fotky 2 verzií kniplu a sedačiek k delfínkovi a komplet zostavu v trupe lietadla a tiež foto podvozku.

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33 projekt

Príspevokod užívateľa pet1972 » 19 Apr 2016 21:45

:still dreaming: nááááádhera

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní