Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa majos » 14 Jan 2017 21:01

Štefan Húska napísal:pásy nemá?


Pista, ved to nie je tank :haha:
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 14 Jan 2017 21:07

raz z teba umrem :haha:

mne sa lúbi velice, pôvodne som bol odhodlaný zmastiť si ho sám podľa rewelláckeho modelu 1:144, ale potom to dali v ABC
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
YakoMiG | 30
Príspevky: 109
Meno: Martin
Bydlisko: Humenné

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa YakoMiG » 17 Jan 2017 00:37

Vidím že sa takéto čudá páčia viacerým a som rád. Ale pokračujeme... :victory:
Report
Pomaličky sa mi začína rysovať lietadlo. Prilepil som obidve spodné časti krídel a vystužil to rebrami.
Celé je to pevné a zatiaľ aj rovné :bad smile:

O chvíľu budem mať problém kde to umiestniť, ešte štastie že to mám kde zavesiť na klinec :P

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 17 Jan 2017 10:24

A čo taka B-2 Spirit? To je veľká krava :haha: Tu od Model-komu by om niekedy chcel zlepiť.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
YakoMiG | 30
Príspevky: 109
Meno: Martin
Bydlisko: Humenné

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa YakoMiG » 26 Jan 2017 17:38

Sumec napísal:A čo taka B-2 Spirit? To je veľká krava :haha: Tu od Model-komu by om niekedy chcel zlepiť.

Spirit je už na mňa príliš veľký :bad smile:

Takže máme tu "apdejt". :victory:
Report
Podarilo sa mi nalepiť vrchné časti krídel, "kanály" na klapky. Do kokpitu som nalepil palubovku a sedadlo.
Dosť som sa stým patlal lebo z návodu som mal lobodo a z navodových kresieb tiež lebo boli nakreslené príliš jednoducho a stroho (staré zlaté návody ABC).
Takže na rad prišla improvizácia, či už v postupoch alebo v lepení.
Dosť som sa naštval lebo u krídel a lepení vrchnej zadnej časti trysiek sa začali objavovať nepresnosti v geometrii (za čo obviňujem autora modelu lebo v reporte poľského modelára sa na tom istom mieste a časti modelu objavili nepresnosti tiež, lenže jemu sa tam urobila asi centimetrová fuga). Na prechode medzi tryskovou časťou a "kokpitovou" som musel použiť nafarbené pásiky z papiera lebo sa tam urobili asi milimetrové medzery.
Pridávam foto pre porovnanie. Na ľavo je moja foto.

Nuô a ostatné foto.

Na rovinu, už som stým chcel hodiť o zem lebo tie nepresnosti ma trošken nasrali.

Takže nabudúce :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 26 Jan 2017 20:17

Neviem či aj na tom čo som ja lepila (a ako jediný model nedolepil :-( ) nebola nejaká podobná chyba ako na tomto tvojom. Ale máš u mňa palec hore za to že si to nerozdupal a pokračuješ :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
YakoMiG | 30
Príspevky: 109
Meno: Martin
Bydlisko: Humenné

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa YakoMiG » 29 Jan 2017 14:42

Sumec napísal:Neviem či aj na tom čo som ja lepila (a ako jediný model nedolepil :-( ) nebola nejaká podobná chyba ako na tomto tvojom. Ale máš u mňa palec hore za to že si to nerozdupal a pokračuješ :big smile:

Bojujem ďalej. Veľa nepresností je tam spôsobených aj (aj mnou :victory: ) nešťastným riešením niektorých dielov. Niektoré sa určite dali vyprojektovať lepšie.
Ale je to model z roku 2000. Minule som sa nad tým zamyslel že do prčic však ten model má 17 rokov a ked vznikol tak som mal 6-7 :P

Report
Opravil som knipel, zlepil som kryt kokpitu ktorý som následne nalepil. Prilepil som jednu bočnicu ktorá zakrýva časť s prúdovým motorom.
Ku krytu kokpitu by som chcel dodať že bol problém s geometriou, na sucho mi tam nechcel sadnúť tak som ho musel niekoľko krát nastrihnúť.

Ešte dodám že som prvýkrát použil techniku lepenia fólie obojstrannou páskou (z lidlu :haha: ), pretým som to robil lepidlom a nie vždy to dopadlo dobre.
Ďalšiu vec čo by som chcel dodať je že niektoré diely budem musieť narysovať od nuly lebo tie ktoré boli v zošite, po vystrihnutí nesedia (napr. "špic" lietadla, vrch kokpitu).

Toť vsjo! :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 696
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 29 Jan 2017 15:57

Vyzerá to dobre. Držím palec :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa Roman » 29 Jan 2017 16:16

super.minule pisali ze 117 uz nelietaju,su volakde v sklade napchate bez kridel,ze teraz rozmyslaju co s nimi

Užívateľov profilový obrázok
YakoMiG | 30
Príspevky: 109
Meno: Martin
Bydlisko: Humenné

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa YakoMiG » 29 Jan 2017 17:26

Robert Blaschke napísal:Vyzerá to dobre. Držím palec :victory:

Ďakujem :victory:
Roman napísal:super.minule pisali ze 117 uz nelietaju,su volakde v sklade napchate bez kridel,ze teraz rozmyslaju co s nimi

Niektoré sú uložené... ale väčšinou sa pomaly likvidujú.

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných