Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

LaGG-3 /YG-model/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: LaGG-3 /YG-model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 26 Aug 2016 20:48

Ďakujem kolegovia, chyby tam sú to je pravda ale stále to je ešte také znesiteľné množstvo :P Isto niektoré sú aj mojou vinou.

to Jolaus: Požehnane ich bolo na Stallionovy :haha: A keď som sa rozhodol pre takého neprebádané modely a vydavateľstvá musím rátať že tam chyby budú.

to Štefan Húska: Viem že ten podklad neni ideálny vzhľadom na farbu kamufláže lietadla ale na čiernom podklade sa mi akosi lepšie fotí ako na bielom. Na bielom mám problém zo svetlom, ale je to možno chyba rúk :bad smile:

to Brzdič: Nepredbiehaj hotové ešte nie je :big smile: Myslím že by tie chyby neboli pre teba problém. Pozeral som tvoj report zo stavby Hinda a tam tiež nejaké boli a výsledok je parádny.

to kuratkoo: Tempo si nevšímaj. Toto leto som viac doma ako na brigáde, čo ma moc neteší ale aspoň teda voľný čas trávim lepením. Počas semestra sa zas tempo spomalí :scorn:

No a teraz k stavbe Laggu.
Report
Krídla:
Tu len pár info a fotiek ako som vyriešil spomínané chyby. Vzniknuté medzery pri krídielkách a pri trupe som vyriešil zápasom koloru. Prechod trup-krídlo na odtokovej hrane som zmenšil (zrezal) ten obluk.


Chovst:
Tu som tiež medzeru na smerovke vyplnil zápasom. Je to síce stále viditelné ale menej to bije do očí ako keby som to len zaretušoval. Výškovky boli bez problémov ale prechody som už upravoval. Zdali sa mi moc veľké tak som ich zmenšil a myslím že to vyzerá tak lepšie. Spravil som fotky aj pre porovnanie keď som na sucho páskou prilepil na ľavú stranu zmenšený prechod a na pravú stranu originál. Na pohyblivých častiach som sa znova snažil o splastičnenie a popretláčal som tam rebrá.

A tu sú fotky už upravených a nalepených prechodov.


Podvozkové nohy:
Predné nohy som doplnil o brzdové hadičky, dezén na kolesách a zrkadlovú fóliu. Zadné ostrohové koliesko som doplnil ešte o nejaký káblik/hadičku, neviem presne k čomu to slúžilo ale všetko som robil podľa výkresov tak by to malo byť približne správne. Na dvierkach zadného ostrohového kolieska som vyrezal "vzduch" z tých okrúhlych otvorov.


Kabínka:
Tuto som asi ja spravil chybu pri výrobe kopita, lebo vonkajšiu obšívku som musel trošku zmenšovať a tiež som moc nepochopil prečo autor na tej posuvnej časti vnútornú obšívku spravil v celku a vonkajšiu z dvoch častí. Potom mi to dobre nesedelo. Tento krát som skúšal kabínku lepiť obojstrannou páskou, tak že som si najskôr nalepil pásku na nevyrezaný diel a až potom to vyrezal. Len keby sa to s tou páskou na podložke toľko nešmýkalo :beat plaster:


A ešte jedna fotka nasucho priloženej kábinky krídielok, smerovky a výškovky :big smile:


Pokračovať budem kompletizáciou jednotlivých častí a ďalej už mi veľa nezostáva zlepiť. Okrem nejakých drobností ešte vztlakové klapky, výfuky a vrtuľa.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: LaGG-3 /YG-model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 26 Aug 2016 21:03

Paráda! Si frajer! :)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: LaGG-3 /YG-model/ 1:33

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 26 Aug 2016 21:29

nádhera a ten podvozok Obrázok
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
sako1 | 46
Príspevky: 661
Meno: Miro
Bydlisko: Martin

Re: LaGG-3 /YG-model/ 1:33

Príspevokod užívateľa sako1 » 26 Aug 2016 23:18

Fakt masaker, parádne čaruješ.
Už asi nebudem lepiť, stačí očumovať :P
m.

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: LaGG-3 /YG-model/ 1:33

Príspevokod užívateľa mimapnd » 26 Aug 2016 23:28

Velmi pekne idesssss Adam, ale zato mozu urcite prazdniny letne... ako si uz pisal... po septembri budu mat sancu sa predviest dalsi motylkari, pardon, lietadielkari :P ...
ale letna super vydrz samozrejme neubera na kvalite modelu a postupu pri lepeni. len tak dalej, nestracaj elan do lepenia a dalej uz asi nic... Cus. M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: LaGG-3 /YG-model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 27 Aug 2016 23:32

sony napísal: že ty nemáš frajerku :P :haha:

Tak temto je dané aj prázdninami a aj tým ako správne sony vytušil ešte na zaciatku tohto reportu :haha:

A ďakujem za vaše kladne ohlasi :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
JanRoman | 23
Príspevky: 72
Meno: Ján
Bydlisko: Hanušovce nad Topľou

Re: LaGG-3 /YG-model/ 1:33

Príspevokod užívateľa JanRoman » 30 Aug 2016 08:28

Krásne najmä ten podvozok :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: LaGG-3 /YG-model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 06 Sep 2016 22:14

Tieto dokončovačky ma moc nebavia takže už je postup pomalší :P

Report
Podvozok:
Pri lepení podvozkových nôh som si akosi neuvedomil, že spoj stáčanej trubičky môžem dať smerom von lebo to zakryjú plechy. Vtedy ma to nenapadlo a dal som ich smerom dnu s tým, že tak ich bude menej vidieť. No nabudúce musím myslieť viac dopredu :bad smile: Ešte som mohol nalepiť brzdové hadičky viac zozadu nohy lebo teraz je ich málo vidieť, keď na to prišiel ten plech.

Nalepené je už všetko napevno na svojom mieste, okrem dvoch dvierok, ktoré som nepoužil a majú úplne uzatvoriť podvozkové šachty. Po preštudovaní fotiek reálnej predlohy som zistil že na verzií 66 sa tieto dvierka nenachádzajú. Je to vidieť aj na dobovej fotke konkrétne tohto stroja, ktorú som sem pridal hneď v prvom príspevku. Na predné kolieska, presnejšie disky, prídu nalepiť ešte krátke hadičky len ako sa poznám viem že by som ich ešte teraz pri manipulácií odlomil :haha:


Trup:
Na trupe pribudli výfuky a "lamely" okolo nich. Ďalej ešte nejaké malé vstupy a výstupy vzduchu na motore. Kabínka je taktiež už napevno prilepená. Najskôr som uvažoval aj nad zatvorenou kabínkou lebo kokpit je dosť veľký ale pravdu povediac zatvorené to nesedelo dokopy, tak mi zostalo to zalepiť otvorené :beat plaster:


Vztlakové klapky:
Tak dostal som sa aj ku klapkám, ktoré boli veľmi jednoducho riešené a to tak že diel v vystrihovačky sa mal preložiť na polovicu a tak by vznikla klapka. Ja som podľa fotiek klapku upravil. Vnútornú časť nemala ani naznačené nitovanie len otvory. Moje úpravy teda začali vyrezaním "vzduchu" , onitovaním, miernym prehnutím v mieste rebra, ktoré som aj medzi tieto dve časti zalepil a aby som vnútro nemusel zamaľovávať, tak som použil farebný papier.


Vrtuľa:
Táto časť bola bez problémov, akurát som vynechal niekoľko dielov. Tie mali slúžiť ako púzdro, v ktorom sa vrtuľa točila ja som to chcel zjednodušiť na dva diely, ale po tom ako sa mi zaseklo v trupe, som sa vykašlal aj na točiacu vrtuľu a zalepím ju na fajront napevno :P Na špici kužeľa ešte chýba hák na štartovanie, ale nie som si sto percentne istý, či tam je, aj keď je v kuželi kanón. Podľa podkladov som vyrozumel, že ten hák nebol len v prípade, keď to bol kanón kalibru 37 mm a pri menších kalibroch bol.
Možno sa mýlim, tak ak má niekto viac vedomostí ohľadom toho budem rád, ak ma opraví :big smile:


Nabudúce možno už fotky hotového modelu :victory:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: LaGG-3 /YG-model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Oliver » 06 Sep 2016 23:09

S chuťou som si pozrel túto predfinálnu sadu fotografií a s ešte väčšou chuťou si počkám na tie finálne! :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: LaGG-3 /YG-model/ 1:33

Príspevokod užívateľa Jolaus » 07 Sep 2016 08:11

Ahoj.
Aj keď teraz dosť lietam s RC modelom, tak stále to tu sledujem. Model je super a takmer hotový. Teším sa na galérku :) .
A oné....škoda že odchádzaš lepiť tanky.. :haha: :P
:wink: :victory:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných