PW-5 a B1-PW-5 Smyk /KK/ 1:33 - Jolaus vs. Mato_kolo

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 41
Meno: Martin

PW-5 a B1-PW-5 Smyk /KK/ 1:33 - Jolaus vs. Mato_kolo

Príspevokod užívateľa Jolaus » 19 Júl 2016 16:01

Ahoj.
Hvezdáreň ma nakopla do lepenia, tak to využívam kým ma to neprejde :) . Vetrone ja mám veľmi rád a už dlho som si chcel nejakého zlepiť. Tohto som mal v šuplíku už dlhšie a teraz som sa rozhodol že si ho zlepím. Vystrihovačka obsahuje dva komplet vetrone. Jeden je PW-5 Smyk a druhý B1-PW-5 Smyk. Ja idem lepiť toho prvého a druhého Mato_kolo. Model bol vlastne jeho. Ja som mal doma z dvojmodelu Z-50 jeden ešte nezlepený, tak sme si to bratsky vymenili. Ja jemu Zlína a on mne Smyka :) . Fotku obálky sem prihodí Maťo, lebo je u neho.
Predloha

Ja zatiaľ takto:

Viem že som tvrdil že nezačnem nový model kým nezlepím to čo mám rozostavané, ale toto bude len taká týždňovka na rozcvičku pred dokončením Tempesta.
:wink: :victory:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

toudi_sk | 50
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Re: PW-5 a B1-PW-5 Smyk /KK/ 1:33 Jolaus vs. Mato_kolo

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 19 Júl 2016 16:12

nech sa darí a kto nemá rozrobených viac modelov, akoby nežil :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

sako1 | 42
Meno: Miro

Re: PW-5 a B1-PW-5 Smyk /KK/ 1:33 - Jolaus vs. Mato_kolo

Príspevokod užívateľa sako1 » 19 Júl 2016 19:29

po tomto modely som poškuľoval, tak som zvedavý na poznatky a výsledky, držím palec obidvom :wink:
m.

majos | 45
Meno: Marian

Príspevokod užívateľa majos » 19 Júl 2016 22:12

Dobra volba. Som zvedavy na nabezku, mohla by to byt legendarna nabezka. Pedaly si dorabal, ci? M
White walker.

Winter is coming....

GOD (game of drones)

mato_kolo | 37
Meno: martin kolodzejcik
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 20 Júl 2016 02:18

Ahojte, tak ja pridám len krátke info o tomto vetroniku:
PW-5 Šmyk ( poľský : "malý nezbedník") je jednomiestne lietadlo klzák navrhnutý na Varšavskej univerzite of Technology (poľský: "Politechnika Warszawska" preto PW) a vyrobený v Poľsku. Je to monotyp World Class klzák.
Kto si chce prečítať viac:
https://en.wikipedia.org/wiki/PW-5
Sem ešte dám fotočku obálky:

A teraz pár fotiek z mojej stavby (fotené mobilom ale myslím že to nieje najhoršie, lebo foťáčik bude až budúci týždeň):

Žiaľ nie nadarmo sa anglickej reči používa skratka "RTFM" po našom Čítaj ten "hlúpy" manuál, a keďže som ho síce čítal ale nie poriadne, tak som nalepil vnútornú obšívku na kostru, čo som urobiť nemal na čo ma Jolaus upozornil, a za čo mu týmto ďakujem, lebo neviem ako by to dopadlo... a tak obšívka musela dolu:

Našťastie všetko obtrhané nieje vidno lebo je to všetko pod panelmi.
No a pokračoval som teda v interiéri a potom som sa pustil do obšívky podľa návodu i keď trochu aj tak posvojom, lebo postupy pre mňa neboli celkom jednoznačné. Zatial som na tom teda takto: (posledný diel len nasucho nasunutý)

Majos: Na tie nábežky som aj ja zvedavý... bude to celkom náročné keďže je to strašne dlhé, ale na stuke boli len o čosi kratšie :)
http://mkpc.sk - Servis notebookov a PC v Bratislave
Na stole: P50, HOTOVO: Delfín L29, Junkers Ju-87 R2 Stuka, P38J Lightning
Colossians 3:23-24
Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Jolaus | 41

Príspevokod užívateľa Jolaus » 20 Júl 2016 09:24

majos napísal:Dobra volba. Som zvedavy na nabezku, mohla by to byt legendarna nabezka. Pedaly si dorabal, ci? M

No, na nábežku som zvedavý aj ja :D ale už som ich pár zohol a normálne sa teším. Pedále na smerovku sú súčasťou kokpitu, akurát ja som ich spravil viac plastické. Určite sa s tým modelom dá poriadne vyhrajkať podla fotiek z netu, ale mňa tie dorábky nejako moc neberú. Viem že je to niekedy na škodu ale hádam to nebude až tak zlé aj takto.

No Maťo, vidím že si poriadne hodil kostrou a normálne si ma dobehol :) . Zatiaľ paráda a nezabudni čítať návod až do konca :D
A oné...ja tiež nie som parádny fotograf, ale keď to už ideš cvaknúť tak aspoň bez tých rušivých elementov okolo toho.. :P

:wink: :victory:

mato_kolo | 37
Meno: martin kolodzejcik
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 23 Júl 2016 02:59

Hmmm v tom svungu som si ani neuvedomil dake rusive elementy okolo, ale tak vsetko sa tyka tohto modelu, to co vizera ako hadica vedla spracovaneho kokpitu je oloveny drot a ten (teda kus z neho) skoncil v spici lietadla:)
http://mkpc.sk - Servis notebookov a PC v Bratislave
Na stole: P50, HOTOVO: Delfín L29, Junkers Ju-87 R2 Stuka, P38J Lightning
Colossians 3:23-24
Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Sumec | 27
Meno: Adam

Príspevokod užívateľa Sumec » 24 Júl 2016 21:30

Držím obom pevné nervy pri tej dlhej nábežke :wink: Zlepený vetroň som ešte nevidel tak som veľmi zvedaví na výsledok :big smile:
Na stole: KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Jolaus | 41

Príspevokod užívateľa Jolaus » 28 Júl 2016 12:54

Ahoj.
Už dlho mi to leží na stole, tak som niečo polepil. Dal som dokopy trup a nasledovala smerovka s výškovkou.
Foto:

No a teraz sa ide na moju obľúbenú časť a to sú krídla.
:) :victory:

toudi_sk | 50
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 28 Júl 2016 12:55

krása kua :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný