Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
YakoMiG | 30
Príspevky: 109
Meno: Martin
Bydlisko: Humenné

F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa YakoMiG » 13 Jan 2017 22:37

Zdravím všetkých lepičov :haha: Nedávno sa mi do rúk dostal model (dobrý kauf na bazoši) tohto kedysi prísne tajného lietala o ktorom nám tvrdili že je neviditeľné - samozrejme pre radary, pre chlapcov zo Srbska už nie :P
Už dlhšie koketujem s myšlenkou že je čas pohnúť sa vyššie a zlepiť niečo od Poliakov, okúsiť vyššiu školu papierového modelárstva.
Preto som sa rozhodol pre túto šialenosť od GPM ktorá nemá takú prepracovanú kostru, ako je zvykom u poľských modelov.

Čiže toto je moja prvá premiéra s Poľským modelom. Takže dúfam že ma tu neroznesiete na kopytách :red:

Teraz k predlohe:

No neviem na 100% o ktorý typ F-117 ide... viem že boli 2. Takže ide zrejme o prvú.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lockheed_F-117_Nighthawk

Technické údaje:
Posádka: 1
Rozpätie: 13,20 m
Dĺžka: 20,08 m
Výška: 3,78 m
Nosná plocha: 73 m²
Hmotnosť prázdneho stroju: 13 380 kg
Vzletová hmotnosť: 23 814 kg
Pohonné jednotky: 2× dvojprúdový motor General Electric F404-F1D2, každý o ťahu 48 kN
Maximálna rýchlosť: 1040 km/h
Dolet: 2224km

No a ideme na to... pridávam fotografie originálu.

---
Report

Postupujem podľa návodu. Zostrojil som spodnú časť a základné tvary.

Vlepil som šachty, pumovnicu, zasklenú časť Laserového označovača cieľov (DLIR)

Vlepený kokpit.

Súčasti kokpitu.

FLIR a knipel. Pribudli aj pedále :haha:

Približne rozmiestnenie dielov. Pokračujem spevňovaním "kostry".

Stav k dnešnému dňu. Dysza, čiže turbína, resp. turbíny som natrel na čierno podľa fotografii z internetu.

To čo som prezentoval je práca približne za 4 dni. Ide to nejako rýchlo (ale čo sa čudujem však je to jedno veľké hranaté čudo :) ). Len sa bojím že geometricky niektoré diely nesadnú. Veľmi veľku pomoc mi poskitol ujo gogoľ a poľské forum http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t= ... sc&start=0 - väčšinou sa riadim fotografiami z tohto reportu.
Týmto sa chcem podakovať nezámemu poľskému staviteľovi za fotografie ktoré mi veľmi pomohli, a ešte pomôžu :victory: .

To je zatiaľ všetko :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 13 Jan 2017 23:09

človeče ty máš krásnu čistú stavbu nie ako ja, kde dám palec tam ostane machuľa od farby alebo lepidla :beat plaster: jo a ten knipel by si mohol dať z hrubšieho drótu ak sa ešte dá urvať, toto by asi dlho nevydržalo :P
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa mimapnd » 13 Jan 2017 23:32

Taketo UFO lietadla sa mi velmi pacia. Kukam kukam a paci sa mi tvoja lepictvost.
Ale moj hrdina je Horten Gotta Ho229 :dribble:
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 14 Jan 2017 11:35

Pekný začiatok a ako spomenul Štefan Huska tak naozaj to máš pekné čisté :big smile: Len tak ďalej.

Tento stroj sa aj mne páči a raz som sa pustil do jeho stavby ale ako rýchlo to začalo tak to aj rýchlo skončilo, bolo to od iného vydavateľa ako tvoje GPM a nemal som nervy na tie veľké nepresnosti :pudency: Ale v archíve na mňa čaká Nighthawk od Halisnkého :victory:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
YakoMiG | 30
Príspevky: 109
Meno: Martin
Bydlisko: Humenné

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa YakoMiG » 14 Jan 2017 12:04

Štefan Húska napísal:človeče ty máš krásnu čistú stavbu nie ako ja, kde dám palec tam ostane machuľa od farby alebo lepidla :beat plaster: jo a ten knipel by si mohol dať z hrubšieho drótu ak sa ešte dá urvať, toto by asi dlho nevydržalo :P

Ďakujem. Tá čistota pri takomto modeli musí byť, lebo na tom čiernom papieri je vidieť každé jedno uchopenie rukou, palcom. Takže stále kontrolujem prsty že či nie sú mastné ale nie vždy sa to podarí, takže je sem tam nejaká daktyloskopická stopa. :big smile:
Knipel opravím.
mimapnd napísal:Taketo UFO lietadla sa mi velmi pacia. Kukam kukam a paci sa mi tvoja lepictvost.
Ale moj hrdina je Horten Gotta Ho229 :dribble:

Ano je to také ufo. Stále sa čudujem ako mohli súdruhovia z júesej dostať niečo pre mňa absolútne neaerodynamické do vzduchu.
Horten je tiež moje obľúbené lietajúce krídlo.

Sumec napísal:Pekný začiatok a ako spomenul Štefan Huska tak naozaj to máš pekné čisté :big smile: Len tak ďalej.

Tento stroj sa aj mne páči a raz som sa pustil do jeho stavby ale ako rýchlo to začalo tak to aj rýchlo skončilo, bolo to od iného vydavateľa ako tvoje GPM a nemal som nervy na tie veľké nepresnosti :pudency: Ale v archíve na mňa čaká Nighthawk od Halisnkého :victory:

No vidíš, ja som sa inšpiroval tvojou stavbou. Hal by mal byť už o niekoľko levelov vyššie čo sa týka detailov. Toto čo ja lepím mi príde ako model pre deti.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 14 Jan 2017 17:00

pekný kus nábytku, vo Viedni na GoModelingu som to videl v 1:25, dobrá krava :big smile:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
YakoMiG | 30
Príspevky: 109
Meno: Martin
Bydlisko: Humenné

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa YakoMiG » 14 Jan 2017 18:17

toudi_sk napísal:pekný kus nábytku, vo Viedni na GoModelingu som to videl v 1:25, dobrá krava :big smile:

Však totok, neviem kde to dám... asi to odnesiem na chalupu :haha:

Report
Dnes som dokončil sedadlo pilota. Trošku sa mi rozliala retuš... :scorn:

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 14 Jan 2017 18:42

pásy nemá?
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
YakoMiG | 30
Príspevky: 109
Meno: Martin
Bydlisko: Humenné

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa YakoMiG » 14 Jan 2017 19:44

Štefan Húska napísal:pásy nemá?

Prešiel som všetky strany vystrihovačky, aj návod... a pásy nikde.

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: F-117 NIGHTHAWK/GPM/1:33

Príspevokod užívateľa majos » 14 Jan 2017 21:00

Pani, bavite sa o samych peknych lietadlach (sice chyba Pfeil a Schwalbe, ale odpustam... :haha: ).

Ides dobre, a pre mna je toto lietadlo fakt stelesnenie ducha. Ono je niecim krasne, mam ich v plaste mensie, ale aj tak je to neskutocna krava. Rad by som to niekedy videl nazivo na stojanke. Este B2 a B1. No a Valkyra je tiez sexy :haha:

Model je sice poplatny dobe vzniku, ale bude fajn. Ja by som ho vsak prebehol na konci pistolkou (len tiene) rozbit tu ciernu. M
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní